Hudáček sa vrátil do Slovana, nad Barysom vyhral 3:2 a už nie je posledný

Zľava: Peter Ölvecký a prvý gól zápasu strieľajúci Matt Murley zo Slovana a Roman Savčenko a brankár Alexej Ivanov z Barysu. (Autor: SITA)
SITA|10. dec 2014 o 14:24

Proti Barysu nehrali Vondrka ani Bližňák. Proti Slovanu nechytal Laco.

Slovan - Astana 3:2 (2:1, 1:1, 0:0)

Góly a asistencie: 6. Murley (Ölvecký), 11. Surový (Šťastný, Kudrna), 35. Bartovič - 14. Rudenko, 23. Bochenski (Dawes, Boyd)

Zápas sledovala najnižšia návšteva v histórii Slovana v KHL, 7240 ľudí, strely na bránku boli 38:38

Vylúčení: 4:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Anisimov, Odiňš - Kučava, Novikov

Slovan: Janus - Starosta, Sersen, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Brejčák, Luža - Jeglič, Tičar, Netík - Ružička, Nedorost, Bartovič - Hudáček, Murley, Ölvecký - Šťastný, Surový, Kudrna

Barys: Ivanov - Lundin, Dallman, Semjonov, Savčenko, Bartulis, Cerenok, Kairov - Dawes, Boyd, Bochenski - Rudenko, Antropov, Starčenko - Žajlauov, Gavrilin, Puškarjov - Kvaša, Upper, Poliščuk

BRATISLAVA. Hráči Slovana Bratislava prerušili v KHL trojzápasovú sériu prehier a v stredajšom stretnutí si doma poradili s Barysom Astana 3:2.

Bratislavčania podali oveľa lepší výkon ako v predchádzajúcom súboji s Omskom a v tabuľke Západnej konferencie sa posunuli zo 14. na 12. miesto. Na priečky zaručujúce postup majú sedembodové manko.

V zostave domácich chýbal zranený Ladislav Nagy i dvojica Michal Vondrka a Mário Bližňák, do hry zasiahli z Banskej Bystrice povolaní Libor Hudáček a Andrej Kudrna.

Slovan pokračuje v sedemzápasovej decembrovej domácej sérii už v piatok, keď privíta o 19.30 h Ufu.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Z našej strany to bol veľmi dobrý tímový výkon. Od začiatku až do konca sme hrali kolektívne, čo ma teší. Chlapci bojovali jeden za druhého a za to im dnes ďakujem."

Andrej Nazarov, tréner Astany: "Gratulujem súperovi k víťazstvu. Naši hráči prespali prvých päť až sedem minút úvodnej tretiny, počas ktorých si domáci vytvorili náskok. Zaváhanie sme síce napravili, ale v zápase sme vôbec nemali šťastie."

Libor Hudáček, útočník Slovana: "Po víťaznom návrate sú to super pocity. Musíme si teraz oddýchnuť, trošku si to užijeme a od polnoci sa sústredíme na ďalší duel. Víťazstvo sme si vybojovali, zlom nastal, keď sme ubránili presilovku súpera o dvoch hráčov. Môj návrat sa zomlel veľmi rýchlo. Po utorňajšom extraligovom zápase mi oznámili, že volal pán Štefl a mám prísť naspäť. Mám síce mokrý výstroj, ale som rád, že som späť."

Václav Nedorost, útočník Slovana: "Každé víťazstvo poteší, o to viac proti silnému súperovi. Dali sme do toho všetko, čo musíme, čiže viac bojovnosti, srdiečka a vyplatilo sa nám to. Oni síce trafili niekoľko žŕdok, ale naša pracovitosť bola odmenená tromi bodmi."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Previedli sme dobrý výkon, vpredu aj vzadu to celkom fungovalo. Nebolo to úplne ideálne, našli by sa tam aj nejaké chyby, ale tie prídu v každom zápase. Získané tri body sú pre nás veľmi dôležité."

Online:

Posledné dve minúty hrá Slovan presilovku, von šiel Boyd za hrubosť. Čas 59:14, Barys hrá bez brankára. Bartovič od útočnej modrej netrafil prázdnu bránku. Koniec. Slovan sa odlepil z posledného miesta Západu.

49. min: Von išiel za nedovolené bránenie Gavrilin, Slovan hrá dnes prvú presilovku. Nevyužil ju.

47. min: Janusa druhýkrát v zápase podržala bránková konštrukcia.

Slovan oslabenie o dvoch hráčov vyše minútu a pol v úvode tretej tretiny prežil.

Slovan dohral druhú tretinu 24 sekúnd v oslabení o dvoch hráčov. Hlavný rozhodca totiž poslal naraz na trestnú lavicu Štajnocha za nedovolený výstroj a Sersena za faul lakťom.

Ján Laco zápas sleduje z tribúny a režisér prenosu na štadióne Slovana si ho našiel. Náš strieborný hrdina z MS 2012 zožal obrovský aplauz tribún.

35. min: Surový najprv v čistej šanci prestrelil, vzápätí dal na 3:2 Bartovič, 28. strela Slovana v zápase na bránku znamená vedenie 3:2.

Brandon Bochenski (vpredu) z Barysu a brankár Jaroslav Janus (vľavo) a Tomáš Starosta (vpravo). FOTO - SITA

28. min: Slovan sa snaží opäť získať vedenie na svoju stranu. Veľké šance mali však na druhej strane Dallman i Dawes, Janus vytiahol zákroky.

23. min: Netík ani Kudrna na 3:1 nezvýšili, a tak prišlo vyrovnanie po kombinácii obávaného útoku hostí Bochenski - Dawes - Boyd.

Tretina sa skončila, strely na bránku sú 16:13.

18. min: Šance mali oba tímy, na strane Janusa zvonila žrď.

11. min: Ivanov dostáva z ôsmej strely druhý gól. Tréner Barysu Ari-Pekka Selin si vzal oddychový čas. Pomohol, hostia v 14. minúte znižujú. Zlyhala Tičarova formácia, ktorá v obrane úplne prepadla.

10. min: Hudáček dal gól, ale len korčuľou, a tak to 2:0 nie je, videorozhodca poradil hlavnému, že puk sa do bránky hostí dostal neregulárne.

6.min: Len čo sa Tičar vrátil z trestnej lavice, iný útok Slovana zariadil vedenie domácich 1:0. Murley prihral Ölveckému, ten minul, no Matt dorazil na 1:0. Slovan je dnes zatiaľ veľmi efektívny.

4. min: Tičar išiel za vysokú hokejku na trestnú lavicu, Barys hrá presilovku. Janus mal jeden dôležitý zákrok a je po presilovke Barysu.

Zápas sa začal. Slovan je v Západnej konferencii posledný, na play off aktuálne stráca 10 bodov. Dnes by mal vyhrať, ak chce ešte reálne myslieť na postup. Hrá proti 6. tímu Východu.

Trénerovi Petrimu Matikainenovi stále chýba zranený Ladislav Nagy. Slovenský brankár Ján Laco, ktorý od začiatku sezóny pôsobí v Astane, sa pre zdravotné problémy neobjavil na súpiske hostí. Do bránky sa tak postavil Alexej Ivanov.

Po viac ako mesačnej pauze sa v zostave Slovana sa v KHL objaví útočník Libor Hudáček. Nastúpi už v stredu večer doma proti Barysu Astana.

Hudáček sa do tímu vracia z extraligovej Banskej Bystrice, za ktorú absolvoval 11 zápasov. Spod Urpína prichádza aj Andrej Kudrna, ktorý v tejto sezóne absolvoval v KHL len dve stretnutia v druhej polovici októbra.

Proti Barysu do hry nezasiahnu Michal Vondrka a Mário Bližňák. V bránke sa opäť predstaví Jaroslav Janus.

Hudáčka zaradili tréneri do tretieho útoku k Ölveckému a Murleymu, Kudrna sa predstaví so Surovým a Šťastným v štvrtej formácii.

Domov»Hokej»KHL»Hudáček sa vrátil do Slovana, nad Barysom vyhral 3:2 a už nie je posledný