Športové výsledky (13. 12. 2014)

Prehľad športových výsledkov.

(Zdroj: FOTOLIA)

Futbal

MS klubov v Maroku

Štvrťfinále:

ES Sétif (Alž.) - Auckland City (N. Zél.) 0:1 (0:0) - do semifinále postúpil Auckland City

Gól: 52. J. Irving

Cruz Azul (Mex.) - Western Sydney Wanderers (Aus.) 3:1 po predĺžení (1:1, 0:0) - do semifinále postúpil Cruz Azul

Góly: 89. a 118. Torrado (oba z 11 m), 108. Pavone - 65. La Rocca, ČK: 74. Spiranovič, 102. Topor-Stanley (obaja Western Sydney)

Hokej

Švajčiarsko - 31. kolo

Bern - Ženeva 3:2 pp, Biel - Rapperswil 3:1, Lausanne - Lugano 5:3, Zug - Kloten 3:4 pp a sn

Futsal

10. kolo 1. SLF:

Across Pinerola Bratislava - Slov-matic FOFO Bratislava 1:6 (1:3)

Góly: Adámek - Rejžek 2, Brunovský, Drahovský, Haľko, Fehérvári, ŽK: Chamilla - Rejžek, Bartošek, 250 divákov.

Tenis

Sousse (10 000 USD, tvrdý povrch) - 1. kolo:

Tereza Malíková (ČR) - Vivien Juhászová (SR) 6:2, 6:0

Antalya (10 000 USD, tvrdý povrch) - 2. kolo:

Dvojhra - hlavná súťaž - 2. kolo:

Chantal Škamlová (SR-8) - Rebeka Stolmárová (Maď.) 6:4, 6:1

Melanie Stokkeová (Nór.) - Rebecca Šramková (SR-7) 6:3, 6:1

štvrťfinále:

Chantal Škamlová (SR-8) - Szabina Szlavikovicsová (Maď.) 7:5, 6:4

Štvorhra - hlavná súťaž - štvrťfinále:

Magdalena Stoilkovská, Elke Tielová (Maced./Hol.) - Nastja Kolarová, Chantal Škamlová (Slovin./SR-1) bez boja, Kolarová so Škamlovou nenastúpili

Plantation (antuka)

Štvorhra - štvrťfinále:

Miriam Kolodziejová, Tereza Mihalíková (ČR/SR-7) - Katarina Jokičová, Maia Lumsdenová (Srb./V. Brit.) 6:1, 6:4

Lomé (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch vonku)

Dvojhra - semifinále:

Enrique López-Pérez (Šp.-1) - Ivo Klec (SR-3) 6:4, 6:4

Florbal

MS vo Švédsku

semifinále: Česko - Fínsko 3:6, Švédsko - Švajčiarsko 10:1

o 5.-8. miesto: Estónsko - Lotyšsko 1:6, Dánsko - Nórsko 2:6

Skoky na lyžiach

Svetový pohár - Nižnij Tagil (Rus.) - mostík HS-134

Muži - súťaž jednotlivcov: 1. Anders Fannemel (Nór.) 263,1 bodu (132 m/133 m), 2. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 257,3 (129 m/133 m), 3. Severin Freund (Nem.) 254,9 (130,5 m/127 m), 4. Stefan Kraft (Rak.) 254,4 (130,5 m/130 m), 5. Peter Prevc (Slovin.) 240,0 (127 m/124,5 m), 6. Anders Bardal (Nór.) 238,9 (126,5 m/127 m)

Poradie vo Svetovom pohári 2014/2015 (po 6 z 32 pretekov jednotlivcov): 1. Anders Fannemel (Nór.) 350 bodov, 2. Peter Prevc (Slovin.) 294, 3. Roman Koudelka (ČR) 290, 4. Simon Ammann (Švaj.) 281, 5. Michael Hayböck (Rak.) 268, 6. Severin Freund (Nem.) 261

Poradie v Pohári národov 2014/2015 (po 7 z celkového počtu 37 pretekov /dosiaľ sa uskutočnilo 6 súťaží jednotlivcov a 1 súťaž mužských družstiev/): 1. Nemecko 1096 bodov, 2. Nórsko 984, 3. Rakúsko 845, 4. Japonsko 818, 5. Slovinsko 816, 6. Česko 497

Sane

3. kolo Svetového pohára 2014/2015 (Calgary):

muži: 1. Samuel Edney (Kan.) 46,146 s, 2. Felix Loch (Nem.) 46,255, 3. Chris Mazdzer (USA) 46,263, ... 13. Jozef Ninis 46,596, 28. Marek Solčanský (obaja SR) 47,398

šprint:

muži: 1. Chris Mazdzer 30,866, 2. Tucker West (obaja USA) 30,902, 3. Samuel Edney (Kan.) 30,915, ... 10. Jozef Ninis (SR) 31,254

ženy: 1. Alex Goughová (Kan.) 31,749, 2. Erin Hamlinová (USA) 31,759, 3. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 31,825

dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 36,729, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 36,798, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 36,808

Poradie SP 2014/2015 po 3. kole:

muži: 1. Felix Loch (Nem.) 363 bodov, 2. Dominik Fischnaller (Tal.) 336, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 265, ... 19. Jozef Ninis 87, 40. Marek Solčanský 14, 48. Patrik Korbela, Richard Gavlas a Ľubomír Kordek (všetci SR) 1

ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 470 bodov, 2. Tatjana Hüfnerová (obe Nem.) 335, 3. Erin Hamlinová (USA) 313, ... 25. Viera Gbúrová 26, 30. Katarína Šimoňáková (obe SR) 21

dvojice: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 485, 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 400, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 284, ... 27. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (SR) 16.

Boby

SP v Lake Placid

ženy - dvojboby: 1. Elana Meyersová Taylorová, Cherrelle Garrettová 1:52,68 min. (56,28+56,40 s.), 2. Jazmine Fenlatorová, Natalie Derattová 1:53,80 (56,91+56,89), 3. Jamie Grobelová Peuserová, Lauren Gibbsová (všetky USA) 1:54,04 (56,97+57,07), 4. Anja Schneiderheinzeová, Lisette Thöneová (Nem.) 1:54,30 (57,24+57,06), 5. Kaillie Humphriesová, Melissa Lotholzová (Kan.) 1:54,32 (56,94+57,38), 6. Elfje Willemsenová, Annelies Holthofová (Bel.) 1:54,45 (57,08+57,37).

muži - štvorboby: 1. Nemecko (Maximilan Arndt, Kevin Korona, Joshua Bluhm, Ben Heber) 1:49,31 min, 2. Rusko (Alexander Kasjanov, Maxim Mokrusov, Ilvir Husin, Alexej Puškarev) +0,01 s, 3. Lotyšsko (Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga) +0,04

Krasokorčuľovanie

Finále Grand Prix ISU - Barcelona

muži: 1. Juzuru Hanju (Jap.) 288,16 b, 2. Javier Fernandez (Šp.) 253,90, 3. Sergej Voronov (Rus.) 244,53, 4. Maxim Kovtun (Rus.) 242,27, 5. Takahito Mura (Jap.) 235,37, 6. Tacuki Mačida (Jap.) 216,13

ženy: 1. Jelizaveta Tuktamyševová (Rus.) 203,58, 2. Jelena Radionovová (Rus.) 198,74, 3. Ashley Wagnerová (USA) 189,50, 4. Anna Pogorilajová (Rus.) 180,29, 5. Julia Lipnizkaja (Rus.) 177,79, 6. Rika Hongová (Jap.) 176,13

športové dvojice: 1. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 220,72, 2. Xenia Stolbovová, Fiodor Klimov (Rus.) 213,72, 3. Suej Wen-ťing, Cchung Chan (Čína) 194,31, 4. Pcheng Čcheng, Čang Chao (Čína) 191,79, 5. Jü Siao-jü, Ťin Jang (Čína) 187,79, 6. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 184,54

tanečné páry: 1. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 181,14, 2. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 167,09, 3. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 162,39, 4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 158,94, 5. Piper Gilles, Paul Poirier (Kan.) 158,16, 6. Jelena Iľjinychová, Ruslan Žiganšin (Rus.) 156,46

Rýchlokorčuľovanie

SP v Heerenveene

muži - 5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:12,74 min., 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 6:14,08, 3. Wouter olde Heuvel (Hol.) 6:19,58, 4. Bob de Jong (Hol.) 6:20,48, 5. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 6:22,56, 6. Alexander Rumjancev (Rus.) 6:23,07.

Poradie SP po 4 zo 6 pretekov: 1. Bob de Jong 280 b., 2. Alexander Rumjancew 240, 3. Sverre Lunde Pedersen 225, 4. Sven Kramer (Hol.) 200, 5. Bart Swings (Bel.) 195, 6. Jorrit Bergsma (Hol.) 180

muži - 1000 m: 1. Pavel Kulišnikov (Rus.) 1:08,77 min, 2. Kjeld Nuis (Hol.) 1:09,04, 3. Hein Otterspeer (Hol.) 1:09,06, 4. Alexej Jessin (Rus.) 1:09,32, 5. Samuel Schwarz (Nem.) 1:09,39, 6. Denny Morrison (Kan.) 1:09,50

Poradie SP po 4 zo 7 pretekov: 1. Kulišnikov 350 b, 2. Nuis 251, 3. Schwarz 245, 4. Nico Ihle (Nem.) 196, 5. Otterspeer 192, 6. Stefan Groothuis (Hol.) 181

ženy - 1000 m: 1. Heather Richardsonová (USA) 1:14,63 min., 2. Brittany Boweová (USA) 1:14,68, 3. Li Qishi (Čína) 1:15,71, 4. Ireen Wüstová (Hol.) 1:15,75, 5. Karolína Erbanová (ČR) 1:16,03, 6. Judith Hesseová (Nem.) 1:16,12.

Poradie SP na 1000 m po 4 zo 7 pretekov: 1. Li Qishi 310 b., 2. Marrit Leenstraová (Hol.) 276, 3. Karolína Erbanová 201, 4. Ireen Wüstová 185, 5. Heather Richardsonová 180; 6. Brittany Boweová 180.

družstvá - ženy:

stíhacie preteky - 1000 m: 1. Holandsko (Marrit Leenstraová, Linda de Vriesová, Carlijn Achtereekteová, Marije Jolingová) 2:59,69 min., 2. Nemecko 3:01,96, 3. Poľsko 3:02,31, 4. Rusko 3:03,46, 5. Japonsko 3:03,61, 6. Kórejská rep. 3:08,33.

Poradie SP po 3 zo 4 pretekov: 1. Holandsko 350 b., 2. Nemecko 240, 3. Poľsko 236, 4. Japonsko 226, 5. Rusko 180, 6. Kanada 160.

Akrobatické lyžovanie

SP vo fínskej Ruke

Dual moguls:

Muži: 1. Philippe Marquis (Kan.), 2. Šo Endo (Jap.), 3. Anthony Benna (Fr.)

Ženy: 1. Julia Galyševová (Kaz.), 2. Chloe Dufourová-Lapointová (Kan.), 3. Hannah Kearneyová (USA)

Skeleton

Výsledky - SP v skeletone:

muži: 1. Martins Dukurs (Lot.) 1:47,42 min (53,74/53,68 s), 2. Tomass Dukurs (Lot.) 1:47,72 (53,89/53,83), 3. Matthew Antoine (USA) 1:47,86 (53,84/54,02)

ženy: 1. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 1:51,13 min (55,47/55,66 s), 2. Elisabeth Vathjeová (Kan.) 1:51,90 (55,77/56,13), 3. Janine Flocková (Rak.) 1:52,04 (55,94/56,10)

Poradie vo Svetovom pohári:

muži: 1. M. Dukurs 225 bodov, 2. T. Dukurs 210, 3. Antoine 200.

ženy: 1. Yarnoldová 225 bodov, 2. Vathjeová 210, 3. Flocková 200.

Cyklokros

Majstrovstvá Slovenska v Trnave

Muži-elite+muži do 23 rokov: 1. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 59:10 min, 2. (1. v M-SR U23) Ondrej Glajza (Stevens Znojmo) 1:00:30 h, 3. Jaroslav Chalás (PŠK Reprogas) 1:00:34, 4. (2. v M-SR U23) Šimon Vozár (ŽP Šport Podbrezová) 1:00,46, 5. Václav Metlička (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) 1:00:50, 6. Štefan Gajdošík (Bike Pro Banská Bystrica) 1:00:50,... 12. (3. v M-SR U23) Martin Šmýkal (AŠK Inter Bratislava) 1:04:04

Juniori: 1. Jakub Kurty (Isako šport) 42:47, 2. Matej Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada) 43:33, 3. Kristián Zimány (MŠK Žiar nad Hronom) 43:45

Ženy a juniorky: 1. Janka Keseg Števková (Outsiterz) 37:11, 2. Lívia Hanesová 39:01, 3. Erika Glajzová (obe CK Banská Bystrica) 39:37

Kadeti: 1. Jakub Varhaňovský (ŽP Šport Podbrezová) 33:47

Žiaci: 1. Dávid Sikora (CyS Žilina) 15:45

Žiačky/kadetky: 1. Radka Rabatinová (Jump Sport Klub Košice) 16:20

Šortrek

SP v čínskom Šanghaji na 500 metrovej trati

muži:

500 m: 1. Kwak Joon-Gy (Kór. rep.) 40,439, 2. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 40,526, 3. Dmitrij Migunov (Rus.) 1:12,595

1500 m: 1. Sin Da Woon (Kór. rep.) 2:16,943, 2. Charles Hamelin (Kan.) 2:17,041, 3. John-Henry Krueger (USA) 2:17,169

ženy:

500 m: 1. Fan Kche-sin (Čína) 43,272, 2. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 43,361, 3. Kim Alang (Kór. rep.) 43,458

1500 m: 1. Chan Jü-tchung (Čína) 2:31,255, 2. Šim Suk Hee (Kór. rep.) 2:31,300, 3. Li Chung-šuang (Čína) 2:31,655

Pozemný hokej

Champions Trophy v indickom meste Bhubaneswar

Semifinále:

Nemecko - Austrália 3:2 (3:1)

India - Pakistan 3:4 (1:2)

Skupina o 5. - 8. miesto:

Belgicko - Holandsko 2:2 (0:2), na nájazdy 2:4

Anglicko - Argentína 1:2 (1:1)

Nedeľňajší program (časy sú v SEČ):

O 7. miesto:

Belgicko - Anglicko (7.00)

O 5. miesto:

Holandsko - Argentína (9.15)

O 3. miesto:

Austrália - India (12.45)

Finále:

Nemecko - Pakistan (15.00)

Stolný tenis

Extraliga mužov - 6. kolo

ŠKST FEROMAX Bratislava - MŠK Kysucké Nové Mesto 7:0

Body: M. Baláž a Péter po 2,5,, Palček, 1x bez boja

ŠK Rača/ŠK ŠOG Nitra - MSK Čadca 4:6

Body: M. Ježo 3, T. Šereda - Petráš a Blažek po 2,5, Maják

ŠKST Ružomberok - SK Vydrany 1:6

Body: M. Pavolka - Lelkeš a Muskó po 2,5, Gajdoschík

Polstrav Bystričany - Metalfin Galanta 6:2

Body: Baženov 3,5, Dragaš 1,5, Konrád - Slováčik, J. Wiltschka

STK Pezinok - STK Stará Ľubovňa 2:6

Body: Poliaček 2 - Guman 2,5, Haky 2, Poľa 1,5

Stavoimpex Holíč - Geológ Rožňava 7:0

Body: Truksa 2, Novota 1,5, Zajíc 1, Hanák 0,5, 2x bez boja

ŠKST FEROMAX Bratislava - MSK Čadca 4:6

Body: Péter 2, Kalužný 1,5, M. Baláž 0,5 - Maják, Blažek, Petráš

ŠK Rača/ŠK ŠOG Nitra - MŠK Kysucké Nové Mesto 6:2

Body: T. Šereda a M. Ježo po 2,5, Špánik - A. Valuch 2

ŠKST Ružomberok - Metalfin Galanta 6:1

Body: M. Pavolka a F. Ježo po 2,5, Jahoda - Slováčik

Polstrav Bystričany - SK Vydrany 5:5

Body: Baženov 3, Dragaš, Konrád - Muskó a Lelkeš po 2,5

STK Pezinok - Geológ Rožňava 1:6

Body: Poliaček - Gallo a Gumáň po 2,5, Leitner

Stavoimpex Holíč - STK Stará Ľubovňa 7:0

Body: Hanák a Novota po 2,5, Truksa 2

Poradie po 6. kole: 1. Vydrany 42 b., 2. Holíč 41, 3. Feromax 35, ...11. Stará Ľubovňa 14, 12. Pezinok 11

Extraliga žien - 5. kolo:

MSK Malacky - TJ Trnávka Bratislava 6:1

Body: Mugurdumovová 2,5, Kosová 2, Haringová 1,5 - Malá

ŠKST Topoľčany - Viktória Trnava 6:2

Body: Kúdelová 3,5, Furková a Tušlová po 1, Kršiaková 0,5 - Grigelová, Kukuľková

TTC Považská Bystrica - Dunajská Streda 0:7

Body: Majerčíková a A. Daubnerová po 2,5, Harasztiová 2

STO Valaliky - ŠKST Ružomberok 1:6

Body: Majerská - Labošová 2,5, Jantošová 2, Puchovanová 1,5

ŠKST Topoľčany - Dunajská Streda 1:6

Body: Majerčíková a A. Daubnerová po 2,5, Harasztiová -Kúdelová

TTC Považská Bystrica - Viktória Trnava 3:6

Body: Búdová 2, Kucková - Kukuľková 3,5, Grigelová 2,5

STO Valaliky - Doprastav Zvolen 4:6

Body: Horváthová 2,5, Klučárová 1,5 - Cerovská 3, Klimová 2, Baloghová

Poradie po 5. kole: 1. Dunajská Streda 32, 2. Topoľčany 29, 3. Malacky 24, ... 9. Valaliky 11

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  2. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy?
  3. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie
  4. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne
  5. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz
  6. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family
  7. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji
  8. Inteligencia vo všetkom
  9. Volvo V90 Cross Country je pripravené na každé dobrodružstvo
  10. Continental spúšťa dlhodobý test pneumatík s vodičmi z Facebooku
  1. Ako efektívne využiť podlahové kúrenie?
  2. Samsung Galaxy S8: smartfón s výnimočným displejom
  3. Túžite byť matkou, ale nedarí sa? Poďme hľadať dôvody!
  4. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy
  5. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť
  6. Nové investičné projekty v Schladmingu s výhľadom na zjazdovku
  7. Podľa M. Borguľu je práca mestskej polície slabá a nedôsledná
  8. Znížená sadzba pri pôžičke v mBank už len štyri dni
  9. Odborníci poradia, komu sa oplatí využívať obnoviteľné zdroje
  10. Katarína (28): Z bývania na Nobelovej mám dobrý pocit
  1. Last minute tipy na Kapverdské ostrovy 8 528
  2. Žijú, lebo sa nevzdali. Príbehy ľudí bojujúcich za svoje zdravie 8 296
  3. Nový Volkswagen Arteon sa predstaví na bratislavskom autosalóne 7 367
  4. Šokujúce: ako sa každý Slovák dokáže ľahko naučiť po anglicky 7 362
  5. Päť tipov, kam na predĺžený víkend v máji 6 033
  6. Voda, kotol, vymknutie: Čo stoja najčastejšie domáce katastrofy? 5 403
  7. Legendárna Štefánka opäť ožíva pod sieťou Pulitzer family 4 980
  8. Last minute dovolenka sa dá kupiť výhodne už teraz 3 234
  9. Ako sa menila obľúbená bratislavská štvrť 3 084
  10. 5 krokov k vlastnému bývaniu 2 779

Hlavné správy zo Sme.sk

DOMOV

Z Petrohradu do Pekingu. Podpredsedníčka úradu zo Smeru spoznáva svet za štátne

Vitteková išla na kontrolnú cestu do Číny, hoci nie je inšpektorka.

KOMENTÁRE

Republika po slovensky sa menuje „súvec“

Neplatí, že naša spoločnosť je neprístupná k zmenám.

Neprehliadnite tiež

Nadvláda Bayernu pokračuje. Ancelotti: Titul je v správnych rukách

Bavori oslavujú už piaty bundesligový titul v rade.

Owen: Joshua vyhral, ale veľký rešpekt pred Kličkom, je to skvelý šampión

Prečítajte si ohlasy médií a známych osobností na výhru Anthonyho Joshuau nad Vladimirom Kličkom.

Fury akceptoval výzvu od Joshuu: Predvedieme svetu najlepší zápas za 500 rokov

Dvadsaťosemročný Fury je rovnako ako jeho o rok mladší krajan Joshua zatiaľ v profiringu bez prehry

Real o výhre rozhodol v závere zápasu, Barcelona triumfovala v mestskom derby

Barcelona ešte do konca ligového ročníka absolvuje tri stretnutia, Real Madrid štyri.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop