Futsal
10. kolo 1. SLF:
Across Pinerola Bratislava - Slov-matic FOFO Bratislava 1:6 (1:3)
Góly: Adámek - Rejžek 2, Brunovský, Drahovský, Haľko, Fehérvári, ŽK: Chamilla - Rejžek, Bartošek, 250 divákov.
Tenis
Sousse (10 000 USD, tvrdý povrch) - 1. kolo:
Tereza Malíková (ČR) - Vivien Juhászová (SR) 6:2, 6:0
Antalya (10 000 USD, tvrdý povrch) - 2. kolo:
Dvojhra - hlavná súťaž - 2. kolo:
Chantal Škamlová (SR-8) - Rebeka Stolmárová (Maď.) 6:4, 6:1
Melanie Stokkeová (Nór.) - Rebecca Šramková (SR-7) 6:3, 6:1
štvrťfinále:
Chantal Škamlová (SR-8) - Szabina Szlavikovicsová (Maď.) 7:5, 6:4
Štvorhra - hlavná súťaž - štvrťfinále:
Magdalena Stoilkovská, Elke Tielová (Maced./Hol.) - Nastja Kolarová, Chantal Škamlová (Slovin./SR-1) bez boja, Kolarová so Škamlovou nenastúpili
Plantation (antuka)
Štvorhra - štvrťfinále:
Miriam Kolodziejová, Tereza Mihalíková (ČR/SR-7) - Katarina Jokičová, Maia Lumsdenová (Srb./V. Brit.) 6:1, 6:4
Lomé (dotácia 15 000 USD, tvrdý povrch vonku)
Dvojhra - semifinále:
Enrique López-Pérez (Šp.-1) - Ivo Klec (SR-3) 6:4, 6:4
Florbal
MS vo Švédsku
semifinále: Česko - Fínsko 3:6, Švédsko - Švajčiarsko 10:1
o 5.-8. miesto: Estónsko - Lotyšsko 1:6, Dánsko - Nórsko 2:6
Skoky na lyžiach
Svetový pohár - Nižnij Tagil (Rus.) - mostík HS-134
Muži - súťaž jednotlivcov: 1. Anders Fannemel (Nór.) 263,1 bodu (132 m/133 m), 2. Gregor Schlierenzauer (Rak.) 257,3 (129 m/133 m), 3. Severin Freund (Nem.) 254,9 (130,5 m/127 m), 4. Stefan Kraft (Rak.) 254,4 (130,5 m/130 m), 5. Peter Prevc (Slovin.) 240,0 (127 m/124,5 m), 6. Anders Bardal (Nór.) 238,9 (126,5 m/127 m)
Poradie vo Svetovom pohári 2014/2015 (po 6 z 32 pretekov jednotlivcov): 1. Anders Fannemel (Nór.) 350 bodov, 2. Peter Prevc (Slovin.) 294, 3. Roman Koudelka (ČR) 290, 4. Simon Ammann (Švaj.) 281, 5. Michael Hayböck (Rak.) 268, 6. Severin Freund (Nem.) 261
Poradie v Pohári národov 2014/2015 (po 7 z celkového počtu 37 pretekov /dosiaľ sa uskutočnilo 6 súťaží jednotlivcov a 1 súťaž mužských družstiev/): 1. Nemecko 1096 bodov, 2. Nórsko 984, 3. Rakúsko 845, 4. Japonsko 818, 5. Slovinsko 816, 6. Česko 497
Sane
3. kolo Svetového pohára 2014/2015 (Calgary):
muži: 1. Samuel Edney (Kan.) 46,146 s, 2. Felix Loch (Nem.) 46,255, 3. Chris Mazdzer (USA) 46,263, ... 13. Jozef Ninis 46,596, 28. Marek Solčanský (obaja SR) 47,398
šprint:
muži: 1. Chris Mazdzer 30,866, 2. Tucker West (obaja USA) 30,902, 3. Samuel Edney (Kan.) 30,915, ... 10. Jozef Ninis (SR) 31,254
ženy: 1. Alex Goughová (Kan.) 31,749, 2. Erin Hamlinová (USA) 31,759, 3. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 31,825
dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 36,729, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 36,798, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 36,808
Poradie SP 2014/2015 po 3. kole:
muži: 1. Felix Loch (Nem.) 363 bodov, 2. Dominik Fischnaller (Tal.) 336, 3. Wolfgang Kindl (Rak.) 265, ... 19. Jozef Ninis 87, 40. Marek Solčanský 14, 48. Patrik Korbela, Richard Gavlas a Ľubomír Kordek (všetci SR) 1
ženy: 1. Natalie Geisenbergerová 470 bodov, 2. Tatjana Hüfnerová (obe Nem.) 335, 3. Erin Hamlinová (USA) 313, ... 25. Viera Gbúrová 26, 30. Katarína Šimoňáková (obe SR) 21
dvojice: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 485, 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 400, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 284, ... 27. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (SR) 16.
Boby
SP v Lake Placid
ženy - dvojboby: 1. Elana Meyersová Taylorová, Cherrelle Garrettová 1:52,68 min. (56,28+56,40 s.), 2. Jazmine Fenlatorová, Natalie Derattová 1:53,80 (56,91+56,89), 3. Jamie Grobelová Peuserová, Lauren Gibbsová (všetky USA) 1:54,04 (56,97+57,07), 4. Anja Schneiderheinzeová, Lisette Thöneová (Nem.) 1:54,30 (57,24+57,06), 5. Kaillie Humphriesová, Melissa Lotholzová (Kan.) 1:54,32 (56,94+57,38), 6. Elfje Willemsenová, Annelies Holthofová (Bel.) 1:54,45 (57,08+57,37).
muži - štvorboby: 1. Nemecko (Maximilan Arndt, Kevin Korona, Joshua Bluhm, Ben Heber) 1:49,31 min, 2. Rusko (Alexander Kasjanov, Maxim Mokrusov, Ilvir Husin, Alexej Puškarev) +0,01 s, 3. Lotyšsko (Oskars Melbardis, Daumants Dreiskens, Arvis Vilkaste, Janis Strenga) +0,04
Krasokorčuľovanie
Finále Grand Prix ISU - Barcelona
muži: 1. Juzuru Hanju (Jap.) 288,16 b, 2. Javier Fernandez (Šp.) 253,90, 3. Sergej Voronov (Rus.) 244,53, 4. Maxim Kovtun (Rus.) 242,27, 5. Takahito Mura (Jap.) 235,37, 6. Tacuki Mačida (Jap.) 216,13
ženy: 1. Jelizaveta Tuktamyševová (Rus.) 203,58, 2. Jelena Radionovová (Rus.) 198,74, 3. Ashley Wagnerová (USA) 189,50, 4. Anna Pogorilajová (Rus.) 180,29, 5. Julia Lipnizkaja (Rus.) 177,79, 6. Rika Hongová (Jap.) 176,13
športové dvojice: 1. Meagan Duhamelová, Eric Radford (Kan.) 220,72, 2. Xenia Stolbovová, Fiodor Klimov (Rus.) 213,72, 3. Suej Wen-ťing, Cchung Chan (Čína) 194,31, 4. Pcheng Čcheng, Čang Chao (Čína) 191,79, 5. Jü Siao-jü, Ťin Jang (Čína) 187,79, 6. Juko Kavagutiová, Alexander Smirnov (Rus.) 184,54
tanečné páry: 1. Kaitlyn Weaverová, Andrew Poje (Kan.) 181,14, 2. Madison Chocková, Evan Bates (USA) 167,09, 3. Gabriella Papadakisová, Guillaume Cizeron (Fr.) 162,39, 4. Maia Shibutaniová, Alex Shibutani (USA) 158,94, 5. Piper Gilles, Paul Poirier (Kan.) 158,16, 6. Jelena Iľjinychová, Ruslan Žiganšin (Rus.) 156,46
Rýchlokorčuľovanie
SP v Heerenveene
muži - 5000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 6:12,74 min., 2. Jorrit Bergsma (Hol.) 6:14,08, 3. Wouter olde Heuvel (Hol.) 6:19,58, 4. Bob de Jong (Hol.) 6:20,48, 5. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 6:22,56, 6. Alexander Rumjancev (Rus.) 6:23,07.
Poradie SP po 4 zo 6 pretekov: 1. Bob de Jong 280 b., 2. Alexander Rumjancew 240, 3. Sverre Lunde Pedersen 225, 4. Sven Kramer (Hol.) 200, 5. Bart Swings (Bel.) 195, 6. Jorrit Bergsma (Hol.) 180
muži - 1000 m: 1. Pavel Kulišnikov (Rus.) 1:08,77 min, 2. Kjeld Nuis (Hol.) 1:09,04, 3. Hein Otterspeer (Hol.) 1:09,06, 4. Alexej Jessin (Rus.) 1:09,32, 5. Samuel Schwarz (Nem.) 1:09,39, 6. Denny Morrison (Kan.) 1:09,50
Poradie SP po 4 zo 7 pretekov: 1. Kulišnikov 350 b, 2. Nuis 251, 3. Schwarz 245, 4. Nico Ihle (Nem.) 196, 5. Otterspeer 192, 6. Stefan Groothuis (Hol.) 181
ženy - 1000 m: 1. Heather Richardsonová (USA) 1:14,63 min., 2. Brittany Boweová (USA) 1:14,68, 3. Li Qishi (Čína) 1:15,71, 4. Ireen Wüstová (Hol.) 1:15,75, 5. Karolína Erbanová (ČR) 1:16,03, 6. Judith Hesseová (Nem.) 1:16,12.
Poradie SP na 1000 m po 4 zo 7 pretekov: 1. Li Qishi 310 b., 2. Marrit Leenstraová (Hol.) 276, 3. Karolína Erbanová 201, 4. Ireen Wüstová 185, 5. Heather Richardsonová 180; 6. Brittany Boweová 180.
družstvá - ženy:
stíhacie preteky - 1000 m: 1. Holandsko (Marrit Leenstraová, Linda de Vriesová, Carlijn Achtereekteová, Marije Jolingová) 2:59,69 min., 2. Nemecko 3:01,96, 3. Poľsko 3:02,31, 4. Rusko 3:03,46, 5. Japonsko 3:03,61, 6. Kórejská rep. 3:08,33.
Poradie SP po 3 zo 4 pretekov: 1. Holandsko 350 b., 2. Nemecko 240, 3. Poľsko 236, 4. Japonsko 226, 5. Rusko 180, 6. Kanada 160.
Akrobatické lyžovanie
SP vo fínskej Ruke
Dual moguls:
Muži: 1. Philippe Marquis (Kan.), 2. Šo Endo (Jap.), 3. Anthony Benna (Fr.)
Ženy: 1. Julia Galyševová (Kaz.), 2. Chloe Dufourová-Lapointová (Kan.), 3. Hannah Kearneyová (USA)
Skeleton
Výsledky - SP v skeletone:
muži: 1. Martins Dukurs (Lot.) 1:47,42 min (53,74/53,68 s), 2. Tomass Dukurs (Lot.) 1:47,72 (53,89/53,83), 3. Matthew Antoine (USA) 1:47,86 (53,84/54,02)
ženy: 1. Elizabeth Yarnoldová (V. Brit.) 1:51,13 min (55,47/55,66 s), 2. Elisabeth Vathjeová (Kan.) 1:51,90 (55,77/56,13), 3. Janine Flocková (Rak.) 1:52,04 (55,94/56,10)
Poradie vo Svetovom pohári:
muži: 1. M. Dukurs 225 bodov, 2. T. Dukurs 210, 3. Antoine 200.
ženy: 1. Yarnoldová 225 bodov, 2. Vathjeová 210, 3. Flocková 200.
Cyklokros
Majstrovstvá Slovenska v Trnave
Muži-elite+muži do 23 rokov: 1. Martin Haring (CK Banská Bystrica) 59:10 min, 2. (1. v M-SR U23) Ondrej Glajza (Stevens Znojmo) 1:00:30 h, 3. Jaroslav Chalás (PŠK Reprogas) 1:00:34, 4. (2. v M-SR U23) Šimon Vozár (ŽP Šport Podbrezová) 1:00,46, 5. Václav Metlička (Johnson Controls AŠ Mladá Boleslav) 1:00:50, 6. Štefan Gajdošík (Bike Pro Banská Bystrica) 1:00:50,... 12. (3. v M-SR U23) Martin Šmýkal (AŠK Inter Bratislava) 1:04:04
Juniori: 1. Jakub Kurty (Isako šport) 42:47, 2. Matej Ulík (OŠK Tatran Liptovská Osada) 43:33, 3. Kristián Zimány (MŠK Žiar nad Hronom) 43:45
Ženy a juniorky: 1. Janka Keseg Števková (Outsiterz) 37:11, 2. Lívia Hanesová 39:01, 3. Erika Glajzová (obe CK Banská Bystrica) 39:37
Kadeti: 1. Jakub Varhaňovský (ŽP Šport Podbrezová) 33:47
Žiaci: 1. Dávid Sikora (CyS Žilina) 15:45
Žiačky/kadetky: 1. Radka Rabatinová (Jump Sport Klub Košice) 16:20
Šortrek
SP v čínskom Šanghaji na 500 metrovej trati
muži:
500 m: 1. Kwak Joon-Gy (Kór. rep.) 40,439, 2. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 40,526, 3. Dmitrij Migunov (Rus.) 1:12,595
1500 m: 1. Sin Da Woon (Kór. rep.) 2:16,943, 2. Charles Hamelin (Kan.) 2:17,041, 3. John-Henry Krueger (USA) 2:17,169
ženy:
500 m: 1. Fan Kche-sin (Čína) 43,272, 2. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 43,361, 3. Kim Alang (Kór. rep.) 43,458
1500 m: 1. Chan Jü-tchung (Čína) 2:31,255, 2. Šim Suk Hee (Kór. rep.) 2:31,300, 3. Li Chung-šuang (Čína) 2:31,655
Pozemný hokej
Champions Trophy v indickom meste Bhubaneswar
Semifinále:
Nemecko - Austrália 3:2 (3:1)
India - Pakistan 3:4 (1:2)
Skupina o 5. - 8. miesto:
Belgicko - Holandsko 2:2 (0:2), na nájazdy 2:4
Anglicko - Argentína 1:2 (1:1)
Nedeľňajší program (časy sú v SEČ):
O 7. miesto:
Belgicko - Anglicko (7.00)
O 5. miesto:
Holandsko - Argentína (9.15)
O 3. miesto:
Austrália - India (12.45)
Finále:
Nemecko - Pakistan (15.00)
Stolný tenis
Extraliga mužov - 6. kolo
ŠKST FEROMAX Bratislava - MŠK Kysucké Nové Mesto 7:0
Body: M. Baláž a Péter po 2,5,, Palček, 1x bez boja
ŠK Rača/ŠK ŠOG Nitra - MSK Čadca 4:6
Body: M. Ježo 3, T. Šereda - Petráš a Blažek po 2,5, Maják
ŠKST Ružomberok - SK Vydrany 1:6
Body: M. Pavolka - Lelkeš a Muskó po 2,5, Gajdoschík
Polstrav Bystričany - Metalfin Galanta 6:2
Body: Baženov 3,5, Dragaš 1,5, Konrád - Slováčik, J. Wiltschka
STK Pezinok - STK Stará Ľubovňa 2:6
Body: Poliaček 2 - Guman 2,5, Haky 2, Poľa 1,5
Stavoimpex Holíč - Geológ Rožňava 7:0
Body: Truksa 2, Novota 1,5, Zajíc 1, Hanák 0,5, 2x bez boja
ŠKST FEROMAX Bratislava - MSK Čadca 4:6
Body: Péter 2, Kalužný 1,5, M. Baláž 0,5 - Maják, Blažek, Petráš
ŠK Rača/ŠK ŠOG Nitra - MŠK Kysucké Nové Mesto 6:2
Body: T. Šereda a M. Ježo po 2,5, Špánik - A. Valuch 2
ŠKST Ružomberok - Metalfin Galanta 6:1
Body: M. Pavolka a F. Ježo po 2,5, Jahoda - Slováčik
Polstrav Bystričany - SK Vydrany 5:5
Body: Baženov 3, Dragaš, Konrád - Muskó a Lelkeš po 2,5
STK Pezinok - Geológ Rožňava 1:6
Body: Poliaček - Gallo a Gumáň po 2,5, Leitner
Stavoimpex Holíč - STK Stará Ľubovňa 7:0
Body: Hanák a Novota po 2,5, Truksa 2
Poradie po 6. kole: 1. Vydrany 42 b., 2. Holíč 41, 3. Feromax 35, ...11. Stará Ľubovňa 14, 12. Pezinok 11
Extraliga žien - 5. kolo:
MSK Malacky - TJ Trnávka Bratislava 6:1
Body: Mugurdumovová 2,5, Kosová 2, Haringová 1,5 - Malá
ŠKST Topoľčany - Viktória Trnava 6:2
Body: Kúdelová 3,5, Furková a Tušlová po 1, Kršiaková 0,5 - Grigelová, Kukuľková
TTC Považská Bystrica - Dunajská Streda 0:7
Body: Majerčíková a A. Daubnerová po 2,5, Harasztiová 2
STO Valaliky - ŠKST Ružomberok 1:6
Body: Majerská - Labošová 2,5, Jantošová 2, Puchovanová 1,5
ŠKST Topoľčany - Dunajská Streda 1:6
Body: Majerčíková a A. Daubnerová po 2,5, Harasztiová -Kúdelová
TTC Považská Bystrica - Viktória Trnava 3:6
Body: Búdová 2, Kucková - Kukuľková 3,5, Grigelová 2,5
STO Valaliky - Doprastav Zvolen 4:6
Body: Horváthová 2,5, Klučárová 1,5 - Cerovská 3, Klimová 2, Baloghová
Poradie po 5. kole: 1. Dunajská Streda 32, 2. Topoľčany 29, 3. Malacky 24, ... 9. Valaliky 11