Luis Suárez sa v Primera División strelecky trápi.
Luis Suárez sa v Primera División strelecky trápi. (Autor: SITA/AP)
SITA|14. dec 2014 o 09:37

Barcelona remizovala na ihrisku Getafe 0:0, na Real Madrid stráca štyri body.

MADRID. Futbalisti FC Barcelona remizovali v sobotňajšom stretnutí 15. kola najvyššej španielskej súťaže na trávniku Getafe 0:0.

Keďže Real Madrid si už v piatok poradil s Almeríou 4:1, má na čele Primera División 4-bodový náskok práve pred FCB.

Kataláncom v sobotu pre pobolievajúci ľavý členok chýbal brazílsky kanonier Neymar, v útočnej trojici doplnil Lionela Messiho a Luisa Suáreza Pedro Rodríguez.

Nie je nespokojný

Favorizovaní hostia v prvom polčase dominovali, boli to však domáci, ktorým sa naskytla najväčšia príležitosť prvého polčasu. Proti nebezpečnej strele Ángela Lafitu vytiahol bravúrny zákrok brankár Claudio Bravo.

V druhom polčase nepoľavila Barcelona v ofenzívnej snahe, čoho dôkazom je aj konečný počet striel na bránku - 23:4 v jej prospech.

V predchádzajúcich siedmich zápasoch prekonali Barcelončania brankára Getafe vždy minimálne štyrikrát.

"Boli sme lepší ako súper, mali sme množstvo šancí. Pokiaľ by sme niektorú z nich premenili, hovorili by sme o vydarenom zápase. Napriek tomu nie som s hráčmi nespokojný," povedal pre oficiálnu klubovú stránku tréner Barcelony Luis Enrique.

V Lige majstrov skóroval

Na štadióne Coliseum Alfonso Pérez v madridskej metropolitnej oblasti sa gólovo nepresadila ani letná posila katalánskeho veľkoklubu Luis Suárez.

Uruguajský zakončovateľ nenadviazal na presný zásah zo stredajšieho duelu Ligy majstrov proti Parížu St. Germain a v Primera División od príchodu z FC Liverpool v najvyššej španielskej súťaži ešte neskóroval.