Športové výsledky (14. 12. 2014). Švédi vyhrali florbalové MS

Sumár športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

ITF v tureckom rezorte Antalya

Dvojhra - finále:

Melanie Stokkeová (Nór.) - Chantal Škamlová (SR-8) 7:5, 6:4

Florbal

MS v Göteborgu

finále:

Švédsko - Fínsko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Samuelsson, 38. Nilsberth, 47. Stenberg - 1. Kukkola, 20. Tollikko, 12.044 divákov.

o 3. miesto:

Švajčiarsko - Česko 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Góly: 2. Antener, 5. Mendelin, 31. Hofbauer - 24. Curney, 30. Tokoš, 37. Doža, 40. Jendrišák

o 5. miesto:

Lotyšsko - Nórsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 13. a 30. Rajeckiš, 26. Balodiš, 41. Laivinš - 12. Jansson, 47. Olesen, 52. Krönberg

Článok pokračuje pod video reklamou

o 7. miesto:

Estónsko - Dánsko 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Góly: 17. Nurmi, 54. Tamme - 3. Wede, 13. Jensen, 16. Glad, 36. Jensen, 42. Kristensen, 45. Erichsen, 57. Wede

Hokej

Švajčiarsko

Lugano - Zug 2:4, ZSC Lions - Davos 4:1

Nemecko

Eisbären Berlín - Hamburg 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0), Mannheim - Iserlohn 4:2 (1:0, 1:2, 2:0), Wolfsburg - Schwenningen 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), Norimberg - Augsburg 4:2 (1:0, 0:1, 3:1), Straubing - Ingolstadt 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), Kolín - Düsseldorf 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Hádzaná

O pohár Ziemi Sadeckiej v poľskom Nowom Saczi

Výsledky Iventy:

Iuventa Michalovce - Karpaty Užhorod (Ukr.) 41:33 (22:13)

Najviac gólov za Iuventu: Holešová, Wollingerová a S. Nagyová po 7

Iuventa Michalovce - Galičanka Ľvov (Ukr.) 25:24 (12:13)

Najviac gólov za Iuventu: Kučerová 7/3

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz (Poľ.) - Iuventa Michalovce 28:27 (19:13)

Najviac gólov za Iuventu: Wollingerová 8

Konečné poradie: 1. Nowy Sacz, 2. Michalovce, 3. Ľvov, 4. Užhorod

Rýchlokorčuľovanie

SP na krátkej dráhe v čínskom Šanghaji

Muži:

500 m: 1. Dmitrij Migunov (Rus.) 40,702, 2. John-Henry Krueger (USA) 40,799, 3. William Preudhomme (Kan.) 41,311

1000 m: 1. Charles Hamelin (Kan.) 1:23,537, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 1:23,595, 3. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 1:23,788

Štafeta (5000 m): 1. Kórejská republika 6:45,305, 2. Holandsko 6:46,102, 3. Kanada 6:51,062

Ženy:

500 m: 1. Li Chung-šuang (Čína) 44,247, 2. Jüe Lin (Čína) 44,323, 3. Kasandra Bradettová (Kan.) 44,602

1000 m: 1. Čchoj Min-jeong (Kór. rep.) 1:29,959, 2. Šim Suk-hee (Kór. rep.) 1:30,461, 3. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 1:30,476

Štafeta (3000 m): 1. Kórejská republika 4:08,831, 2. Čína 4:08,933, 3. Kanada 4:11,102

SP v Heerenveene

Muži:

500 m: 1. Pavel Kuližnikov (Rus.) 34,58, 2. Artur Was (Poľ.) 34,87, 3. Jan Smeekens (Hol.) 35,01

1500 m: 1. Jan Szymanski (Poľ.) 1:45,92, 2. Wouter olde Heuvel (Hol.) 1:46,22, 3. Shani Davis (USA) 1:46,33

Preteky s hromadným štartom: 1. Jorrit Bergsma (Hol.) 7:32,92, 2. Lee Seung-Hoon (Kór. rep.) 7:34,57, 3. Fabio Francolini (Tal.) 7:34,60

Ženy:

500 m: 1. Heather Richardsonová 37,72, 2. Brittany Boweová (obe USA) 38,05, 3. Sang-Hwa Lee (Kór. rep.) 38,07

1500 m: 1. Heather Richardsonová 1:53,87, 2. Brittany Boweová (obe USA) 1:54,70, 3. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:55,95

Preteky s hromadným štartom: 1. Ivanie Blondinová (Kan.) 8:24,01, 2. Kim Bo-Reum (Kór. rep.) 8:24,03, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 8:24,21

Krasokorčuľovanie

VC Bratislavy

Juniori: 1. Marco Klepoch (ŠKP Bratislava) 134,53, 2. Jakub Kršňák (Nové Mesto nad Váhom) 117,27

Juniorky: 1. Vivian Leová 169,88, 2. Hannah Millerová 161,63, 3. Olivia Serafiniová (všetky USA) 139,86, ... 5. Rebeca Snopeková (ŠKP Bratislava) 101,00

Streľba

Trofej Belehradu

vzduchová puška 60

muži: 1. Oleg Carkov (Ukr.) 206,3 (625,7), ... 3. Zoltán Baláž 184,7 (623,6), 36. Denis Červenka 611,1, 41. Ondrej Holko 610,5, 43. Patrik Jány 609,8, 52. Matej Medveď (všetci SR) 607,1

juniori: 1. Vladislav Fetisov (Rus.) 623,5, ... 12. Denis Červenka 611,1, 16. Ondrej Holko 610,5, 17. Patrik Jány 609,8, 21. Matej Medveď (všetci SR) 607,1

vzduchová puška 40

ženy: 1. Jekaterina Paršukovová (Rus.) 209,8 (416,7), ... 21. Lenka Žideková 410,2, 24. Kristína Spišáková 409,1, 38. Dominika Škotková 407,4, 41. Daniela Demjén Pešková 406,4, 46. Klaudia Kolárovská 405,1, 51. Lucia Novosedlíková 401,1, 59. Ivana Olšavská (všetky SR) 397,9

juniorky: 1. Jekaterina Paršukovová (Rus.) 416,7, ... 11. Lenka Žideková 410,2, 23. Kristína Spišáková 409,1, 24. Klaudia Kolárovská 405,1, 27. Lucia Novosedlíková 401,1, 35. Ivana Olšavská (všetky SR) 397,9

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Pavlo Korostylov (Ukr.) 202,3 (574), ... 14. Juraj Tužinský 570, 17. Peter Baláž 568, 18. Štefan Ernst 568, 28. Marek Kostúr 557, 29. Jakub Polák 555, 36. Patrik Stojka (všetci SR) 551

juniori: 1. Alexej Kuznecov (Rus.) 575, ... 6. Peter Baláž 568, 10. Marek Kostúr 557, 11. Jakub Polák 555, 13. Patrik Stojka (všetci SR) 551

vzduchová pištoľ 40

ženy: 1. Zorana Arunovičová (Srb.) 203,3 (389), ... 30. Alexandra Nagyová 364, 34. Samuela Ernstová 360, 41. Jana Kaniaková (všetky SR) 351

juniorky: 1. Vitalina Bacaraškinová (Rus.) 379, ... 10. Alexandra Nagyová 364, 14. Samuela Ernstová 360, 20. Jana Kaniaková (všetky SR) 351

Stolný tenis

Grand Finals 2014 v thajskom Bangkoku

Dvojhra mužov:

Džun Mizutani (Jap.) - Dimitrij Ovčarov (Nem.) 4:3 (12, 10, -8, 3, -6, -12, 6)

Štvorhra mužov:

Čo Eon-rae, Seo Hjun-deok (Kór. rep.) - Kenta Macudaira, Koki Niwa (Jap.) 4:3 (-8, 10, 5, -10, 6, -6, 9)

Dvojhra žien:

Kasumi Išikawová (Jap.) - Seo Hjo-won (Kór. rep.) 4:0 (7, 7, 3, 9)

Štvorhra žien:

Miu Hiranová, Mima Itová (Jap.) - Katarzyna Grzybowská, Natalia Partyková (Poľ.) 4:0 (7, 6, 4, 5)

Dvojhra hráčov do 21 rokov:

Asuka Mači (Jap.) - Čang Woo-čin (Kór. rep.) 4:1 (3, 7, 6, -9, 8)

Dvojhra hráčok do 21 rokov:

Čen Szu-ju (Taiw.) - Miju Maedová (Jap.) 4:3 (4, -10, 8, -10, -8, 6, 12)

Futsal

10. kolo 1. SLF

Across Pinerola Bratislava Slov-matic FOFO Bratislava 1:6 (1:3)

Góly: Adámek - Rejžek 2, Brunovský, Drahovský, Haľko, Fehérvári, ŽK: Chamilla - Rejžek, Bartošek, 250 divákov.

Čekan Mekenroff 1897 Bratislava - MFsK Nitra 3:7 (1:5)

Góly: Michalec, Jurkovič, Uher - Volentier 3, Tóth 2, Zaťovič 2, ŽK: Jurkovič, M. Petro (Čekan), 50 divákov.

Futsal Team Levice - Gurmáni Bratislava 7:5 (5:2)

Góly: Adámi 2, Zorád 2, Švec 2, Rakica - Burda 2, Kottek, Selecký, bez kariet, 300 divákov

Hokejbal

Slovenská reprezentácia odohrala v Plzni štyri prípravné zápasy.

sobota:

Švajčiarsko - ČR 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)

SR - Švajčiarsko 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly: 9. Kyselica (Lajčiak, Martinusík), 15. Martiška (Zelenka), 28. Čavajda, 36. Frkáň (Takáč), 36. Ecker (Fumač), 41. Bujdák (Fumač, Ecker), 43. Frkáň (Martiška)

ČR - SR 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Štěpáník (Wróbel, Krejčí), 22. Průcha (Kruček), 39. Kudela (Bílý) 21. Lajčiak (Minárik), 44. Minárik (Takáč, Fumač)

nedeľa:

Švajčiarsko - SR 6:5 (1:3, 1:0, 4:2)

Góly: 3. Melliger (Hoffmann), 27. Kiener (Renfer), 35. Meier (Sterchi), 37. Röthlischberger (Faina, Sterchi), 40. Melliger, 43. Melliger (Schildknecht) 7. Oravec (Teplický), 12. Ecker (Sobol), 13. Takáč (Kyselica, Titka), 33. Bujdák (Sobol, Škultéty), 37. Rampáček (Lajčiak)

SR - ČR 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 5. Frkáň (Ecker, Beniač), 27. Frkáň (Ecker, Sobol) 1. Špaček (Růžička, Slanec), 31. Štěpáník (Pospíšil, Kudela), 38. Štěpáník (Wróbel), 40. Wróbel (Kruček, Štěpáník)

Skoky na lyžiach

Svetový pohár - Nižnij Tagil (Rus.) - mostík HS-134

Muži - súťaž jednotlivcov: 1. Severin Freund (Nem.) 145,7 bodu (131,5 m), 2. Anders Fannemel (Nór.) 143,3 (135 m), 3. Stefan Kraft 141,1 (138 m - rekord mostíka), 4. Gregor Schlierenzauer 140,9 (135 m), 5. Michael Hayböck (všetci Rak.) 139,8 (131 m), 6. Matjaž Pungertar (Slovin.) 127,8 (130,5 m)

Poradie vo Svetovom pohári 2014/2015 (po 7 z 32 pretekov jednotlivcov): 1. Anders Fannemel (Nór.) 430 bodov, 2. Severin Freund (Nem.) 361, 3. Peter Prevc (Slovin.) 323, 4. Michael Hayböck 313, 5. Gregor Schlierenzauer (obaja Rak.) 295, 6. Roman Koudelka (ČR) 290

Poradie v Pohári národov 2014/2015 (po 8 z celkového počtu 37 pretekov /dosiaľ sa uskutočnilo 7 súťaží jednotlivcov a 1 súťaž mužských družstiev/): 1. Nemecko 1265 bodov, 2. Nórsko 1153, 3. Rakúsko 1024, 4. Slovinsko 896, 5. Japonsko 832, 6. Česko 522

Pozemný hokej

Champions Trophy v indickom meste Bhubaneswar

Finále:

Nemecko - Pakistan 2:0 (1:0)

O 3. miesto:

Austrália - India 2:1 (1:0)

O 5. miesto:

Holandsko - Argentína 4:1 (0:1)

O 7. miesto:

Belgicko - Anglicko 2:3 (1:3)

Šortrek

SP v čínskom Šanghaji

muži:

500 m: 1. Dmitrij Migunov (Rus.) 40,702, 2. John-Henry Krueger (USA) 40,799, 3. William Preudhomme (Kan.) 41,311

1000 m: 1. Charles Hamelin (Kan.) 1:23,537, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 1:23,595, 3. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 1:23,788

štafeta na 5000 m: 1. Kórejská republika 6:45,305, 2. Holandsko 6:46,102, 3. Kanada 6:51,062

ženy:

500 m: 1. Li Chung-šuang 44,247, 2. Jüe Lin (obidve Čína) 44,323, 3. Kasandra Bradettová (Kan.) 44,602

1000 m: 1. Čchoj Min-jeong 1:29,959, 2. Šim Suk-hee (obidve Kór. rep.) 1:30,461, 3. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 1:30,476

štafeta na 3000 m: 1. Kórejská republika 4:08,831, 2. Čína 4:08,933, 3. Kanada 4:11,102

Kros

ME v bulharskom Samokove

Juniorky (4,158 km, 76 štartujúcich): 1. Emine Tunová (Tur.) 14:13, 2. Jessica Juddová 14:18, 3. Lydia Turnerová (obe V. Brit.) 14:25,... 68. Lucia Janečková (SR) 16:46.

Družstvá: 1. V. Británia (Juddová, Turnerová, Griffithsová, Strawová) 18, 2. Francúzsko (Beaugrandová, Bremondová, Mouchetová, Lejeuneová) 64, 3. Nemecko (Rehová, Kistnerová, Gehringová, Klosterhalfenová) 74.

Juniori (105 štartujúcich, 6,085 km): 1. Yemaneberhan Crippa (Tal.) 20:07, 2. Carlos Mayo (Šp.) 20:22, 3. Said Ettaqy (Tal.) 20:28,... 75. Michal Talán (SR) 22:12.

Družstvá: 1. Taliansko (Crippa , Ettaqy, Chiappinelli, Giacobazzi) 18, 2. Španielsko (Mayo, Mokhtar, Torrents, Celada) 42, 3. Turecko (Elkatmis, Bozkurt, Bekmezci, Barbaros) 70.

Muži do 23 rokov (7,782 km, 75 štartujúcich): 1. Ilgizar Safiulin 25:31, 2. Igor Maximov 25:33, 3. Vladimir Nikitin (všetci Rus.) 25:37,... 55. Peter Ďurec (SR) 27:33.

Družstvá: 1. Rusko (Safiulin, Maximov, Nikitin, Strelkov) 16, 2. Veľká Británia (Hay, Hawkins, Scott, Hulson) 31, 3. Švédsko (Engholm, Palm, Solomon, Kingstedt) 62.

Ženy do 23 rokov (6,085 km, 60 štartujúcich): 1. Rhona Aucklandová (V. Brit.) 22:23, 2. Milica Mirčevová (Bul.) 22:25, 3. Gulšat Fazlitdinovová (Rus.) 22:28.

Družstvá: 1. Rusko (Fazlitdinovová, Sokolenková, Aplačkinová, Litvinovová) 32, 2. Veľká Británia (Aucklandová, Wrightová, Gorecká, Haynesová) 37, 3. Turecko (Eytemisová, Adanirová, Akpinarová, Aydemirová) 95.

Ženy (7,782 km, 62 štartujúcich): 1. Gemma Steelová 28:27, 2. Kate Averyová (obe V. Brit.) 28:27, 3. Meraf Bahtová (Švéd.) 28:52, 4. Almensch Beleteová (Belg.) 28:52, 5. Sophie Duarteová (Fr.) 28:58, 6. Fionnula Brittonová (Ír.) 28:59,... 55. Ľubomíra Maníková (SR) 33:26.

Družstvá: 1. Veľká Británia (Steelová, Averyová, Twellová, Partridgeová) 21, 2. Španielsko (Fuentesová-Pilová, Gebreová, D. Martínová, L. Rodríguezová) 70, 3. Írsko (Brittonová, Treacyaová, Finnová, McGlynnová) 87, 4. Francúzsko 88, 5. Taliansko 112, 6. Dánsko 124.

Muži (10,01 km, 75 štartujúcich): 1. Polat Arikan 32:19, 2. Ali Kaya (obaja Tur.) 32:19, 3. Alemayehu Bezabeh (Šp.) 32:30, 4. Florian Carvalho (Fr.) 32:59, 5. Ross Millington (V. Brit.) 33:00, 6. Mohamed Marhum (Šp.) 33:04,... Jozef Urban (SR) nedokončil.

Družstvá: 1. Turecko (Arikan, Kaya, Ulus, Özdemir) 33, 2. Španielsko (Bezabeh, Marhum, Abadía, Alaiz) 36, 3. Taliansko (La Rosa, Razine, Nasti, El Mazoury) 59, 4. Francúzsko 69, 5. V. Británia 76, 6. Írsko 127.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Bardejov by mal byť konečne nezávislý
  2. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  3. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  4. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
  5. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti
  6. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
  7. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
  8. Dana Kleinert sa vzdáva v prospech zmeny v Starom Meste
  9. Union ponúka množstvo výhod pre deti aj matky
  10. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno
  1. Virtuálne sídlo v Bratislave
  2. Dovolenka snov či chladnička plná jedla? Oslavujte s BILLA
  3. Bardejov by mal byť konečne nezávislý
  4. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom
  5. Zuzana Žirková: Šport v meste je v polčase rozpadu
  6. Čo nemôžete zaregistrovať ako ochrannú známku?
  7. Potrebujete ochrannú známku pre Váš produkt ?
  8. Netrestajme tých, čo mestu šetria čas a peniaze
  9. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu
  10. Z lesa si našla cestu do útulku, na nový domov ale stále čaká
  1. OLED televízory sú ohrozené vypálením obrazu 17 099
  2. Stíhame napredovať s technológiami? Môže už byť neskoro 12 982
  3. Kvíz o zatepľovaní zvládne iba odborník. Trúfate si? 12 486
  4. Koho výrobky naozaj kupujete v McDonald's? 9 740
  5. Reportáž: Ako sa vyrába slovenské akostné víno 8 858
  6. Bezpečné bývanie pre rodiny s deťmi? Na toto nezabudnite 8 599
  7. Koľko minút pracujeme na jednu kávu či novú kuchyňu? 7 251
  8. Karibik aj Európa: Plavte sa za dobrodružstvom 6 203
  9. Zaúča výčapníkov vo svete: Odfláknuté pivo zákazník vycíti 6 168
  10. Pokazila sa Vám práčka či chladnička? Nevolajte opravára! 4 957

Téma: Atletika


Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Vlhová má zákaz chodiť domov. Pre jej úspech sa obetujú všetci

Vlhová má nového servismana, ktorý jej robí raňajky.

Komentár Bena Cunninghama

Nasledujme Kanadu. Legalizácia marihuany je zmena k lepšiemu

Bremeno dokazovania musí teraz prejsť na tých, čo sú proti legalizácii.

Neprehliadnite tiež

Prehovoril aj Weiss, mrzí ho strata dôvery trénera Kozáka

Weiss podľa vlastných slov poškodil dobré meno slovenského futbalu, ktoré pomáhal budovať.

Trnava zdolala Senicu, Michalovce bodovali v Žiline

V 12. kole Fortuna ligy zvíťazili aj Slovan, Sereď a Nitra v Trenčíne.

Reprezentantov láka porušenie disciplíny. Dostali však po pysku

Výpadok z reprezentácie, môže mať na hráčov veľký vplyv.