Športové výsledky (14. 12. 2014). Švédi vyhrali florbalové MS

Sumár športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: ILUSTRAČNÉ FOTOLIA)

Tenis

ITF v tureckom rezorte Antalya

Dvojhra - finále:

Melanie Stokkeová (Nór.) - Chantal Škamlová (SR-8) 7:5, 6:4

Florbal

MS v Göteborgu

finále:

Švédsko - Fínsko 3:2 (0:2, 2:0, 1:0)

Góly: 22. Samuelsson, 38. Nilsberth, 47. Stenberg - 1. Kukkola, 20. Tollikko, 12.044 divákov.

o 3. miesto:

Švajčiarsko - Česko 3:4 (2:0, 1:4, 0:0)

Góly: 2. Antener, 5. Mendelin, 31. Hofbauer - 24. Curney, 30. Tokoš, 37. Doža, 40. Jendrišák

o 5. miesto:

Lotyšsko - Nórsko 4:3 (1:1, 2:0, 1:2)

Góly: 13. a 30. Rajeckiš, 26. Balodiš, 41. Laivinš - 12. Jansson, 47. Olesen, 52. Krönberg

Článok pokračuje pod video reklamou

o 7. miesto:

Estónsko - Dánsko 2:7 (1:3, 0:1, 1:3)

Góly: 17. Nurmi, 54. Tamme - 3. Wede, 13. Jensen, 16. Glad, 36. Jensen, 42. Kristensen, 45. Erichsen, 57. Wede

Hokej

Švajčiarsko

Lugano - Zug 2:4, ZSC Lions - Davos 4:1

Nemecko

Eisbären Berlín - Hamburg 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 1:2, 2:0 - 0:0, 1:0), Mannheim - Iserlohn 4:2 (1:0, 1:2, 2:0), Wolfsburg - Schwenningen 3:0 (1:0, 2:0, 0:0), Norimberg - Augsburg 4:2 (1:0, 0:1, 3:1), Straubing - Ingolstadt 2:5 (1:2, 1:2, 0:1), Kolín - Düsseldorf 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Hádzaná

O pohár Ziemi Sadeckiej v poľskom Nowom Saczi

Výsledky Iventy:

Iuventa Michalovce - Karpaty Užhorod (Ukr.) 41:33 (22:13)

Najviac gólov za Iuventu: Holešová, Wollingerová a S. Nagyová po 7

Iuventa Michalovce - Galičanka Ľvov (Ukr.) 25:24 (12:13)

Najviac gólov za Iuventu: Kučerová 7/3

MKS Olimpia-Beskid Nowy Sacz (Poľ.) - Iuventa Michalovce 28:27 (19:13)

Najviac gólov za Iuventu: Wollingerová 8

Konečné poradie: 1. Nowy Sacz, 2. Michalovce, 3. Ľvov, 4. Užhorod

Rýchlokorčuľovanie

SP na krátkej dráhe v čínskom Šanghaji

Muži:

500 m: 1. Dmitrij Migunov (Rus.) 40,702, 2. John-Henry Krueger (USA) 40,799, 3. William Preudhomme (Kan.) 41,311

1000 m: 1. Charles Hamelin (Kan.) 1:23,537, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 1:23,595, 3. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 1:23,788

Štafeta (5000 m): 1. Kórejská republika 6:45,305, 2. Holandsko 6:46,102, 3. Kanada 6:51,062

Ženy:

500 m: 1. Li Chung-šuang (Čína) 44,247, 2. Jüe Lin (Čína) 44,323, 3. Kasandra Bradettová (Kan.) 44,602

1000 m: 1. Čchoj Min-jeong (Kór. rep.) 1:29,959, 2. Šim Suk-hee (Kór. rep.) 1:30,461, 3. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 1:30,476

Štafeta (3000 m): 1. Kórejská republika 4:08,831, 2. Čína 4:08,933, 3. Kanada 4:11,102

SP v Heerenveene

Muži:

500 m: 1. Pavel Kuližnikov (Rus.) 34,58, 2. Artur Was (Poľ.) 34,87, 3. Jan Smeekens (Hol.) 35,01

1500 m: 1. Jan Szymanski (Poľ.) 1:45,92, 2. Wouter olde Heuvel (Hol.) 1:46,22, 3. Shani Davis (USA) 1:46,33

Preteky s hromadným štartom: 1. Jorrit Bergsma (Hol.) 7:32,92, 2. Lee Seung-Hoon (Kór. rep.) 7:34,57, 3. Fabio Francolini (Tal.) 7:34,60

Ženy:

500 m: 1. Heather Richardsonová 37,72, 2. Brittany Boweová (obe USA) 38,05, 3. Sang-Hwa Lee (Kór. rep.) 38,07

1500 m: 1. Heather Richardsonová 1:53,87, 2. Brittany Boweová (obe USA) 1:54,70, 3. Marrit Leenstrová (Hol.) 1:55,95

Preteky s hromadným štartom: 1. Ivanie Blondinová (Kan.) 8:24,01, 2. Kim Bo-Reum (Kór. rep.) 8:24,03, 3. Irene Schoutenová (Hol.) 8:24,21

Krasokorčuľovanie

VC Bratislavy

Juniori: 1. Marco Klepoch (ŠKP Bratislava) 134,53, 2. Jakub Kršňák (Nové Mesto nad Váhom) 117,27

Juniorky: 1. Vivian Leová 169,88, 2. Hannah Millerová 161,63, 3. Olivia Serafiniová (všetky USA) 139,86, ... 5. Rebeca Snopeková (ŠKP Bratislava) 101,00

Streľba

Trofej Belehradu

vzduchová puška 60

muži: 1. Oleg Carkov (Ukr.) 206,3 (625,7), ... 3. Zoltán Baláž 184,7 (623,6), 36. Denis Červenka 611,1, 41. Ondrej Holko 610,5, 43. Patrik Jány 609,8, 52. Matej Medveď (všetci SR) 607,1

juniori: 1. Vladislav Fetisov (Rus.) 623,5, ... 12. Denis Červenka 611,1, 16. Ondrej Holko 610,5, 17. Patrik Jány 609,8, 21. Matej Medveď (všetci SR) 607,1

vzduchová puška 40

ženy: 1. Jekaterina Paršukovová (Rus.) 209,8 (416,7), ... 21. Lenka Žideková 410,2, 24. Kristína Spišáková 409,1, 38. Dominika Škotková 407,4, 41. Daniela Demjén Pešková 406,4, 46. Klaudia Kolárovská 405,1, 51. Lucia Novosedlíková 401,1, 59. Ivana Olšavská (všetky SR) 397,9

juniorky: 1. Jekaterina Paršukovová (Rus.) 416,7, ... 11. Lenka Žideková 410,2, 23. Kristína Spišáková 409,1, 24. Klaudia Kolárovská 405,1, 27. Lucia Novosedlíková 401,1, 35. Ivana Olšavská (všetky SR) 397,9

vzduchová pištoľ 60

muži: 1. Pavlo Korostylov (Ukr.) 202,3 (574), ... 14. Juraj Tužinský 570, 17. Peter Baláž 568, 18. Štefan Ernst 568, 28. Marek Kostúr 557, 29. Jakub Polák 555, 36. Patrik Stojka (všetci SR) 551

juniori: 1. Alexej Kuznecov (Rus.) 575, ... 6. Peter Baláž 568, 10. Marek Kostúr 557, 11. Jakub Polák 555, 13. Patrik Stojka (všetci SR) 551

vzduchová pištoľ 40

ženy: 1. Zorana Arunovičová (Srb.) 203,3 (389), ... 30. Alexandra Nagyová 364, 34. Samuela Ernstová 360, 41. Jana Kaniaková (všetky SR) 351

juniorky: 1. Vitalina Bacaraškinová (Rus.) 379, ... 10. Alexandra Nagyová 364, 14. Samuela Ernstová 360, 20. Jana Kaniaková (všetky SR) 351

Stolný tenis

Grand Finals 2014 v thajskom Bangkoku

Dvojhra mužov:

Džun Mizutani (Jap.) - Dimitrij Ovčarov (Nem.) 4:3 (12, 10, -8, 3, -6, -12, 6)

Štvorhra mužov:

Čo Eon-rae, Seo Hjun-deok (Kór. rep.) - Kenta Macudaira, Koki Niwa (Jap.) 4:3 (-8, 10, 5, -10, 6, -6, 9)

Dvojhra žien:

Kasumi Išikawová (Jap.) - Seo Hjo-won (Kór. rep.) 4:0 (7, 7, 3, 9)

Štvorhra žien:

Miu Hiranová, Mima Itová (Jap.) - Katarzyna Grzybowská, Natalia Partyková (Poľ.) 4:0 (7, 6, 4, 5)

Dvojhra hráčov do 21 rokov:

Asuka Mači (Jap.) - Čang Woo-čin (Kór. rep.) 4:1 (3, 7, 6, -9, 8)

Dvojhra hráčok do 21 rokov:

Čen Szu-ju (Taiw.) - Miju Maedová (Jap.) 4:3 (4, -10, 8, -10, -8, 6, 12)

Futsal

10. kolo 1. SLF

Across Pinerola Bratislava Slov-matic FOFO Bratislava 1:6 (1:3)

Góly: Adámek - Rejžek 2, Brunovský, Drahovský, Haľko, Fehérvári, ŽK: Chamilla - Rejžek, Bartošek, 250 divákov.

Čekan Mekenroff 1897 Bratislava - MFsK Nitra 3:7 (1:5)

Góly: Michalec, Jurkovič, Uher - Volentier 3, Tóth 2, Zaťovič 2, ŽK: Jurkovič, M. Petro (Čekan), 50 divákov.

Futsal Team Levice - Gurmáni Bratislava 7:5 (5:2)

Góly: Adámi 2, Zorád 2, Švec 2, Rakica - Burda 2, Kottek, Selecký, bez kariet, 300 divákov

Hokejbal

Slovenská reprezentácia odohrala v Plzni štyri prípravné zápasy.

sobota:

Švajčiarsko - ČR 2:7 (2:3, 0:2, 0:2)

SR - Švajčiarsko 7:0 (2:0, 1:0, 4:0)

Góly: 9. Kyselica (Lajčiak, Martinusík), 15. Martiška (Zelenka), 28. Čavajda, 36. Frkáň (Takáč), 36. Ecker (Fumač), 41. Bujdák (Fumač, Ecker), 43. Frkáň (Martiška)

ČR - SR 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Góly: 8. Štěpáník (Wróbel, Krejčí), 22. Průcha (Kruček), 39. Kudela (Bílý) 21. Lajčiak (Minárik), 44. Minárik (Takáč, Fumač)

nedeľa:

Švajčiarsko - SR 6:5 (1:3, 1:0, 4:2)

Góly: 3. Melliger (Hoffmann), 27. Kiener (Renfer), 35. Meier (Sterchi), 37. Röthlischberger (Faina, Sterchi), 40. Melliger, 43. Melliger (Schildknecht) 7. Oravec (Teplický), 12. Ecker (Sobol), 13. Takáč (Kyselica, Titka), 33. Bujdák (Sobol, Škultéty), 37. Rampáček (Lajčiak)

SR - ČR 2:4 (1:1, 1:0, 0:3)

Góly: 5. Frkáň (Ecker, Beniač), 27. Frkáň (Ecker, Sobol) 1. Špaček (Růžička, Slanec), 31. Štěpáník (Pospíšil, Kudela), 38. Štěpáník (Wróbel), 40. Wróbel (Kruček, Štěpáník)

Skoky na lyžiach

Svetový pohár - Nižnij Tagil (Rus.) - mostík HS-134

Muži - súťaž jednotlivcov: 1. Severin Freund (Nem.) 145,7 bodu (131,5 m), 2. Anders Fannemel (Nór.) 143,3 (135 m), 3. Stefan Kraft 141,1 (138 m - rekord mostíka), 4. Gregor Schlierenzauer 140,9 (135 m), 5. Michael Hayböck (všetci Rak.) 139,8 (131 m), 6. Matjaž Pungertar (Slovin.) 127,8 (130,5 m)

Poradie vo Svetovom pohári 2014/2015 (po 7 z 32 pretekov jednotlivcov): 1. Anders Fannemel (Nór.) 430 bodov, 2. Severin Freund (Nem.) 361, 3. Peter Prevc (Slovin.) 323, 4. Michael Hayböck 313, 5. Gregor Schlierenzauer (obaja Rak.) 295, 6. Roman Koudelka (ČR) 290

Poradie v Pohári národov 2014/2015 (po 8 z celkového počtu 37 pretekov /dosiaľ sa uskutočnilo 7 súťaží jednotlivcov a 1 súťaž mužských družstiev/): 1. Nemecko 1265 bodov, 2. Nórsko 1153, 3. Rakúsko 1024, 4. Slovinsko 896, 5. Japonsko 832, 6. Česko 522

Pozemný hokej

Champions Trophy v indickom meste Bhubaneswar

Finále:

Nemecko - Pakistan 2:0 (1:0)

O 3. miesto:

Austrália - India 2:1 (1:0)

O 5. miesto:

Holandsko - Argentína 4:1 (0:1)

O 7. miesto:

Belgicko - Anglicko 2:3 (1:3)

Šortrek

SP v čínskom Šanghaji

muži:

500 m: 1. Dmitrij Migunov (Rus.) 40,702, 2. John-Henry Krueger (USA) 40,799, 3. William Preudhomme (Kan.) 41,311

1000 m: 1. Charles Hamelin (Kan.) 1:23,537, 2. Sjinkie Knegt (Hol.) 1:23,595, 3. Sándor Liu Shaolin (Maď.) 1:23,788

štafeta na 5000 m: 1. Kórejská republika 6:45,305, 2. Holandsko 6:46,102, 3. Kanada 6:51,062

ženy:

500 m: 1. Li Chung-šuang 44,247, 2. Jüe Lin (obidve Čína) 44,323, 3. Kasandra Bradettová (Kan.) 44,602

1000 m: 1. Čchoj Min-jeong 1:29,959, 2. Šim Suk-hee (obidve Kór. rep.) 1:30,461, 3. Marianne St-Gelaisová (Kan.) 1:30,476

štafeta na 3000 m: 1. Kórejská republika 4:08,831, 2. Čína 4:08,933, 3. Kanada 4:11,102

Kros

ME v bulharskom Samokove

Juniorky (4,158 km, 76 štartujúcich): 1. Emine Tunová (Tur.) 14:13, 2. Jessica Juddová 14:18, 3. Lydia Turnerová (obe V. Brit.) 14:25,... 68. Lucia Janečková (SR) 16:46.

Družstvá: 1. V. Británia (Juddová, Turnerová, Griffithsová, Strawová) 18, 2. Francúzsko (Beaugrandová, Bremondová, Mouchetová, Lejeuneová) 64, 3. Nemecko (Rehová, Kistnerová, Gehringová, Klosterhalfenová) 74.

Juniori (105 štartujúcich, 6,085 km): 1. Yemaneberhan Crippa (Tal.) 20:07, 2. Carlos Mayo (Šp.) 20:22, 3. Said Ettaqy (Tal.) 20:28,... 75. Michal Talán (SR) 22:12.

Družstvá: 1. Taliansko (Crippa , Ettaqy, Chiappinelli, Giacobazzi) 18, 2. Španielsko (Mayo, Mokhtar, Torrents, Celada) 42, 3. Turecko (Elkatmis, Bozkurt, Bekmezci, Barbaros) 70.

Muži do 23 rokov (7,782 km, 75 štartujúcich): 1. Ilgizar Safiulin 25:31, 2. Igor Maximov 25:33, 3. Vladimir Nikitin (všetci Rus.) 25:37,... 55. Peter Ďurec (SR) 27:33.

Družstvá: 1. Rusko (Safiulin, Maximov, Nikitin, Strelkov) 16, 2. Veľká Británia (Hay, Hawkins, Scott, Hulson) 31, 3. Švédsko (Engholm, Palm, Solomon, Kingstedt) 62.

Ženy do 23 rokov (6,085 km, 60 štartujúcich): 1. Rhona Aucklandová (V. Brit.) 22:23, 2. Milica Mirčevová (Bul.) 22:25, 3. Gulšat Fazlitdinovová (Rus.) 22:28.

Družstvá: 1. Rusko (Fazlitdinovová, Sokolenková, Aplačkinová, Litvinovová) 32, 2. Veľká Británia (Aucklandová, Wrightová, Gorecká, Haynesová) 37, 3. Turecko (Eytemisová, Adanirová, Akpinarová, Aydemirová) 95.

Ženy (7,782 km, 62 štartujúcich): 1. Gemma Steelová 28:27, 2. Kate Averyová (obe V. Brit.) 28:27, 3. Meraf Bahtová (Švéd.) 28:52, 4. Almensch Beleteová (Belg.) 28:52, 5. Sophie Duarteová (Fr.) 28:58, 6. Fionnula Brittonová (Ír.) 28:59,... 55. Ľubomíra Maníková (SR) 33:26.

Družstvá: 1. Veľká Británia (Steelová, Averyová, Twellová, Partridgeová) 21, 2. Španielsko (Fuentesová-Pilová, Gebreová, D. Martínová, L. Rodríguezová) 70, 3. Írsko (Brittonová, Treacyaová, Finnová, McGlynnová) 87, 4. Francúzsko 88, 5. Taliansko 112, 6. Dánsko 124.

Muži (10,01 km, 75 štartujúcich): 1. Polat Arikan 32:19, 2. Ali Kaya (obaja Tur.) 32:19, 3. Alemayehu Bezabeh (Šp.) 32:30, 4. Florian Carvalho (Fr.) 32:59, 5. Ross Millington (V. Brit.) 33:00, 6. Mohamed Marhum (Šp.) 33:04,... Jozef Urban (SR) nedokončil.

Družstvá: 1. Turecko (Arikan, Kaya, Ulus, Özdemir) 33, 2. Španielsko (Bezabeh, Marhum, Abadía, Alaiz) 36, 3. Taliansko (La Rosa, Razine, Nasti, El Mazoury) 59, 4. Francúzsko 69, 5. V. Británia 76, 6. Írsko 127.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. Keď Slováci krotia morský vietor
  3. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  4. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  5. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  6. Robila som domáci džem z ovocia z Kauflandu. Ako to dopadlo?
  7. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií
  8. Vizuálny smog je problém
  9. Reportáž: Na Záhorí vyrábajú svetové omietky
  10. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou
  1. Letná ponuka: Predplatné SME.sk len za 9,90 €
  2. HB Reavis rozširuje svoje portfólio v Londýne už o piaty projekt
  3. Keď Slováci krotia morský vietor
  4. Ochrana pred tropickou horúčavou
  5. Pivovar Šariš investoval do kultúry
  6. Už aj čerpacia stanica OMV Spišská Nová Ves je v novom šate
  7. Savills Investment Management kupuje Gdanski Business Center II
  8. Škôlka od srdca
  9. Zákazníkov sme odmenili darčekmi v hodnote 250 000€
  10. 10 tipov z histórie: ako zbohatnúť podľa úspešných velikánov
  1. Porovnanie najobľúbenejších last minute destinácií 16 355
  2. Vizuálny smog je problém 10 037
  3. Reportáž: Hranolky z McDonald’s sú zložené z 5 ingrediencií 6 440
  4. Objavte najvzácnejšiu hubu na svete. Rastie na Liptove 5 786
  5. Volkswagen Arteon spája limuzínu s rodinou 3 960
  6. Spoznajte exotický Zanzibar od severu až po juh 3 626
  7. Najvýhodnejšia dovolenka v Tatrách a Liptove 3 324
  8. Prešovská Spinea tromfla Japoncov a spresnila roboty 3 277
  9. Historickým vláčikom sa prichádza previezť stále viac turistov 2 870
  10. Dovolenka pri Mŕtvom mori a tipy na overené hotely 2 530

Téma: Atletika


Hlavné správy zo Sme.sk

AUTO

Vývojár palív v F1 pre SME: Niekedy vieme viac ako technici

Benoit Poulet už začína vyvíjať benzín na budúci rok.

DOMOV

Milionár sa chcel baviť, až kým neprišli dlhy

Ján Kováčik sa pri biznise venuje futbalu.

EKONOMIKA

Mala Slávika aj Miss, teraz Forza končí. Aký bol jej príbeh?

Produkčný dom má finančné problémy.

Neprehliadnite tiež

PL Focus

Videotechnika rozhodla. Dúbravka inkasoval extrémne tesný gól

Sezóna 2018/2019 v Premier League sa začala.

Útočník Crvenej Zvezdy: Trnava je neuveriteľná, už v 1. minúte mi zlomili nos

Na hrote zvádzal množstvo aj tvrdých súbojov s trnavskou defenzívou.

Trnava šla na hranici možností, ale spravila hlúpu chybu

Futbalisti Spartaka Trnava z Ligy majstrov vypadli do Európskej ligy.

Trnava v Lige majstrov skončila, rozhodol o tom gól v predĺžení

Futbalisti Trnavy prehrali s Crvenou zvezdou 1:2.