Manchester skóroval z ofsajdu, Liverpool zdolal 3:0

Futbalisti Manchestru United oslavujú Rooneyho gól na 1:0.
Futbalisti Manchestru United oslavujú Rooneyho gól na 1:0. (Autor: ilustračné SITA/AP)
Andrej Kuzmány|14. dec 2014 o 13:36

Tottenham vyhral na ihrisku Swansea, víťazný gól strelil Eriksen.

Futbal - Anglicko - 16. kolo

Manchester United - Liverpool 3:0 (2:0)

Góly: 12. Rooney, 40. Mata, 71. Van Persie

ManUtd: De Gea - Valencia, Jones (89. McNair), Evans, Young - Fellaini, Carrick, Mata - Rooney (78. Falcao) - Van Persie, Wilson (71. Ander Herrera)

Liverpool: Jones - Johnson (26. Toure), Škrtel, Lovren - Henderson, Gerrard, Allen, Moreno (69. Markovič) - Coutinho, Sterling, Lallana (46. Balotelli)

Swansea - Tottenham 1:2 (0:1)

Góly: 48. Bony - 4. Kane, 89. Eriksen

BRATISLAVA. Stále tvrdí, že je pre klub najlepšou voľbou. „Nikto nie je lepšie vybavený zvládnuť túto situáciu,“ opakuje.

Pod vedením trénera Brendana Rogersa sa Liverpoolu v tejto sezóne vôbec nedarí. Z pätnástich zápasov vyhral iba šesť. A v nedeľu neuspel ani v slávnom šlágri proti Manchester United.

Súper mu na domácom ihrisku nedal žiadnu šancu. Vyhral jednoznačne 3:0.

„Pre víťazstvo sme toho urobili dosť. Vytvorili sme si množstvo šancí. Opäť sme však nedali góly,“ cituje Sunday Express Rodgersa.

Začínajú odznova

Tím zlyháva najmä v ofenzíve. Minulý rok mal priemer takmer tri strelené góly na zápas. V tejto sezóne dá ledva jeden. Aj v Manchestri mal streleckú prevahu. Márne.

Chýba mu koncový hráč. Najviac doplatil na odchod Luisa Suáreza. Mario Balotelli ho nedokázal nahradiť.

Dôkazom slabej efektivity bol najmä Raheem Sterling. Dvakrát sa s loptou ocitol sám pred brankárom Manchestru. Neuspel.

Liverpool pritom v minulej sezóne bojoval o majstrovský titul. Prišiel oň v predposlednom kole. Na ihrisku Crystal Palace neudržal vedenie o tri góly. Predbehol ho Manchester City.

„Teraz máme za sebou ťažký štart s novými hráčmi, menej času, mladých futbalistov. Prakticky začíname odznova,“ vysvetlil pokles pre Sky Sports Rodgers.

Ako Schmeichel

Manchester United hrá v posledných kolách výborne. Proti Liverpoolu vybojoval šiesty triumf v rade.

Žiari hlavne brankár David De Gea. „Takýmito výkonmi veľmi rýchlo dosiahne úroveň legendárneho Petra Schmeichela,“ napísal na Twitter bývalý obranca United Rio Ferdinand.

„Niektorí hráči majú na výkon mužstva väčší vplyv ako iní. A David patrí medzi našich najdôležitejších hráčov,“ chválil tréner United Louis van Gaal.

Ešte začiatkom novembra ho britské médiá prirovnávali k Davidovi Moyesovi. Škótsky tréner skončil s mužstvom vlani najhoršie za posledných dvadsaťpäť rokov.

Tento rok vstúpil Manchester do sezóny ešte slabšie. Teraz je už na treťom mieste ligovej tabuľky.

Manchester a Liverpool odohrali v nedeľu 191. vzájomný zápas. Hráči United vyhrali 76­krát.

Online prenos a góly ManUtd - Liverpool

90.+3 min - Zápas sa skončil.

87. min - Na hranici šestnástky sa cez Toureho uvoľnil Van Persie a jeho šikovnú strelu s prispením Jonesa zastavilo brvno.

85. min - V nasledujúcich momentoch mal ďalšie dve šance Balotelli. Najprv z diaľky tesne minul bránku, potom zo siedmich metrov trafil len dnes výborného De Geu.

82. min - Henderson sa v šestnástke pretlačil, poslal loptu do ideálnej pozície na Balotelliho, taliansky útočník ale stále nestrelil svoj prvý ligový gól v drese Liverpoolu.

71. min - Manchester United strelil gól. Do protiútoku vyrazil Mata, ktorý kolmou prihrávkou našiel Rooneyho. Ten posielal loptu na Van Persieho, nekoordinovane ju odkopol Lovren. Lopta sa však odrazila na Matu, ktorý našiel voľného Van Persieho a ten pohodlne poslal domácich do trojgólového vedenia.

67. min - Coutinho našiel kolmou prihrávkou Sterlinga, toho ale ubránil Jones. Liverpoolčan ale loptu nestratil a poslal ju na Balotelliho, ktorý strelou z prvej aj za prispenia De Geu nastrelil brvno domácej bránky.

64. min - Liverpool sa snaží skórovať, keď sa však dostane do streleckej pozície, loptu domáca obrana zblokuje. Manchester United si pohodlne udržuje náskok. Teraz dokonca pohrozil na druhej strane, Van Persieho strele nechýbalo veľa.

51. min - Čo teraz nedal Raheem Sterling... Ofenzívny hráč Liverpoolu sa zadarmo po chybnej domácej rozohrávke dostal k lopte, no sám pred De Geom nastrelil len domáceho brankára.

47. min - Pri rohovej zastávke sa uvoľnil Sterling, jeho center poslal hlavou nad domácu bránku Henderson.

46. min - Začal sa druhý polčas. Tréner Liverpoolu Brendan Rodgers naň nasadil Maria Balotelliho, ktorý vystriedal Adama Lallanu.

I. polčas

45.+2 min - Prvý polčas sa skončil.

40. min - Manchester United strelil gól. V strede poľa založil akciu Juan Mata. Lopta sa dostala na Ashleyho Younga. Jeho center, ako ukázal opakovaný záber, tečoval Van Persie a následne Mata z ofsajdu skóroval.

34. min - Moreno dostal z polovice ihriska presnú prihrávku na hranicu šestnástky. Nespracoval si ju však najlepšie a Valencia loptu odkopol na roh.

Následne po rohu zostal v päťke Škrtel, center ale letel privysoko. "Liverpool šteká, musí ale začať hrýzť," povedal spolukomentátor britskej televízie Skysports.

23. min - Sterling sa uvoľnil cez Jonesa vnútri šestnástky, jeho strelu z uhla De Gea dobre vykryl a loptu vytlačil na roh.

20. min - Kým v prvej desaťminútovke bol aktívnejší Liverpool, po strelenom góle sa obraz hry otočil. Dominantnejší sú domáci, hostia zatiaľ na Rooneyho gól odpovedali len nedôraznou Gerrardovou strelou.

12. min - Manchester United strelil gól. Pár sekúnd po veľkej šanci Liverpoolu sa na pravej strane cez Allena uvoľnil Valencia. Spätnou prihrávkou našiel Rooneyho, ktorý bez problémov skóroval.

12. min - Lallana našiel v šestnástke peknou prihrávkou Sterlinga, ktorý sa ocitol pred De Geom, ten ale domáceho brankára neprestrelil.

5. min - Liverpool začal s vysokým napádaním, ktoré zatiaľ robí domácim problémy. K šanci sa však v úvode nedostali.

1. min - Zápas sa začal. Hostia nastúpili netradične s tromi obrancami, medzi ktorými nechýba ani Martin Škrtel. Brankára Mignoleta, ktorý má slabú formu, nahradil Jones.

Domov»Futbal»Anglicko»Manchester skóroval z ofsajdu, Liverpool zdolal 3:0