Česko 0:1 0:1, -:-, -:- Slovensko
Práve prebieha | Aktualizované o 17:56 | Sledujte naživo

Slovan zdolal Jokerit 6:2, vyhral tretíkrát za sebou

Hokejistom Slovana sa darí počas domácej série, v Slovnaft aréne odohrajú ďalšie tri zápasy.

Jeglič strieľa gól na 1:0.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

Hokej - KHL - pondelok

Slovan - Jokerit Helsinki 6:2 (2:0, 2:2, 2:0)

Góly: 1. Jeglič, 7. Netík (Tičar), 27, Starosta (Netík, Tičar), 36. Bartovič (Vondrka, Baranka), 56. Vondrka, 60. Nedorost - 24. Gunderson (Aaltonen, Kapanen), 30. Mäki

Rozhodovali: Buturlin, Jeřábek - Balodis, Šichanov, vylúčení: 5:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 9058 divákov.

Slovan: Janus - Sersen, Starosta, Brejčák, Baranka, Štajnoch, Sigalet, Luža - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Vondrka - Ölvecký, Murley, Hudáček - Kudrna, Surový, Šťastný

Jokerit: Helenius Jaakola, Väänänen, Lajunen, Ohtamää, Gunderson, Peltola Aaltonen, Kapanen, Hagman Sallinen, Wirtanen, Huhtala Moses, Koukal, Omark Rita, Hahl, Mäki

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili vo svojom štvrtom domácom zápase v sérii nad fínskym nováčikom KHL Jokeritom Helsinki 6:2 a natiahli sériu triumfov na tri stretnutia.

Slovanisti sú na 10. mieste v tabuľke Západnej konferencie, na ôsme miesto zaručujúce play off strácajú päť bodov.

Zverencom trénera Petriho Matikainena sa vydaril úvod stretnutia. V 46. sekunde otvoril skóre Jeglič a v 7. minúte zvýšil Netík na 2:0. V druhej časti padli až štyri góly.

Najprv Jokerit znížil zásluhou Gundersona, na čo odpovedal v 27. minúte Baranka. Hostia sa o tri minúty priblížili opäť na rozdiel jediného gólu, no Slovan do konca tretiny ešte stihol pridať štvrtý gól z hokejky kapitána Bartoviča.

V 56. a 60. minúte pridali ďalšie dva góly Vondrka a Nedorost.

Hokejisti Slovana najbližšie privítajú na budúci pondelok 22. decembra o 19.00 h Ladu Togliatti.

Povedali po zápase:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Som hrdý na chalanov. Hrali sme dobre vo všetkých troch tretinách. Bol to jeden z našich najlepších zápasov. Teší ma aj to, ako sme hrali s pukom, že sme ho zbytočne nezahadzovali. Dôležité je aj to, že sme stále v hre o play off."

Erkka Westerlund, tréner Jokeritu: "Gratulujem Slovanu a Petrimu. Slovan odohral dobrý zápas, to je najdôležitejšie. My sme v prvej tretine spravili niekoľko chýb a potom bolo dosť ťažké vrátiť sa do zápasu. Slovan si víťazstvo zaslúžil."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Keď sú víťazstvá, tak sa hrá s väčšou radosťou a teší nás to. Posledné tri zápasy ukázali, že vieme hrať a tešia nás aj body do tabuľky. Môj gól ma teší, ale dôležitejšie sú tie tri body. Dá sa povedať, že to bol najlepší výkon Slovana v sezóne. Posledné tri zápasy naša forma stúpa a stúpa aj sebavedomie. Verím, že teraz cez prestávku si oddýchneme a načerpáme nové sily a potom nás čakajú ďalšie tri domáce zápasy, v ktorých by sme chceli pokračovať v tejto víťaznej sérii."

Michal Vondrka, útočník Slovana: "Z môjho gólu mám dvojitú radosť. Minulý týždeň mi zomrel dedo, takže je to taká satisfakcia a ten gól venujem práve jemu."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil.

60. min - Slovan strelil gól. Domáci víťazstvo prikrášlil v poslednej minúte zápasu Nedorost.

56. min - Slovan strelil gól. Hostia stratili puk v strednom pásme, získal ho Vondrka. V nájazde si položil Heleniusa a efektne skóroval.

56. min - Slovan sa nielen dobre bráni, ale teraz mohol svoje víťazstvo aj poistiť. V hre 4 na 4 sa do šance dostal Štajnoch, zblízka ale Heleniusa neprekonal.

50. min - Hra už nemá taký spád ako v úvodných dvoch tretinách, Slovan zatiaľ úspešne bráni svoj dvojgólový náskok.

45. min - Koukal výbornou prihrávkou spoza bránky našiel Aaltonena, krídelník prvého útoku ale neprekonal Janusa.

42. min - Slovanisti nedali pozor na druhý útok Jokeritu, keď prepadli v strednom pásme, Wirtanen ale svoju šancu nevyužil.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina.

36. min - Slovan strelil gól. O tom, že sa Slovan tretíkrát dostal do dvojgólového vedenia, rozhodla bojovnosť. Vondrka pri mantineli vybojoval puk, posunul ho Barankovi. Ten medzi kruhmi našiel Bartoviča, ktorý strelou bez prípravy prekonal Heleniusa.

31. min - Slovan sa mohol tretíkrát v zápase dostať do dvojgólového vedenia. Tičar vypichol puk Aaltonenovi a s Netíkom sa rútil na Heleniusa. Český útočník však po prihrávke Slovinca netrafil Heleniusovu bránku.

30. min - Jokerit strelil gól. A to dosť jednoducho. Z ľavej strany nahodil pred bránku puk Maki, Janus situáciu podcenil a puk nešikovne vyrazil. Do bránky ho korčuľou poslal Hahl. Gól potvrdil videorozhodca.

27. min - Slovan strelil gól. Domáci dostali možnosť presilovky a, podobne ako predtým hostia, využili ju. Netíkovu tvrdú strelu ešte Helenius vyrazil, puk sa však dostal k Starostovi, ktorý ho poslal do bránky fínskeho tímu.

24. min - Jokerit strelil gól. Hostia expresne využili presilovku pri vylúčení Sersena, Aaltonenovu strelu od modrej čiary tečoval Gunderson.

22. min - Jokerit začal druhú tretinu aktívne, takmer celé dve minúty strávil v útočnom pásme. Viacero sľubných pozícií ale nepremenil na gól.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. V jej tretej časti (okrem dvoch oslabovkových minút) mali prevahu hokejisti Jokeritu, nebezpečný bol hlavne elitný prvý útok Aaltonen, Kapanen, Hagman.

13. min - Domáci dlhočiznú oslabovku o dvoch hráčov prežili aj s pomocou žŕdky Janusovej bránky, ktorá brankárovi Slovana pomohla pri Koukalovej strele.

11. min - Po Sigaletovi fauloval aj Sersen, Slovan bude hrať takmer 90-sekundovú oslabovku o dvoch hráčov.

10. min - Jokerit naďalej pôsobí nedobrým dojmom, domáci sú jednoznačne lepším tímom.

7. min - Slovan strelil gól. Po nedorozumení medzi obrancami Jokeritu sa k puku dostal Tičar, ktorý medzi kruhmi našiel Netíka a ten strelou bez prípravy zvýšil vedenie domácich.

5. min - Slovan stále vedie jednogólovým rozdielom. Vyrovnať však mohol Hagman, ktorého teč letel tesne nad Janusovu bránku.

1. min - Slovan strelil gól. Najprv sa do veľkej šance dostal Jaakola, domáci ale udreli z protiútoku. Jeglič vypichol puk na modrej čiare práve Jaakolovi a s prehľadom premenil samostatný nájazd na Heleniusa.

1. min - Zápas sa začal.