NBA: Memphis vyhral v San Antoniu po trojnásobnom predĺžení (sumáre)

Zach Randolph z Memphis Grizzlies (vľavo) a Tim Duncan zo San Antonio Spurs.
Zach Randolph z Memphis Grizzlies (vľavo) a Tim Duncan zo San Antonio Spurs. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. dec 2014 o 07:35

Basketbalisti Memphisu triumfovali na palubovke San Antonia Spurs v zápase NBA 117:116.

NEW YORK. V šlágri stredajšieho diania v basketbalovej NBA prehral obhajca titulu zo San Antonia na domácej palubovke s Memphisom po trojnásobnom predĺžení 116:117. Grizzlies zaznamenali 21. víťazstvo v sezóne (bilancia 21 - 4) a šnúru zápasov bez prehry natiahli na šesť. Aktuálna bilancia San Antonia je 17 víťazstiev - 9 prehier.

Zápas priniesol hneď niekoľko dramatických koncoviek. Najprv domáci Danny Green trojkou dve a pol sekundy pred koncom štvrtej štvrtiny dostal Spurs do vedenia 92:89. Na druhej strane však súčasne s klaksónom kontroval rovnako spoza oblúka Marc Gasol. V prvom predĺžení viedli na konci pridanej päťminútovky domáci 102:100, ale Gasol 9 sekúnd pred vypršaním hracieho času vyrovnal na 102:102 a Manu Ginóbili už svoj pokus nepremenil.

Na konci druhého predĺženia to vyzeralo na víťazstvo Memphisu, ale Tim Duncan opäť v poslednej sekunde vyrovnal na 111:111. Nevídanú drámu rozuzlilo až tretie predĺženie. Zásluhou Zacha Randolpha ušli hostia domácim minútu pred koncom na rozdiel 4 bodov (117:113) a San Antonio v závere už len skorigovalo Greenom na konečných 116:117, pretože Ginóbili pokazil svoj záverečný trojkový pokus.

Najlepším strelcom zápasu bol hosťujúci Gasol s 26 bodmi, skvelou bilanciou 21 bodov a 21 doskokov sa prezentoval Randolph. Na domácej strane sa Green predviedol 25 bodmi a veterán Duncan 23 bodmi a 16 doskokmi.

Dvadsiate víťazstvo v sezóne si pripísali hráči Toronta, ktorí zdolali doma Brooklyn hladko 105:89. Toronto je na čele Východnej konferencie s bilanciou 20 - 6. V stredu sa predlžovalo aj v denverskom Pepsi Center a opäť boli úspešní hostia. Tentoraz stačila jedna pridaná päťminútovka a Houston zvíťazil nad Denverom 115:111. Rockets sú po treťom víťazstve v rade tretí v Západnej konferencii.

Streda - sumáre:

Cleveland - Atlanta 98:127 (34:26, 26:39, 15:30, 23:32)

Najviac bodov: L. James a Waiters po 21, Love 13 - Mack 24 (trojky 6/6), Horford 20, Scott 15

Charlotte - Phoenix 106:111 (31:27, 30:27, 26:29, 19:28)

Najviac bodov: A. Jefferson 28 (10 doskokov), Walker 27 (4 trojky), Neal 13 (3 trojky) - I. Thomas 23 (3 trojky), G. Dragič 20, G. Green 16 (3 trojky)

Boston - Orlando 109:92 (29:28, 27:25, 22:20, 31:19)

Najviac bodov: Bass 18, J. Green a Sullinger po 16 - Vučevič 18 (13 doskokov), Harris 17, Frye a Fournier po 13

Detroit - Dallas 106:117 (30:32, 21:21, 22:30, 33:34)

Najviac bodov: Drummond 19 (24 doskokov), Caldwell-Pope 14 (3 trojky), Jennings a Jerebko po 13 - Parsons 32 (4 trojky), Ellis 25, Nowitzki 18 (10 doskokov)

Miami - Utah 87:105 (16:33, 25:22, 18:22, 28:28)

Najviac bodov: Wade 42, Chalmers 11, Ennis 9 - Hayward 29 (4 trojky), Kanter 18, Burks 12

Toronto - Brooklyn 105:89 (22:30, 31:22, 23:21, 29:16)

Najviac bodov: Lowry 20 (12 asistencií), Valančiunas 16 (10 doskokov), Amir Johnson, Patterson (3 trojky) a Vásquez po 13 - Mason Plumlee 23, Joe Johnson 17, Teletovič 14 (4 trojky)

San Antonio - Memphis 116:117 po trojnásobnom predĺžení (19:34, 26:18, 23:21, 24:19 - 10:10, 9:9, 5:6)

Najviac bodov: Danny Green 25 (7 trojky), Duncan 23 (16 doskokov), Ginóbili 21 (4 trojky) - M. Gasol 26, Z. Randolph 21 (21 doskokov), V. Carter 18 (5 trojok)

Portland - Milwaukee 104:97 (18:25, 25:16, 25:29, 36:27)

Najviac bodov: Lillard 29 (4 trojky), Aldridge 23 (15 doskokov), T. Robinson 15 (16 doskokov) - Knight 24, Middleton 17 (4 trojky), Mayo 12

Denver - Houston 111:115 po predĺžení (29:25, 31:30, 18:20, 21:24 - 12:16)

Najviac bodov: Griffin 31 (16 doskokov), Paul 20, Redick 16 (3 trojky) - David West a Miles po 17, Stuckey, Watson a L. Allen (14 doskokov) po 12

Los Angeles Clippers - Indiana 102:100 (30:27, 22:24, 26:21, 24:28)

Najviac bodov: W. Chandler 23 (5 trojok), Afflalo 22 (3 trojky), Gallinari 16 (4 trojky) - Harden 41 (10 asistencií), D. Howard 24 (16 doskokov), Motiejunas 18 (3 trojky)

Domov»Halové športy»Basketbal»NBA: Memphis vyhral v San Antoniu po trojnásobnom predĺžení (sumáre)