Vlastenec, dve penalty a dva darované góly. Hertha prehrala 0:5

Hráči Herthy. Ilustračná snímka.
Hráči Herthy. Ilustračná snímka. (Autor: SITA/AP)
SITA|21. dec 2014 o 17:50

Freiburg stratil náskok 2:0 v závere, ak by sa tak nestalo, posledný po jeseni by skončil Dortmund.

BERLÍN. Futbalisti Herthy Berlín aj so slovenským kapitánom Petrom Pekaríkom si nedali najlepší darček k Vianociam, keď na záver jesennej časti najvyššej nemeckej súťaže prehrali doma s Hoffenheimom vysoko 0:5.

Skazu začal John Brooks vlastencom, nasledovali dve premenené penalty Sejada Salihoviča a po zmene strán sa po hrubých chybách domácej obrany presadili aj Sven Schipplock a striedajúci Sebastian Rudy. Pekarík hral do 72. minúty.

V druhom zápase nedele remizoval Freiburg doma s Hannoverom 2:2, slovenský reprezentant Karim Guédé (Freiburg) presedel zápas na lavičke náhradníkov.

Domáci stratili tri body v nadstavenom čase, keď sa v 90.+3 minúte presadil hosťujúci Joselu. Freiburg je v tabuľke posledný, Hannover ôsmy.

Bundesliga - 17. kolo:

Hertha Berlín - 1899 TSG Hoffenheim 0:5 (0:3)

Góly: 26. a 39. Salihovič (oba z pok. kopu), 23. Brooks (vlastný), 74. Schipplock, 84. Rudy, 39.604 divákov

SC Freiburg - Hannover 96 2:2 (1:0)

Góly: 45. Frantz, 81. Kempf - 83. Bittencourt, 90.+3 Joselu, 23.550 divákov

Domov»Futbal»Nemecko»Vlastenec, dve penalty a dva darované góly. Hertha prehrala 0:5