Meszároš skóroval, no tešil sa Boston, Chára 0+2

Andrej Meszároš (vpravo).
Andrej Meszároš (vpravo). (Autor: TASR/AP)
TASR|22. dec 2014 o 07:05

Podiel na triumfe Bostonu mal aj obranca Zdeno Chára, ktorý zaznamenal dve asistencie.

NEW YORK. Gól slovenského hokejistu Andreja Meszároša nepomohol Buffalu k víťazstvu nad Bostonom v zápase zámorskej NHL. Svoj vôbec prvý presný zásah v tejto sezóne zaznamenal 29-ročný obranca v 27. minúte a vyrovnal tak stav na 1:1.

Duel sa v riadnom hracom čase skončil remízou 3:3 a nasledovalo predĺženie, v ktorom mali viac šťastia domáci. V 63. minúte rozhodol Loui Eriksson. Podiel na triumfe "medveďov" mal aj obranca Zdeno Chára, ktorý zaznamenal dve asistencie.

Nedarí sa momentálne Detroitu, ktorý v noci na pondelok prehral šiesty zápas v rade. Na domácom ľade bolo nad jeho sily Colorado, ktoré vyhralo 2:1 pp a sn.

V drese Red Wings dostali v nájazdoch šancu aj slovenskí reprezentanti Tomáš Tatar a Tomáš Jurčo, svoj pokus ale premenil iba prvý menovaný.

Chicago nastúpilo s iniciálami CR na prilbách. V deň zápasu totiž zomrel asistent manažéra pre hráčsky výstroj Clint Reif, ktorého našli vo veku 34 rokov mŕtveho v jeho byte.

"Odišiel nám dobrý priateľ. Smútime," povedal kapitán Jonathan Toews.

výsledky:

Detroit - Colorado 1:2 pp a sn, Edmonton - Dallas 5:6 pp a sn, Boston - Buffalo 4:3 pp (za domácich CHÁRA 0+2 - za hostí MESZÁROŠ 1+0), Chicago - Toronto 4:0, NY Rangers - Carolina 1:0, Winnipeg - Philadelphia 3:4 pp