Slovan prehral s Togliatti, dohral so štyrmi obrancami

Slovan dostáva gól na 1:1.
Slovan dostáva gól na 1:1. (Autor: TASR)
SITA|22. dec 2014 o 14:06

Domáci dohrávali zápas len so štyrmi obrancami, zranil sa Baranka. V obrane pomáhal aj Surový.

Hokej - KHL - pondelok

Slovan - Lada Togliatti 2:3 po nájazdoch

Góly: 3. Surový (Šťastný, Vondrka), 53. Netík (Sersen) - 13. Valujskij (Romanov, Golubev), 50. A. Streľcov (Fjodorov), rozh. samost. nájazd Petrov.

Rozhodovali: Gusev, Odinš - Koršak, Černyšev, vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 10 055 divákov (vypredané), zmeny: Slovan od 28. min s Kudrnom, od 29. min bez Baranku, Lada od 41. min bez Slobodu.

Slovan: Janus - Štajnoch, Sersen, Luža, Baranka, Starosta - Netík, Tičar, Jeglič - Bartovič, Nedorost, Nagy - Hudáček, Murley, Ölvecký - Šťastný, Surový, Vondrka

Lada: Ježov Hunkes, Barancev, Romanov, Vorobjov, Šulakov, Ogurcov, Sloboda, Djakov Golubev, Petrov, Černikov Bočarov, Nikitenko, Valujskij Šenfeld, Zaťovič, Belousov - A. Streľcov, V. Streľcov, Fjodorov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v pondelkovom zápase KHL na domácom ľade s Ladou Togliatti 2:3 po samostatných nájazdoch a ukončili tak sériu víťazstiev, ktorá sa zastavila na čísle tri.

V tabuľke Západnej konferencie sú naďalej na 10. mieste, od ôsmeho miesta zaručujúceho play off ich delia štyri body.

Slovanisti, ktorí nastúpili už aj s udraveným Ladislavom Nagyom a iba s piatimi obrancami, sa ujali vedenia v 3. minúte zásluhou Tomáša Surového. Hostia odpovedali v presilovke 5 na 3, keď na 1:1 vyrovnal z dorážky Semjon Valujskij.

Domáci boli aktívnejší smerom dopredu, mali jasnú streleckú prevahu, no zlyhávali v koncovke. To sa im vypomstilo v 50. minúte, keď hostí poslal do vedenia Alexander Streľcov.

Slovanu sa podarilo zrovnať skóre sedem minút pred koncom tretej tretiny zásluhou tvrdej strely Tomáša Netíka. O výhre Lady napokon rozhodol v nájazdoch Jurij Petrov.

Domáci pre zranenie Jána Brejčáka nastúpili len s piatimi obrancami. V priebehu zápasu sa zranil Ivan Baranka (pre zlomeninu ruky bude chýbať šesť až osem týždňov), a tak dohrali len so štyrmi, pričom v obrane pomáhal aj útočník Tomáš Surový.

Zverenci trénera Petriho Matikainena v rámci sedemzápasovej decembrovej domácej série privítajú najbližšie na Štedrý deň o 13.00 Neftechimik Nižnekamsk a o dva dni neskôr nastúpia o 19.00 proti SKA Petrohrad.

Povedali po zápase

Petri Matikainen, tréner Slovana: "V prvom rade chcem pogratulovať súperovi k víťazstvi. Veľmi sa mi páčil náš výkon od prvej do poslednej minúty. Vypracovali sme si veľa šancí, dobre sme korčuľovali. Ocitli sme sa v náročnej situácii, keďže nám chýbali obrancovia, pred zápasom sa zranil Brejčák, v stretnutí aj Baranka. Som hrdý na zadákov ako i na Tomáša Surového, ktorý musel hrať na poste obrancu. Som rád aj za bod, i keď sme mohli mať dva, no sú zápasy, kedy vám to nepadá."

Sergej Svetlov, tréner Lady: "Dnes sme odohrali náročný zápas. Slovan si vytvoril tlak, hral aktívne, spôsoboval nám veľké ťažkosti. Snažili sme sa až do konca, ustáli nápor súpera a napokon rozhodli v nájazdoch. Zápas mohol dopadnúť aj inak, keďže Slovan hral veľmi dobre."

Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Hralo sa prakticky na jednu bránku. Súper spravil betón na obrannej modrej čiare. Mali sme veľa šancí, ak by sme v úvode zo dve-tri premenili, vyhrali by sme pokojne 5:0 a boli by sme spokojní s tromi bodmi. Takto sme sa trápili v koncovke, nepremenili presilovky, ani 5 na 3."

Jaroslav Janus, brankár Slovana: "Celý zápas sme hrali v útočnom pásme, tlačili sme ich, boli sme lepším tímom, ale bohužiaľ, nedokázali sme to prejaviť v góloch. Je však pravdou, že možno polovica našich striel bola od modrej čiary, rôzne nahodenia, pri ktorých nikto neclonil pred bránkou. Na vyložené šance to bolo vyrovnané. Skvelá práca bekov, ktorí dokončili zápas vo štvorici. Tomáš Surový začal hrať obrancu a celkom mu to išlo."

Tomáš Netík, autor druhého gólu Slovana: "Doplatili sme na nevyužité šance. Obrancovia to mali dnes zložité, bolo to na nich veľa, musia mať toho plné kecky. O to viac im musíme my útočníci pomáhať. V tom však nebol problém, hlavným problémom dnes bolo, že sme nepremieňali šance."

Online prenos a góly

Samostatné nájazdy

• Nagy nedal. Petrov dal. Netík nedal. Belousov nedal. Tičar nedal.

65. min - V predĺžení gól nepadol, nasledujú samostatné nájazdy.

65. min - Slovan sa dostal do ďalšej šance a opäť za tým bola prihrávka spoza bránky. Vondrka našiel Nedorosta, ten na viackrát nedostal puk do bránky Lady.

63. min - V obrovskej šanci sa po výbornej Nagyovej prihrávke spoza bránky ocitol Starosta, zblízka ale netrafil bránku.

61. min - Začalo sa predĺženie.

III. tretina

60. min - Skončila sa tretia tretina, Slovan v jej závere nevyužil ponúknutú presilovku, nasleduje predĺženie.

58. min - Nagy už odohral jedno striedanie a jeho pohyb vyzeral byť v poriadku.

56. min - S bolestivou grimasou a za pomoci spoluhráčov opustil ľad Ladislav Nagy, vyzerá to na zranenie kolena.

53. min - Slovan strelil gól. Z nevinne vyzerajúcej strely je vyrovnanie. Tomáš Netík to vyskúšal od ľavého mantinelu a prekvapil dnes výborného brankára Ježova.

53. min - Janus predviedol ďalší výborný zákrok. Pred domácou bránkou sa ocitli dvaja osamotení hráči Lady, Strelcova ale efektným semaforom zastavil domáci brankár.

50. min - Lada strelila gól. Slovan už nebol v tretej tretine tak dominantný ako v prvých dvoch. Hra sa vyrovnala, až napokon hostia otočili skóre na svoju stranu gólom Alexandra Streľcova, ktorý profitoval z výbornej prihrávky Fjodorova spoza bránky.

44. min - Do veľkej šance sa z ničoho nič dostal hosťujúci Černikov. Puk, ktorý sa odrazil od Janusa, však nedorazil do prázdnej bránky.

41. min - Slovan mohol ísť do vedenia hneď v úvode tretej tretiny, Tičarova strela ale skončila na hornej žŕdke Ježovovej bránky.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. V jej závere domáci ubránili presilovku, z ktorej si hostia prenesú do tretej tretiny sedem sekúnd. Po druhej tretine Slovan vyhráva na strely na bránku 33:9.

37. min - Medzi obrancov hostí si nakorčuľoval Tičar, kde ho aj našla perfektná prihrávka cez celé klzisko. Slovinskému útočníkovi však v samostatnom nájazde nevyšiel blafák na Ježova.

35. min - Slovan je jednoznačne aktívnejším tímom, no stále sa mu nedarí znova prekonať výborne chytajúceho brankára Ježova.

30. min - Center štvrtého útoku Tomáš Surový sa presunul do obrany, kde nahradil zraneného Baranku.

28. min - Až teraz prišiel prvý zákrok Jaroslava Janusa v druhej tretine, ktorý skvelým zákrokom zabránil do odkrytej bránky skórovať Petrovovi.

27. min - Slovan zrejme prišiel o ďalšieho obrancu, Ivan Baranka odišiel s bolestivou grimasou držiac sa za pravé zápästie do šatne. Domáci tak hrajú už len so štyrmi obrancami.

25. min - Slovan je naďalej aktívnejším tímom, no druhýkrát v zápase sa mu nepodarilo skórovať ani v ďalšej presilovke, počas ktorej sa do šancí dostali Hudáček a Nagy.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Skončila sa prvá tretina. Slovan mal v jej závere k dispozícii 67-sekundovú presilovku o dvoch hráčov. Neskóroval z viacerých striel, najväčšiu šancu mal zblízka Hudáček. Po I. tretine je pomer striel 16:3 pre domácich.

16. min - V presilovke sa na ľavej strane uvoľnil Nagy, Ježov jeho strelu vyrazil, nik z domácich ju ale nedorazil.

13. min - Lada strelila gól. Hostia dostali možnosť pri vylúčeniach Baranku a Nedorosta hrať dvojminútovú presilovku o dvoch hráčov. Skórovať sa im podarilo v druhej polovici trestu, keď puk za Janusovu bránku po skrumáži pred bránkou dorazil Valujskij.

9. min - Priebeh ďalších minút ovplyvnili dve vylúčenia - po jednom na každej strane. Oba tímy ale svoje presilovky nehrali dobre, stav je stále 1:0 pre domácich.

3. min - Slovan strelil gól. Vondrka pri mantineli vybojoval puk, posunul ho Šťastnému. Ten našiel voľného Surového, ktorý strelou z prvej otvoril skóre zápasu.

1. min - Zápas sa začal. Slovan má k dispozícii len piatich obrancov, na poslednú chvíľu vypadol Brejčák.