Petrohrad aj bez Kovaľčuka a Červenku vyhral v Bratislave 6:1

Slovan prišiel o ďalšieho obrancu - Štajnocha.

Jevgenij Dadonov pred bránkou Slovana.(Zdroj: TASR)
Manchester United vs. Everton na Old Trafford >>

KHL - piatok

Slovan - Petrohrad 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 59. Bartovič (Barker) - 8. Ketov (Burdasov, Kadejkin), 9. Barabanov (Burdasov), 20. Martensson (Thoresen, Ericsson), 26. Burdasov (Kablukov, Barabanov), 29. Burdasov (Kablukov), 50. Čudinov (Belov). Rozhodcovia: Bondar, Ščeniov - Goliak, Deďulia, vylúčení: 6:6, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:1, 10.055 divákov.

Slovan: LeNeveu (od 9. min Janus) - Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák - Netík, Tičar, Jeglič - Nagy, Nedorost, Bartovič - Hudáček, Murley, Vondrka - Kudrna, Surový, Ölvecký

Petrohrad: Koskinen Rukavišnikov, Kalinin, N. Belov, Kutejkin, A. Belov, Čudinov, Alexandrov, Chafizullin Ericsson, Martensson, Thoresen Dadonov, Šipačov, Panarin Ketov, Kadejkin, Chohriakov Barabanov, Kablukov, Burdasov

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava sa rozlúčili s rokom 2014 prehrou v piatkovom domácom zápase KHL s favorizovaným SKA Petrohrad 1:6 a zaznamenali tretí neúspech v rade.

Slovanisti sú na 11. priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú päť bodov.

Hostia nastúpili bez svojich hviezd Iľju Kovaľčuka či Romana Červenku. Domácim sa v tretej tretine zranil obranca Martin Štajnoch, ktorého do kolena zasiahol puk.

Do bránky Slovana sa premiérovo postavil Kanaďan David LeNeveu, no vydržal v nej iba do deviatej minúty. Po dvoch góloch z hokejok Ketova a Barabanova prepustil miesto Jaroslavovi Janusovi.

Tomu vydržalo čisté konto desať minút, na 3:0 zvýšil Martensson. Jeden z top favoritov celej súťaže dominoval aj v ďalšom priebehu a do domácej bránky skórovali ešte dvakrát Burdasov a raz Čudinov.

V 59. minúte strelil čestný gól domácich kapitán Milan Bartovič.

Zverenci trénera Petriho Matikainena ukončili sedemzápasovú domácu sériu prehrou. Najbližšie ich čakajú štyri stretnutia na klziskách súperov. Trip odštartujú 4. januára o 18.00 h súbojom s Medveščakom Záhreb.

Povedal po zápase

Petri Matikainen, tréner Slovana: "SKA hralo dnes výborne, naozaj pekný hokej. Skvele korčuľovali, prihrávali si, premieňali šance. Pre nás to bol veľmi zlý zápas. Boli sme pomalí, robili sme veľké chyby. Mali sme slabý začiatok a tak to aj pokračovalo, nevedeli sme sa nakopnúť. Vedeli sme, čo nás čaká, ale mentálne sme sa na to nedokázali pripraviť. Neviem prečo."

Michal Sersen, obranca Slovana: "Tak, ako sme skončili posledný zápas, posledné dve minúty, tak sme dnes začali a pokračovalo to celý duel. Súperovi sme sa nedokázali vyrovnať v ničom, korčuliarsky, fyzicky. Dnes boli lepší vo všetkom a zaslúžene vyhrali."

Milan Bartovič (kapitán Slovana): "Pred súperom sme mali veľmi veľký rešpekt, najmä v prvej tretine. Aj keď je to Petrohrad, nemôžeme hrať s takým rešpektom. Musíme hrať svoju hru, nasadenie predvádzať celých 60 minút. Veľmi ťažko sa hodnotí tento zápas. Najviac z domácej série v decembri nás mrzí zápas s Nižnekamskom. Bude to ťažké, zostáva nám osemnásť zápasov do konca, musíme ešte zabojovať o play-off."

Viačeslav Bykov, tréner SKA: "Z našej strany to bol dnes veľmi dobrý zápas, hrali sme veľmi disciplinovane. Som rád, že sme dnes nad Slovanom vyhrali."

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil.

59. min - Slovan strelil gól. Petrohrad zakončil neúspešne, odrazeného puku sa zmocnil Barker. Ten na modrej čiare našiel Bartoviča, ktorý sám pred Koskinenom nezaváhal.

53. min - Hostia si druhú presilovku 5 na 3 dlho neudržali, Martensson išiel na trestnú lavicu za držanie hokejky. Potom hral Petrohrad 5 na 4 a chvíľu sa hralo 4 na 4.

50. min - Petrohrad strelil gól. Hostia presilovku o dvoch hráčov využil. Pre domácich však dvojnásobné oslabenie pokračuje, keďže ešte predtým išiel na trestnú lavicu za Janusove úmyselné posunutie bránky Surový. Počas presilovky teraz skóroval strelou od modrej čiary Čudinov.

50. min - Hostia majú viac ako minútovú presilovku o dvoch hráčov. Počas nej trafil puk koleno Martina Štajnocha tak tvrdo, že domáceho obrancu museli z ľadu odniesť na nosidlách. Puk ho trafil do problémového kolena.

45. min - Tretia tretina zatiaľ nepriniesla väčší vzruch, domácim sa v úvodných minútach nepodarilo využiť presilovku.

41. min - Začala sa tretia tretina.

II. tretina

40. min - Skončila sa druhá tretina. Dve sekundy pred jej koncom bol v tutovke Ketov, strelou zápästím v samostatnom nájazde ale trafil okraj Janusovej lapačky.

39. min - Elitná formácia Petrohradu teraz pekne zakombinovala, Janus ale Ericssonovu strelu lapačkou vyrazil nad bránku.

34. min - Po dlhom čase môžeme domácich za niečo pochváliť. Peknou individuálnou akciou, ktorej však chýbalo razantnejšie zakončenie, sa ukázal pri hre 4 na 4 Ladislav Nagy.

33. min - Slovan pôsobí odovzdaným dojmom, naďalej kopí chyby v defenzívne. Chýba mu pohyb, pred bránkou súpera vôbec nie je nebezpečný.

29. min - Petrohrad strelil gól. Slovan mal šancu konečne skórovať, v presilovke však inkasoval. Hostia unikli po nepresnosti domácich v útočnom pásme a prečíslenie 2 na 1 bez problémov zakončil Burdasov.

26. min - Petrohrad strelil gól. Jediným cieľom domáceho tímu odteraz bude azda len dohrať tento zápas so cťou. Burdasov sa teraz dostal spoza bránky až medzi kruhy a pohodlne skóroval.

25. min - Slovan začal druhú tretinu oveľa dôraznejšie ako ukončil prvú. Aktivita domáceho tímu priniesla niekoľko šancí, ani jednu z nich však domáci nepremenili na gól. Na druhej strane však spoluhráčov niekoľkokrát podržal Janus.

21. min - Začala sa druhá tretina.

I. tretina

20. min - Petrohrad strelil gól. Pár desiatok sekúnd pred koncom prvej tretiny sa po prihrávke Thoresena spoza bránky presadil Martensson.

16. min - Po dvoch góloch, ktoré padli v krátkom časovom rozmedzí, sa hra upokojila. Šance nepriniesla ani takmer dvojminútová hra 4 na 4.

10. min - A Petrohradčania mohli viesť aj 3:0, keď cez Sersena prešiel Mortensen. Janus však podržal tím vôbec prvým svojím zákrokom v zápase. Na druhej strane bol v šanci domáci kapitán Bartovič, bekhendovou strelou ale v úniku prestrelil bránku.

9. min - Petrohrad strelil gól. A hostia majú dvojgólové vedenie. Barabanov dostal od domácej obrany množstvo miesta a z podobnej pozície ako Ketov vystrelil a skóroval. LeNeveua v bránke nahradil Janus.

8. min - Petrohrad strelil gól. Domáci obranca Kozák ustupoval Ketovovi, ktorý sa dostal pomedzi kruhy a strelou švihou prekonal LeNeveua.

5. min - Úvod zápasu nepriniesol ďalšiu šancu, jedine Andrej Kudrna si nakorčuľoval spoza hosťujúcej bránky, no brankára Koskinena neprekonal blafákom.

2. min - Domáci brankár David LeNeveu si hneď v úvode svojej premiéry v drese Slovana zachytal, semaforom zneškodnil Panarinovu strelu.

1. min - Zápas sa začal. Hostia doňho nastúpili bez svojich hviezd ako Iľja Kovaľčuk či Roman Červenka.