Marián Gáborík pred bránkou Edmontonu.
Marián Gáborík pred bránkou Edmontonu. (Autor: TASR/AP)
SITA|31. dec 2014 o 07:16

Tomáš Kopecký nenastúpil za Floridu, ktorá doma podľahla Montrealu. V nedeľu utrpel menšie zranenie v hornej časti tela.

NEW YORK. Hokejisti Los Angeles Kings prehrali v zámorskej NHL v noci na stredu v Edmontone 2:3 po predĺžení a samostatných nájazdoch.

Oilers tak prerušili negatívnu sériu deviatich prehier. V drese "kráľov" sa po absencii zavinenej chorobou opäť predstavil Marián Gáborík a pripísal si jednu asistenciu.

Domáci viedli v polovici zápasu po góloch Matta Hendricksa a Ryana Nugenta-Hopkinsa 2:0. Kalifornčania mali veľký problém prekonať Bena Scrivensa v bránke "olejárov", ktorý si držal čisté konto až do 50. minúty.

Prekonal ho až Drew Doughty, losangeleský obranca skóroval po peknej spolupráci s Jeffom Carterom. Hosťom sa podarilo vyrovnať a poslať duel do predĺženia 145 sekúnd pred vypršaním riadneho hracieho času, keď Gáboríkovú prihrávku spoza bránky využil Jake Muzzin.

O výsledku napokon rozhodla štvrtá séria nájazdov, keď ako jediný sa v rozstrele presadil domáci David Perron. "Víťazstvo chutí dobre. Padla z nás ťažoba prehier, teraz budeme chcieť stavať na tomto výsledku v najbližších zápasoch," uviedol pre oficiálny web profiligy Todd Nelson, ktorý v Edmontone dočasne pôsobí ako hlavný tréner.

Základom úspechu Montrealu na ľade Floridy bol výkon brankára Dustina Tokarského. Náhradník jednotky Canadiens Careyho Pricea dostal dôveru po prvý raz od konca novembra a trénerov nesklamal. Prekonal ho len Nick Bjugstad, celkovo Tokarski zaznamenal 36 úspešných zásahov.

"Vždy sa snažím podať čo najlepší výkon. Som rád, že to vyšlo aj dnes," povedal Tokarski. V zostave domácich chýbal pre bližšie nešpecifikované zranenie slovenský útočník Tomáš Kopecký.

Hlavnou hviezdou duelu Nashville - St. Louis bol Shea Weber. Domáci obranca najskôr v závere prvej tretiny otvoril skóre a potom v 50. minúte strelil víťazný gól. "Je úplne jedno kto dáva góly. Vyhrávame a to je jediné, na čom záleží," reagoval ofenzívny zadák na na fakt, že sa strelecky presadil po sérii 16 zápasov bez gólu.

NHL - utorok

Florida - Montreal 1:2 po sn (0:0, 0:1, 1:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 59. Bjugstad (Ekblad, Huberdeau) - 39. Gallagher (Eller, Beaulieu), rozhodujúci sam. nájazd Parenteau

Nashville - St. Louis 3:2 (1:0, 1:2, 1:0)

Góly: 19. S. Weber (O. Jokinen, G. Bourque), 37. G. Bourque (O. Jokinen, Gaustad), 50. S. Weber (Josi) - 21. Butler (Backes), 35. Oshie (Backes, Steen)

Edmonton - Los Angeles 3:2 po sn (1:0, 1:0, 0:2 - 0:0, 1:0)

Góly: 5. Hendricks (D. Roy, Klefbom), 30. Nugent-Hopkins (T. Hall), rozhodujúci sam. nájazd Perron - 51. Doughty (J. Carter), 58. Muzzin (GÁBORÍK, Kopitar)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 18:32 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 mínusový bod

San Jose - Vancouver 1:3 (0:1, 1:2, 0:0)

Góly: 25. J. Thornton (z tr. strieľania) - 4. Horvat (Dorsett, Stanton), 24. Hansen (Edler, Richardson), 28. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin)