Slováci budú hrať o medaily. Česko zdolali 3:0, čaká ich Kanada

Denis Godla a Martin Réway boli najväčšími oporami slovenského tímu na šampionáte v Kanade 2015. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|2. jan 2015 o 16:35

Góly Slovenska v zápase proti Česku strelili Michal Kabáč, Peter Cehlárik a Martin Réway.

MS v hokeji do 20 rokov - štvrťfinále

Česko - Slovensko 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Gól: 19. Kabáč (Koyš), 35. Cehlárik (Lantoši, Rosandič), 60. Réway

Rozhodovali: Gofman, Olenin - Lazarev (všetci Rus.), Mills (Kan.), vylúčení: 2:5, presilovky a oslabenia: 0:0, strely na bránku: 34:36, 7696 divákov.

Česko: Svoboda - Klok, Němeček, Štencel, Mašín, Košťálek, Ščotka, Baránek - Kämpf, Vrána, O. Kaše - Pastrňák, Zacha, Zdráhal - Mandát, Kubalík, Špaček - Voženílek, Růžička, Gorčík

Slovensko: Godla - Černák, Rosandič, Jaroš, Holenda, Hochel, Bačik, Jendroľ - Cehlárik, Réway, Lantoši - Koyš, Sukeľ, Skalický - Bondra, Kabáč, Petráš - Paulovič, Rehák, Šoltés

MONTREAL. Slovenskí hokejisti zopakovali výkon z prípravného zápasu proti Česku. Svojho súpera znovu zdolali - po góloch Kabáča, Cehlárika a Réwaya 3:0.

Skvelý výkon opäť predviedol brankár Denis Godla. Chytil všetkých 34 striel.

V semifinále Slovákov čaká Kanada, s ktorou v základnej skupine prehrali 0:8. Zápas je na programe v noci z nedele na pondelok o 02:00 nášho času.

Po šiestich rokoch

O medaily budú hrať po šiestich rokoch. Naposledy tím s Jaroslavom Janusom, Tomášom Tatarom, Richardom Pánikom či Marekom Viedenským vo štvrťfinále vyradil USA 5:3. Napokon obsadil 4. miesto.

Dosiaľ jedinú medailu na MS do 20 rokov získali Slováci v roku 1999. Mužstvo okolo Jána Lašáka, Mariána Gáboríka a Ladislava Nagya vybojovalo bronz.

V semifinále sa stretnú s víťazom zápasu Kanada - Dánsko. Ak domáca Kanada potvrdí úlohu favorita a zvíťazi, duel sa uskutoční v noci z nedele na pondelok o druhej hodine ráno nášho času.

Obhajcovia skončili

V druhom semifinálom zápase na seba narazia hokejisti Ruska a Švédska. Rusi v piatkovom úvodnom štvrťfinálovom súboji zvíťazili nad USA tesne 3:2.

Švédi vyradili obhajcov titulu z Fínska po výsledku 6:3. Fínsku šampionát absolútne nevyšiel - zo skupiny postúpilo až zo štvrtého miesta, na turnaji porazilo iba outsidera Nemecko.

Ohlasy médií

IIHF.com: "Bokrošovi chlapci sa usilujú o prvú slovenskú medailu od roku 1999."

NHL.com: "Slovensko zdolalo na nulu rivala z Českej republiky. Brankár Denis Godla urobil 34 zákrokov a potiahol Slovensko k výhre 3:0 proti Česku. Slovensko prehralo na MSJ s Českom predchádzajúcich sedem vzájomných zápasov."

iDnes.cz: "Českí hokejoví juniori budú na MS bez medailí, Slovákom podľahli 0:3. Štvrťfinálové dvere zostávajú pre českých juniorských hokejistov stále zatvorené. Slováci zvíťazili vďaka skvelej obrane na čele s brankárom Denisom Godlom."

iSport.cz: "Česi končia na juniorských MS vo štvrťfinále. Slováci ich zdolali 3:0."

hokej.cz: "Koniec nádejí! Dvadsiatka nezlomila prekliatie, ďalej idú Slováci. Zakliate semifinále nie je juniorom dopriate, tentoraz ich nachytali organizovaní a dobre pripravení Slováci. Česi nemali potrebnú šťavu, síce sa snažili a vytvorili si veľa šancí, avšak Godla ani raz neinkasoval. Takže bohužiaľ. O medaily bude hrať Slovensko."

championat.com: "Slovensko vyhralo nad Českom a dostalo sa do semifinále MS do 20 rokov."

Ďalšie zápasy MS 20 - štvrťfinále:

USA - Rusko 2:3 (0:2, 1:0, 1:1)

Góly: 33. DeAngelo (Butcher, Eichel), 49. Werenski (Matthews) - 3. Barbašov (Lešenko, Bučnevič), 16. Šarov (Dergačov, Mamin), 42. Tolčinskij (Pajgin, Goldobin)

Vylúčení: 8:6 na 2 min, presilovky: 1:2, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Vinnerborg (Švéd.), Wehrli (Švaj.) - Lhotský (ČR), Malmqvist (Švéd.)

Švédsko - Fínsko 6:3 (0:0, 3:3, 3:0)

Góly: 25. Forsling (Nylander, Kempe), 25. Wallmark (Aho, Olofsson), 29. Brodecki (Norell, Forsling), 42. Kempe (Lindblom, Holmström), 54. Lindblom (Nylander), 60. Wallmark (Hagg) - 22. Ikonen, 30. Rantanen (Ikonen, Hintz), 36. Kapanen (Mustonen, Honka)

Kanada - Dánsko 8:0 (2:0, 3:0, 3:0)

Góly: 11. Lazar (McDavid), 16. Reinhart (Duclair), 28. Crouse (Gauthier), 31. McDavid, 34. Lazar (Hicketts), 44. Paul (Petan, Virtanen), 46. Point (Lazar, McDavid), 60. Ritchie (Crouse, Hicketts)

Ďalší program

Semifinále, nedeľa 4. januára o 22.00: Švédsko - Rusko

Pondelok 5. januára o 02.00: Kanada - SLOVENSKO

0 medaily, pondelok 5. januára o 22.00 h, utorok 6. januára o 02.00: o 3. miesto/finále

O udržanie:

Švajčiarsko - Nemecko 5:2 (1:0, 3:1, 1:1)

Góly: 4. Fiala (Rod, Malgin), 21. Rod (Fora, Malgin), 26. Fazzini (Hischier), 34. Hischier (Fora, Fazzini), 46. Rod (Malgin) - 29. Tuomie (Tiffels), 56. Kurz (Michaelis)

Vylúčení: 4:3 na 2 min, navyše Wissmann (Nem) 10 min za napadnutie zozadu, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Kaukokari (Fín.), Miller (USA) - Dehaen (Fr.), Pesonen (Fín.)

Séria o udržanie sa medzi elitou sa hrá na dva víťazné zápasy. Druhý duel je na programe v noci na nedeľu. Úspešnejší tím zo série sa predstaví aj na budúci rok na MS v Helsinkách, zdolaného nahradí z nižšej kategórie postupujúce Bielorusko.

Zostávajúci program:

Nedeľa, 4. januára, druhý zápas o záchranu (stav série 0:1): Nemecko - Švajčiarsko (1:00)

Pondelok, 5. januára - prípadný tretí zápas o záchranu: Švajčiarsko - Nemecko (17.00)

Online prenos

60. min - Zápas sa skončil. Slovensko zdolalo Česko 3:0 a postúpilo medzi štyri najlepšie tímy.

60. min - Je definitívne rozhodnuté! Martin Réway gólom do prázdnej brány zvyšuje na 3:0. Budeme hrať o medaily!

55. min - Dostávame sa do dvojgólového vedenia! Cehlárik skvelo číhal pred bránou a aj so šťastím dostal puk za Svobodov chrbát.

50. min - Desať minús nás delí od postupu medzi štyri najlepšie tímy. Znovu sa však budeme musieť brániť početnej výhode súpera.

46. min - Štvrtýkrát hráme v oslabení. Táto nedisciplinovanosť nás môže stáť veľa. Namiesto toho sme však mohli zvýšiť vedenie, keď Česi prepadli v defenzíve, ale Skalický v samostatnom úniku Svobodu neprekonal.

44. min - V tretej tretine už od úvodu Česi všetko vsádzajú na jednu kartu. Veľmi dôležitú úlohu teraz zohrá výkon Denisa Godlu. A zároveň by sa mohla naskytnúť príležitosť na nejaký protiútok pre našich hráčov.

41. min - Tretia tretina sa začala.

II. tretina

40. min - Druhá tretina sa skončila.

37. min - Česi nás zovreli v našom obrannom pásme, skvelo však opäť chytá brankár Godla. Pripísal si už 21 úspešných zákrokov.

34. min - Na tutovky vyhrávajú v druhej tretine Česi. V ďalšej veľkej šanci neuspel Zdráhal. Naďalej držíme najtesnejšie vedenie. Budeme však hrať v oslabení - už tretíkrát. Súper hral v početnej nevýhode zatiaľ iba raz.

29. min - Podobný začiatok druhej tretiny ako aj prvej, mužstvá vystrelili spolu iba päťkrát. Celkovo sú strelecky aktívnejší naši - 13:11.

23. min - Namiesto zvýšenia náskoku sme však vo vlastnej presilovke mohli inkasovať. Obrovská chyba Patrika Koyša, ktorý pokazil jednoduchú prihrávku na útočnej modrej a Ondřej Kaše sa nikým neatakovaný dostal do samostatného úniku. Vďaka skvelému zákroku Godlu však stále vedieme.

22. min - Brankár Svoboda dnes nie je príliš istý, raz už to Slováci využili. Teraz budú mať ďalšiu šancu - hráme presilovú hru.

21. min - Druhá tretina sa začala.

I. tretina

20. min - Prvá tretina sa skončila.

19. min - Pred koncom prvej tretiny sa z ničoho nič dostávame do vedenia. Kabáčova stretla prepadla za Svobodu a český hráč už puk odpálil spoza bránkovej čiary. Vyhrávame 1:0!

14. min - Po šanci Slovákov teraz zasvietilo za bránou červené svetlo, ale gól z toho napokon nie je. Rozhodol tak rozhodca po konzultácii s videorozhodcom. Český brankár dokázal puk zastaviť ešte pred bránkovou čiarou.

10. min - Tempo hry sa konečne zvýšilo, hra sa presúva z jednej strany na druhú. Stále však chýbajú väčšie gólové príležitosti.

6. min - Úvod zápasu obojstranne opatrný, za prvých šesť minút vyslali oba tímy dokopy iba jednu strelu. Brankári nemajú veľa práce. Bez väčších problémov sme sa ubránili aj presilovke Česka.

1. min - Zápas sa začal.

Domov»Hokej»Reprezentácie»Slováci budú hrať o medaily. Česko zdolali 3:0, čaká ich Kanada