Tenis
Turnaj ATP v austrálskom Brisbane (dotácia 494 310 USD)
Dvojhra, kvalifikácia - 1. kolo: Norbert Gombos (SR-7) - Enrique López-Pérez (Šp.) 6:7 (5), 6:2, 6:4, Miloslav Mečíř ml. (SR) - Michal Przysiezny (Poľ.) 3:6, 6:3, 6:4, Marsel Ilhan (Tur.-3) - Jozef Kovalík (SR) 4:6, 7:5, 6:2
Turnaj WTA v Brisbane (dotácia 1 milión USD)
Žreb 1. kola: Dominika Cibulková (SR-4) - Madison Keysová (USA), Magdaléna Rybáriková (SR) - Elina Svitolinová (Ukr.)
Futbal
Turecko, 16. kolo: Rizespor - Konyaspor 1:1 (Hološko za Rizespor hral do 36. min), Bursaspor - Belediyespor 3:1, Fenerbahce Istanbul - Istanbul Basaksehir 2:0
Portugalsko, 15. kolo: Sporting Lisabon - Estoril Praia 3:0, Gil Vicente - FC Porto 1:5, FC Paços Ferreira - Rio Ave Vila de Conde 1:2, Maritimo Funchal - SC Braga 2:1
Grécko, 16. kolo: PAOK Solún - Panionios 3:2 (Róbert Mak za PAOK nehral pre zranenie), Kerkyra - Asteras Tripolis 1:0 (za hostí odchytal celý zápas T. Košický), Veria - Panaitolikos Agrinion 1:3
Hokej
NHL: Hviezdami mesiaca december sa stali center Anaheimu Ryan Getzlaf, útočník Chicaga Patrick Kane a brankár Columbusu Sergej Bobrovskij.
Švédsko:Djurgaarden - Örebro 2:1 sn (Július Hudáček za Örebro odchytal celý zápas), Färjestad - Brynäs 3:1, MODO Hockey - Skelleftea 3:6, Växjö - Linköping 4:2, Frölunda - Leksand 2:1, HV 71 - Lulea 3:2
Fínsko: Ilves Tampere - Hämeenlinna 5:3 (za hostí M. Viedenský 0+1), Blues Espoo - IFK Helsinki 4:1, Jyväskylä - Sport Vaasa 2:3, Pelicans Lahti - KalPa Kuopio 3:1
Švajčiarsko: Ambri-Piotta - Lausanne 3:2 sn, Bern - Biel 1:5, Zug - Davos 4:3, Lugano - Zürich 3:2 pp, Kloten - Fribourg-Gottéron 3:4 sn
Basketbal
NBA (piatok): Charlotte - Cleveland 87:91, Orlando - Brooklyn 98:100, Boston - Dallas 101:119, New York - Detroit 81:97, New Orleans - Houston 111:83, Milwaukee - Indiana 91:94, Phoenix - Philadelphia 112:96, Utah - Atlanta 92:98, Golden State - Toronto 126:105, Los Angeles Lakers - Memphis 106:109
Biatlon
Majstrovstvá Slovenska v Osrblí
Rýchlostné preteky žien na 7,5 km: 1. Janka Gereková (VŠC Dukla Banská Bystrica) 21:34,9 min (3 trestné okruhy), 2. Terézia Poliaková (Valaská-Osrblie) +21,9 (1), 3. Paulína Fialková (Valaská-Osrblie) +35,1 (3), 4. Martina Chrapánová +1:12,8 (3), 5. Alžbeta Majdišová +1:28,8 (1), 6. Natália Prekopová (všetky VŠC Dukla B. Bystrica) +1:55,4 (2)
Rýchlostné preteky mužov na 10 km: 1. Matej Kazár 25:27,6 (1), 2. Miroslav Matiaško +41 (1), 3. Tomáš Hasilla +59,6 (1), 4. Martin Otčenáš +1:11,5 (3), 5. Michal Šima +2:37,8 (4), 6. Henrich Lonský (všetci VŠC Dukla B. Bystrica) +3:36,2 (3)
Atletika
Maratón v čínskom Siamene
Muži: 1. Moses Mosop (Keňa) 2:06:19 h - svetový výkon roka a traťový rekord, 2. Tilahun Regassa 2:06:54, 3. Abrha Milaw (obaja Et.) 2:08:09, 4. Robert Kwambai (Keňa) 2:08:18, 5. Tadese Tola (Et.) 2:10:30.
Ženy: 1. Mare Dibabová 2:19:52 h - svetový výkon roka a traťový rekord, 2. Meseret Legesseová (obe Et.) 2:27:38, 3. Meriem Wangariová (Keňa) 2:27:53.
Skoky na lyžiach
Turné štyroch mostíkov, Innsbruck, mostík HS-130
Kvalifikácia: 1. Michael Hayböck 128,2 bodu (128 m), 2. Stefan Kraft (obaja Rak.) 127,2 (124,5 m), 3. Richard Freitag (Nem.) 125,8 (125,5 m), 4. Roman Koudelka (ČR) 124,7 (125 m), 5. Rune Velta (Nór.) 124,4 (125 m), 6. Lauri Asikainen (Fín.) 123,3 (125 m)
Hlavné preteky sú na programe v nedeľu
Sánkovanie
Preteky Svetového pohára v Königssee
Ženy: 1. Natalie Geisenbergerová (Nem.) 1:41,411 min., 2. Alex Goughová (Kan.) 1:41,760, 3. Dajana Eitbergerová (Nem.) 1:41,871, 4. Emily Sweeneyová (USA) 1:41,960, 5. Tatjana Hüfnerová (Nem.) 1:42,093, 6. Anke Wischnewskiová (Nem.) 1:42,335
Priebežné poradie SP (po 6 z 12 pretekov): 1. Geisenbergerová 570 bodov, 2. Hüfnerová 390, 3. Eitbergerová 371, 4. Wischnewskiová 350, 5. Erin Hamlinová (USA) 341, 6. Goughová 270 ... 26. Viera GBÚROVÁ 40, 32. Katarína ŠIMOŇÁKOVÁ (obe SR) 21
Dvojice: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:40,810, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (všetci Nem.) 1:40,995, 3. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) 1:41,034, ... Ján Harniš, Branislav Regec (SR) nedokončili I. jazdu
Poradie SP: 1. Toni Eggert, Sascha Benecken (Nem.) 570, 2. Tobias Wendl, Tobias Arlt (Nem.) 500, 3. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) 344, ... 28. Ján Harniš, Branislav Regec a Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (všetci SR) po 16.
Severská kombinácia
Preteky Svetového pohára v Schonachu
Výsledky: 1. Nemecko (Eric Frenzel, Tino Edelmann, Björn Kircheisen, Johannes Rydzek) 47:54,4 min, 2. Nórsko (Jan Schmid, Haavard Klemetsen, Mikko Kokslien, Jörgen Graabak) +3,9 s, 3. Francúzsko (Maxime Laheurte, Sebastien Lacroix, Francois Braud, Jason Lamy Chappuis) +12, 4. Japonsko +31,5, 5. Taliansko 56,9, 6. Rakúsko +1:00 min