AKTUALIZOVANÉ 0 6:49

Gáborík aj Tatar skórovali, Jágr strelil hetrik ako najstarší hráč v histórii NHL

Jágr dal tri góly v NHL vo veku 42 rokov a 322 dní.

Jaromír Jágr strieľa jeden z troch gólov do siete Philadelphie.(Zdroj: SITA/AP)
REAL MADRID vs BORUSSIA DORTMUND na 4 dni tu >>

BRATISLAVA. Hokejisti Ottawy triumfovali v sobotňajšom dueli NHL na ľade Bostonu 3:2 po predĺžení. Senators pritom od 51. minúty doťahovali jednogólový náskok domácich.

Vyrovnať sa im podarilo necelých päť minút pred koncom zásluhou Erica Grybu. V predĺžení prehral slovenský obranca Zdeno Chára pri mantineli súboj s Bobbym Ryanom, ten si vymenil puk s Erikom Karlssonom a prekonal Raska v bránke Bruins.

Chára bol najvyťažovanejším mužom nielen domáceho tímu, ale aj celého zápasu. Na ľade strávil 25:24 minúty.

Trinásť gólov

Až trinásť gólov videli diváci v Los Angeles, kde domáci privítali Nashville. Hostia viedli 122 sekúnd pred koncom tretej tretiny 6:3. Kings však dokázali vyrovnať a vynútiť si predĺženie.

Na 5:6 znižoval v 59. minúte slovenský útočník Marián Gáborík. Strelil svoj dvanásty gól v sezóne. O výsledku duelu rozhodol po 18 sekundách nadstaveného času švajčiarsky obranca Nashvillu Roman Josi.

Gól Mariána Gáboríka.

Skvelý Jágr

Tomáš Tatar bol jediným úspešným strelcom Detroitu, ktorý prehral vo Vancouveri 1:4. Slovenský útočník je so šestnástimi gólmi najlepším kanonierom mužstva.

Tomáš Jurčo, Richard Pánik, Zdeno Chára a Andrej Meszároš sa v noci bodovo nepresadili.

O pozoruhodný zápas sa postaral aj Jaromír Jágr. Vo veku 42 rokov a 322 dní sa stal najstarším hráčom v histórii súťaže, ktorý strelil tri góly v jednom zápase.

Český veterán dal hetrik v súboji New Jersey proti Philadelphii. Jeho tím vyhral 5:2.

"Som rád, že sa mi podarilo streliť hetrik, ale nepáči sa mi, že som najstarší, kto to dosiahol. Nechcem byť najstarší,“ vtipkoval po zápase medzi novinármi Jágr.

NHL - sobota:

Boston - Ottawa 2:3 pp (0:0, 1:1, 1:1 - 0:1)

Góly: 37. Krug (Krejčí, Griffith), 51. Marchand (Krejčí, Eriksson) - 33. Turris (MacArthur), 56. Hoffman (Gryba), 61. Ryan (E. Karlsson). Brankári: Rask - Anderson, strely na bránku: 28:26, 17.565 divákov.

ZDENO CHÁRA (Boston) odohral 25:24 min, jeden mínusový bod, jedna strela.

Los Angeles - Nashville 6:7 pp (1:3, 2:2, 3:1 - 0:1)

Góly: 1. Greene (Richards), 27. Martinez (Brown, McBain), 36. King (Muzzin, Kopitar), 58. King (Muzzin, Kopitar), 59. GÁBORÍK (Martinez, Doughty), 60. Carter (Kopitar, Martinez) - 5. Fisher (Josi, Weber), 7. Wilson (Stalberg), 10. Ellis (Ribeiro, S. Jones), 23. Ekholm (C. Smith, Ellis), 24. Arcobello (Wilson, Volčenkov), 49. Jokinen (Bourque, Gaustad), 61. Josi (Forsberg, Ribeiro). Brankári: Quick (10. M. Jones) - Rinne, strely na bránku: 30:25, 18.230 divákov.

MARIÁN GÁBORÍK (Los Angeles) odohral 17:05 min, 1+0, jeden mínusový bod, tri strely

New Jersey - Philadelphia 5:2 (3:0, 2:1, 0:1)

Góly: 14. Jágr (Henrique), 16. Eliáš (Havlát, Zajac), 20. Jágr (Gomez, Greene), 30. Gomez (Henrique, Larsson), 33. Jágr (Gomez, Helgeson) - 37. MacDonald (B. Schenn, Voráček), 46. Lecavalier (MacDonald, Del Zotto). Brankári: Schneider - Emery (21. Mason), strely na bránku: 18:20, 15.066 divákov.

Jágrov hetrik.

NY Rangers - Buffalo 6:1 (4:0, 2:1, 0:0)

Góly: 9. Brassard (St. Louis, Boyle), 10. Kreider (J. Miller, McDonagh), 12. Nash (St. Louis, Brassard), 13. Boyle (Nash, Zuccarello-Aasen), 23. Hagelin (Hunwick, Klein), 35. Fast (Hayes) - 23. Stafford (Benoit). Brankári: Lundqvist - Neuvirth (13. Enroth), strely na bránku: 39:25, 18.006 divákov.

ANDREJ MESZÁROŠ (Buffalo) odohral 16:23 min, jeden plusový bod, jedna strela

Pittsburgh - Montreal 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

Góly: 10. Perron (Crosby, Downie) - 3. Pacioretty (Gilbert, Galchenyuk), 7. Desharnais (Plekanec, Weise), 22. Gilbert (Pacioretty, Subban), 55. Jemelin (Eller, Sekáč). Brankári: Fleury - Price, strely na bránku: 31:33, 18.630 divákov.

Winnipeg - Toronto 5:1 (0:0, 3:1, 2:0)

Góly: 24. Galiardi (Byfuglien), 26. Halischuk (Chiarot, Ladd), 31. Byfuglien (Wheeler, Little), 44. Little (Perreault, Ladd), 51. Chiarot (Little) - 23. Santorelli (van Riemsdyk, Phaneuf). Brankári: Hutchinson - Reimer, strely na bránku: 40:21, 15.016 divákov.

RICHARD PÁNIK (Toronto) odohral 7:24 min, jeden mínusový bod, dve strely

Dallas - Minnesota 7:1 (1:0, 5:1, 1:0)

Góly: 6. Fiddler (Cole, Daley), 26. Sceviour (Seguin), 28. Fiddler (Ritchie, Oleksiak), 29. Seguin (Klingberg, Jordie Benn), 32. Cole (Jamie Benn), 38. Roussel (Garbutt, Oleksiak), 59. Ritchie (Moen, Oleksiak) - 36. Vanek (Koivu, Parise). Brankári: Lehtonen - Kuemper (29. Bäckström), strely na bránku: 35:22, 18.532 divákov.

Arizona - Columbus 6:3 (1:0, 3:2, 2:1)

Góly: 14. Rieder (Korpikoski, Chipchura), 27. Ekman-Larsson (Hanzal, Yandle), 39. Gagner (Hanzal, Ekman-Larsson), 40. Hanzal (Gagner, Erat), 44. Chipchura (Rieder), 46. Gagner (Yandle, Hanzal) - 23. Ťutin (Skille, Collins), 25. Wisniewski (Dubinsky, Foligno), 59. Johansen. Brankári: M. Smith - Bobrovskij (46. McElhinney), strely na bránku: 34:26, 13.159 divákov.

Vancouver - Detroit 4:1 (0:0, 1:0, 3:1)

Góly: 22. Edler (H. Sedin, D. Sedin), 51. Vrbata, 59. H. Sedin (D. Sedin, Edler), 60. H. Sedin (D. Sedin) - 57. TATAR (Nyquist, DeKeyser). Brankári: R. Miller - Howard, strely na bránku: 24:30, 18.870 divákov.

TOMÁŠ TATAR (Detroit) odohral 15:30, 1+0, jeden plusový bod, tri strely; TOMÁŠ JURČO (Detroit) odohral 11:08 min, jedna strela

Gól Tomáša Tatara.

San Jose - St. Louis 2:7 (2:2, 0:2, 0:3)

Góly: 18. M. Karlsson (Goodrow, Tennyson), 19. Pavelski (Hertl, Burns) - 12. Oshie (Steen, Shattenkirk), 20. Steen (Šťastný, Oshie), 26. Oshie (Steen, Gunnarsson), 40. Shattenkirk (Schwartz, Tarasenko), 42. Schwartz (Steen, Shattenkirk), 45. Jaškin, 50. Oshie (Shattenkirk, Šťastný). Brankári: Niemi (45. Stalock) - Elliott, strely na bránku: 20:33, 17.562 divákov.