Anna Karolína Schmiedlová zdolala v dráme piatu nasadenú Češku Koukalovú

Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Čen-šene do druhého kola.
Anna Karolína Schmiedlová postúpila v Čen-šene do druhého kola. (Autor: Ilustračné - TASR/AP)
SITA|4. jan 2015 o 13:18

Slovenská tenistka sa v druhom kole stretne s jednou z kvalifikantiek.

ŠEN-ČEN. Slovenská tenistka Karolína Schmiedlová zvíťazila v nedeľňajšom zápase 1. kola dvojhry na turnaji WTA International Shenzhen Open v čínskom Šen-čene. Piatu nasadenú Češku Kláru Koukalovú porazila za 144 minút 6:3, 4:6, 7:6 (5).

Slovenka v treťom sete najskôr premrhala náskok 3:1, za stavu 5:4 potom podávala na postup. Neúspešne. O víťazke rozhodoval tajbrejk. A v ňom Schmiedlová prehrávala už 2:5. Zabojovala a výsledok otočila.

V 2. kole bude čeliť úspešnejšej z duelu dvoch kvalifikantiek - Srbky Aleksandry Kruničovej a domácej Lin Ču. Už teraz však má istotu 30 bodov do hodnotenia a prémie 4928 USD.

Šen-čen (dotácia 500 000 dolárov, tvrdý povrch) - 1. kolo:

Karolína Schmiedlová (SR) - Klára Koukalová (ČR-5) 6:3, 4:6, 7:6 (5) za 144 minút

Domov»Tenis»Anna Karolína Schmiedlová zdolala v dráme piatu nasadenú Češku Koukalovú