Barcelona prehrala po vlastnom góle Albu

Futbalisti Valencie sa tešia z víťazného gólu proti Realu Madrid.
Futbalisti Valencie sa tešia z víťazného gólu proti Realu Madrid. (Autor: SITA/AP)
TASR|5. jan 2015 o 08:13

Real vedie ligu o jeden bod pred svojim najväčším rivalom.

MADRID. Víťazná séria futbalistov Realu Madrid v súťažných zápasoch sa zastavila na čísle 22. V nedeľňajšom šlágri 17. kola Primera Division prehrali Madridčania na ihrisku Valencie 1:2.

Po prvom polčase pritom viedli - po nešťastnej ruke Alvara Negreda vo vlastnej šestnástke bezpečne premenil jedenástku Cristiano Ronaldo.

Sedem minút po zmene strán však Antonio Barragan vyrovnal. Víťazný gól domácich zaznamenal v 65. minúte Nicolas Otamendi.

Naposledy stratil body v septembri

Real síce minulý týždeň prehral v prípravnom súboji v Dubaji s milánskym AC 2:4, ale ten sa nepočítal do bilancie súťažných zápasov. V nich Real zvíťazil 22-krát v rade.

Predtým stratil body naposledy v polovici septembra, keď v ligovom dueli podľahol Atleticu Madrid 1:2. Nevyrovnal Guinessov rekord, ktorý s 24 triumfami za sebou drží brazílsky klub Coritiba.

"Sme smutní z prehry a tiež z toho, že sa nám nepodarilo natiahnuť našu skvelú víťaznú šnúru. Ale liga je dlhá, čakajú nás ďalšie ťažké zápasy a musíme rýchlo zdvihnúť hlavy," hodnotil stopér Realu Sergio Ramos.

Vedie o bod

"Odohrali sme dobrý zápas, ale nepodarilo sa nám premeniť viaceré vyložené šance. Valencia potvrdila svoju silu, má veľmi kvalitné mužstvo a dnes nás prevýšila bojovnosťou," dodal tréner Ancelotti.

Real sa napriek prehre vo Valencii udržal na čele tabuľky. Barcelona ho mohla predbehnúť v prípade večerného víťazstva, ale na ihrisku Realu Sociedad prehrala 1:0. Na druhom mieste tak stále stráca jeden bod.

V ďalšom stretnutí si Rayo Vallecano poradilo s Getafe a na jeho pôde vyhralo 2:1. A nováčik Eibar triumfoval v Barcelone nad Espanyolom.