Marián Hossa (vpravo).
Marián Hossa (vpravo). (Autor: SITA/AP)
TASR|5. jan 2015 o 06:51

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahol v NHL Edmontonu 2:5.

WASHINGTON. Slovenský hokejista Marián Hossa prispel k víťazstvu Chicaga v zámorskej NHL dvoma asistenciami.

Blackhawks triumfovali v domácom stretnutí v noci na pondelok nad Dallasom 5:4 po predĺžení, čím ukončili súperovu štvorzápasovú šnúru víťazstiev. Pre Hossu to bola 18. a 19. asistencia v tejto sezóne.

New York Islanders v bránke s Jaroslavom Halákom podľahol Edmontonu 2:5. Slovenský gólman kryl 18 striel domácich a mal 81,8 % úspešnosť zákrokov.

Višňovský nebodoval

Jeho krajan Ľubomír Višňovský sa do štatistík nezapísal, počas 20:35-minútového pobytu na ľade zaznamenal jednu strelu a tri mínusové body.

Hokejisti Bostonu prehrali v nedeľňajšom dueli na ľade Caroliny 1:2 po nájazdoch, keď ten rozhodujúci premenil Eric Staal.

Bruins zaznamenali už tretí neúspešný výsledok za sebou, v každom z duelov však ťahali za kratší koniec až po predĺžení, respektíve nájazdovom rozstrele.

Slovenský obranca Andrej Sekera v službách Hurricanes vyslal na brankára hostí počas viac ako 25-minútového pobytu na ľade jednu strelu, jeho krajan Zdeno Chára si na opačnej strane rozšíril štatistiky o jeden plusový bod.

Kopecký je stále zranený

Hráči Washingtonu si po triumfe v novoročnom Winter Classic 2015 nad Chicagom v pomere 3:2 pripísali druhé tesné víťazstvo v rade.

Na domácom ľade vo Verizon Center zdolali v noci na pondelok Floridu 4:3, víťazný gól zaznamenal v 46. minúte ešte len 19-ročný švédsky útočník Andre Burakovsky.

Na súpiske hostí opäť absentoval slovenský útočník Tomáš Kopecký, ktorého vedenie "panterov" zapísalo na listinu zranených hráčov k 30. decembru pre nešpecifikované zranenie.

výsledky:

Carolina - Boston 2:1 pp a sn, Washington - Florida 4:3, Ottawa - Tampa Bay 2:4, Anaheim - Nashville 4:3 pp a sn, Colorado - Columbus 3:4, Chicago - Dallas 5:4 pp (za domácich HOSSA 0+2), Edmonton - NY Islanders 5:2