Moyes si vychutnal triumf nad FC Barcelona

David Moyes.
David Moyes. (Autor: TASR/AP)
SITA|5. jan 2015 o 12:50

V Barcelone sú len skvelí futbalisti, nemôžu však podať vrcholný výkon v každom jednom stretnutí, tvrdí Moyes.

SAN SEBASTIÁN. David Moyes zažil v nedeľu večer na lavičke Realu Sociedad San Sebastián v 17. kole najvyššej španielskej futbalovej súťaže nečakané víťazstvo. Jeho zverenci na domácom trávniku zdolali hráčov FC Barcelona 1:0.

Rozhodujúci moment stretnutia nastal už v druhej minúte, vlastným gólom sa oň postaral ľavý obranca "Barcy" Jordi Alba.

V nadstavenom čase druhého polčasu síce vyrovnal brazílsky kanonier Neymar, no rozhodcovia jeho presný zásah neuznali. Katalánci nevyužili šancu dostať sa na čelo Primera División, ktorú im ponúkol Real Madrid. "Biely balet" v nedeľu podľahol vo Valencii 1:2.

San Sebastián sa stal od FC Sevilla v sezóne 2006/2007 prvým mužstvom La Ligy, ktorý v jednom ročníku dosiahol domáce víťazstvá nad triom Real Madrid, Atlético Madrid a FC Barcelona. Päťdesiatjedenročný škótsky kouč David Moyes tento úspech pripisoval najmä pevnej defenzíve Baskov.

"Som šťastný, bol to ťažký a dôležitý zápas. Poctivo sme bránili a pevná defenzíva je podstatnou súčasťou futbalu. Bez nej nemôžete pomýšľať na dobrý výsledok. Naša obranná hra postavila základ pre zisk troch bodov," citoval server eurosport.yahoo.com bývalého trénera Prestonu, Evertonu a Manchestru United.

Kormidelník Kataláncov Luis Enrique nechal pred začiatkom duelu na lavičke hviezdne duo Lionel Messi - Neymar. Obaja zasiahli do priebehu v druhom dejstve. Po zimnej pauze sa totiž do kádra vrátili až v piatok.

"Nemyslím si, že nám to uľahčili. V Barcelone sú len skvelí futbalisti, nemôžu však podať vrcholný výkon v každom jednom stretnutí. Najdôležitejšie súboje na nich čakajú v ďalšom pokračovaní sezóny a Luis Enrique učinil citlivé rozhodnutie," dodal David Moyes.