CSKA Moskva prekonal stobodovú hranicu, Novosibirsk vyhral ôsmy zápas za sebou

Hokejisti Novokuznecka otočili výsledok zápasu s Ufou, keď prehrávali už o tri góly. (Autor: TASR/AP)
TASR|5. jan 2015 o 13:19

V derby súboji zdolal doma Dinamo Moskva 1:0.

MOSKVA. V prestížnom derby-súboji dvoch moskovských tímov CSKA a Dinama triumfoval v tejto sezóne zatiaľ najúspešnejší klub KHL. O víťazstve CSKA 1:0 rozhodol v 58. minúte Prochorkin.

Vďaka víťazstvu CSKA Moskva ako prvý tím v tejto sezóne pokoril stobodovú hranicu. Po pondelku má na svojom konte stojeden bodov.

Hráčom Novokuznecka sa podaril obrat v tretej tretine domáceho duelu proti Ufe. Pred vlastnými fanúšikmi prehrávali už 1:4, ale tri góly v záverečnej dvadsaťminútovke im priniesli body.

V súboji dvoch najlepších tímov Černyševovej divízie zdolal Novosibirsk doma Omsk 4:0. Vyhral už ôsmy zápas za sebou.

Prekvapujúco zaváhal Magnitogorsk - Nižnekamsk zvíťazil na jeho ľade 3:1.

Líder Východnej konferencie z Kazane si pred svojimi priaznivcami poradil s Ladou Togliatti 3:0. A hokejisti HK Soči si domácim triumfom 5:2 nad Podoľskom upevnili ôsme miesto v tabuľke Západnej konferencie.

KHL - pondelok:

Novokuzneck - Ufa 5:4 (1:3, 1:1, 3:0)

Góly: 14. Skutar, 24. Plotnikov, 43. Musin, 53. Stoa, 57. Romanov - 3. Sjomin, 17. Hartikainen, 19. Kutuzov, 21. Slepyšev

Novosibirsk - Omsk 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)

Góly: 19. Šumakov, 26. Ullström, 34. Enlund, 59. Ignatovič

Magnitogorsk - Nižnekamsk 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)

Góly: 35. J. Biriukov - 2. Sexton, 59. Pujacs, 60. Žukov

Čeľabinsk - Chanty-Mansijsk 5:2 (1:1, 1:0, 3:1)

Góly: 8. Andrej Popov, 24. Pestunov, 47. Kokujov, 55. Paré, 56. K. Panov - 7. Čibisov, 42. Maxwell

Kazaň - Togliatti 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 14. Möller, 42. Varnakov, 50. Zacharčuk

CSKA Moskva - Dinamo Moskva 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Gól: 58. Prochorkin

Čerepovec - Jaroslavľ 1:2 po sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 11. Mons - 14. Platt, rozhodujúci sam. nájazd S. Kronwall

Soči - Podoľsk 5:2 (2:0, 2:2, 1:0)

Góly: 9. Emmerton, 13. Ignatuškin, 22. Kriukov, 34. Lapenkov, 50. Wärn - 29. Soloduchin, 32. Afinogenov

Mytišči - Dinamo Minsk 2:4 (1:0, 1:3, 0:1)

Góly: 11. Bodrov, 26. Jarullin - 21. Ellison, 28. Vesce, 31. Cheechoo, 45. Kaljužnyj

Jokerit Helsinki - Petrohrad 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 8. Omark - 5. Kudejkin, 34. Thoresen, 34. Dadonov

Domov»Hokej»KHL»CSKA Moskva prekonal stobodovú hranicu, Novosibirsk vyhral ôsmy zápas za sebou