Pondelok, 16. december, 2019 | Meniny má Albína

Športové výsledky (6. 1. 2015). Berrer - Nadal 1:6, 6:3, 6:4

Prinášame výsledky zo sveta športu.

Futbal

Výsledok utorňajšieho prvého stretnutia osemfinále Španielskeho pohára (hrá sa na odvety):

Celta Vigo - Athletic Bilbao 2:4

Málaga - Levante 2:0

Atletika

Víťazmi 16. ročníka Trojkráľovej šestky v krose na 6,4 km sa stal medzi mužmi Jakub Valachovič z AC Malacky časom 21:48 min. Medzi ženami triumfovala Romana Komarňanská z BMSC Bratislava (25:18), ktorá sa súčasne stala víťazkou celej Trnavskej bežeckej trilógie na prelome starého a nového roku. V mužskej kategórii získal prvenstvo v trilógii Eduard Kučkovský z TJ Družba Piešťany.

Ukrajinec Oleksander Matvijčuk vo farbách JM Demolex Bardejov a Katarína Labašová z OB ATU Košice sa v utorok výkonmi 15:50 min, resp. 20:16 stali víťazmi Košického trojkráľového behu na 5100 m.

Hokej

Hokejisti Örebra zvíťazili v utorňajšom dueli švédskej SHL na domácom ľade nad Växjö 2:1. Slovenský brankár domácich Július Hudáček kryl 26 striel hostí.

utorok - výsledky:

Djurgaarden - Frölunda 2:0, Örebro - Växjö 2:1 (za domácich J. Hudáček kryl 26 striel), Linköping - HV 71 5:2, Lulea - Leksand 3:0, Färjestad - Skelleftea 2:3, MODO Hockey - Brynäs 2:3 pp

Výsledky zápasov utorňajšieho 36. kola najvyššej nemeckej hokejovej súťaže DEL:

Augsburg - Wolfsburg 2:3 (2:1, 0:1, 0:1) - Ivan Čiernik (Augsburg) 0+1

Ingolstadt - Iserlohn 3:4 po sam. nájazdoch (0:0, 1:0, 2:3 - 0:0, 0:1)

Mníchov - Schwenningen 5:2 (2:0, 1:2, 2:0)

Norimberg - Mannheim 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

Straubing - Hamburg 6:3 (2:0, 2:3, 2:0)

Tenis

Rafael Nadal nasadený ako druhý podľahol v zápase 1. kola nemeckému takisto ľavorukému kvalifikantovi Michaelovi Berrerovi za 117 minút 6:1, 3:6, 4:6. Štrnásťnásobný grandslamový šampión Nadal mal iba 16-percentnú úspešnosť pri brejkbaloch, keď premenil 2 z 12 pokusov. Tridsaťštyriročný veterán Berrer (127. v rebríčku ATP) počas zápasu stupňoval svoj výkon.

Dvadsaťosemročný Nadal predtým v Dauhe uspel aspoň vo štvorhre, keď spoločne s Argentínčanom Juanom Monacom si poradili s Talianom Simonem Bolellim a Argentínčanom Leonardom Mayerom 6:3, 6:3.

V dňoch 1. - 3. januára Nadal štartoval na exhibičnom podujatí v Abú Zabí v SAE, kde v semifinále dostal výprask od Andyho Murrayho 2:6, 0:6 a v dueli o 3. miesto prekonal Švajčiara Stana Wawrinku 7:6 (1), 6:3.

Dauha - 1. kolo:

Novak Djokovič (Srb.-1) - Dušan Lajovič (Srb.) 6:2, 6:1

Michael Berrer (Nem.) - Rafael Nadal (Šp.-2) 1:6, 6:3, 6:4

Tomáš Berdych (ČR-3) - Denis Istomin (Uzb.) 6:1, 6:4

David Ferrer (Šp.-4) - Thiemo de Bakker (Hol.) 6:7 (4), 6:4, 6:3

Jan-Lennard Struff (Nem.) - Philipp Kohlschreiber (Nem.-5) 7:6 (3), 4:6, 6:1

Andreas Seppi (Tal.) - Leonardo Mayer (Arg.-8) 5:7, 7:6 (4), 7:6 (4)

Nikoloz Basilašvili (Gruz.) - Michail Južnyj (Rus.) 7:5, 6:2

Blaž Kavčič (Slovin.) - Juan Monaco (Arg.) 7:6 (3), 6:4

Joao Souza (Braz.) - Malek Jaziri (Tun.) 3:6, 6:4, 6:3

Sergij Stachovskij (Ukr.) - Jabor Mohammed Ali Mutawa (Kat.) 6:1, 6:1

Slovenská tenistka Daniela Hantuchová a Talianka Francesca Schiavoneová prehrali v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry na turnaji WTA International ASB Classic v novozélandskom Aucklande (dotácia 250 000 USD, tvrdý povrch) s českými dvojkami podujatia Andreou Hlaváčkovou a Luciou Hradeckou za 73 minút dvakrát 4:6.

Štvorhra - 1. kolo:

Andrea Hlaváčková, Lucie Hradecká (ČR-2) - Daniela Hantuchová, Francesca Schiavoneová (SR/Tal.) 6:4, 6:4 za 73 minút

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková a Nemka Andrea Petkovicová prehrali v utorňajšom zápase 1. kola štvorhry na turnaji WTA Premier Suncorp Brisbane International v austrálskom Brisbane (dotácia 1 milión USD, tvrdý povrch Plexicushion) s Francúzkou Caroline Garciovou a Slovinkou Katarinou Srebotnikovou nasadenými ako štvrtými za 77 minút 2:6, 6:3, 8:10 (zápasový tajbrejk).

Caroline Garciová, Katarina Srebotniková (Fr./Slovin.-4) - Andrea Petkovicová, Magdaléna Rybáriková (Nem./SR) 6:2, 3:6, 10:8 (zápasový tajbrejk) za 77 minút