Torres bol súčasťou pohárového triumfu Atletica nad Realom

Torres (vedie loptu) proti prevahe hráčov Realu.
Torres (vedie loptu) proti prevahe hráčov Realu. (Autor: TASR/AP)
TASR|8. jan 2015 o 09:53

Musím sa priznať, bol som trochu nervózny, vravel Torres, ktorý nastúpil v základnej zostave.

MADRID. Španielsky futbalista Fernando Torres má za sebou víťazný návrat do svojho materského klubu Atletico Madrid. Úradujúci šampióni Primera Division triumfovali v stredajšom prvom zápase osemfinále Kráľovského pohára v mestskom derby nad Realom 2:0.

O góly "Los Colchoneros" sa postarali v druhom polčase Raul Garcia, ktorý skóroval z pokutového kopu, a presnou hlavičkou Jose Gimenez.

Tridsaťročný Torres nastúpil v základnej zostave trénera Diega Simeoneho a hoci sa výraznejšie nepresadil, počas striedania po hodine hry ho diváci vyprevadili z ihriska mohutným potleskom.

Bol nervózny

"Musím sa priznať, bol som trochu nervózny. Dôležitejší bol však výkon tímu, vyhrali sme a do odvety si nesieme sľubný dvojgólový náskok," citovala agentúra Reuters bývalého hráča FC Liverpool či londýnskej Chelsea.

Real zakončil kalendárny rok 2014 víťaznou sériou, ktorá trvala 22 zápasov v rade. V nedeľu ju však ukončila v lige Valencia a stredajšia prehra na štadióne Vicente Calderona tak bola druhá za sebou.

Stalo sa tak aj napriek tomu, že Real bol v prvom polčase lepším tímom. Už v prvej minúte mal veľkú šancu stopér Sergio Ramos, ale jeho hlavičku po rohovom kope zneškodnil brankár Jan Oblak.

Real nebol precízny

Slovinca o desať minút prekonal Gareth Bale, ale rozhodcovia gól neuznali pre ofsajd. Skóre sa menilo po hodine hry, keď Ramos v šestnástke skopol Garciu a sám faulovaný nariadený pokutový kop s prehľadom premenil. Gólovú poistku pridal v 76. min Gimenez.

"Myslím, že až do nariadenia pokutového kopu sme boli lepším tímom na ihrisku. Neboli sme však dostatočne precízni v útoku, útoky sme mali viac ťahať po krídlach," hodnotil duel tréner Realu Carlo Ancelotti.

"Je ťažké presadiť sa voči kompaktne hrajúcemu tímu Atletica, preto sme mali hru roztiahnuť do krajných priestorov a viac zatlačiť súpera pred jeho bránu. Ešte však nič nie je stratené, v odvete doma sa pobijeme o výsledok."

Víťaz súboja Atletico - Real sa vo štvrťfinále Kráľovského pohára stretne s úspešnejším z dvojice FC Barcelona - Elche.

Domov»Futbal»Španielsko»Torres bol súčasťou pohárového triumfu Atletica nad Realom