V repríze finále Gáborík nestačil na Rangers, ostatní Slováci vyhrali

V nočných zápasoch NHL sa z víťazstiev tešili Zdeno Chára, Marián Hossa, Andrej Sekera aj Tomáš Kopecký.

Marián Gáborík z Los Angeles (vpravo) počas zápasu proti New Yorku Rangers.(Zdroj: TASR/AP)
Zažite atmosféru FC Barcelona - Celta už od 260€ >>

LOS ANGELES. V repríze finále Stanleyho pohára z minulej sezóny prehralo Los Angeles na domácom ľade s New York Rangers 3:4, hoci už po šiestich minútach viedlo 2:0.

Hostia však potom strelili štyri góly v rade a domáci v závere už len znížili. Marián Gáborík za LA odohral 18 minút a bodovo sa nepresadil. Rangers potvrdili skvelú formu, z posledných trinástich zápasov vyhrali dvanásť.

Hokejisti Bostonu zvíťazili nad New Jersey 3:0, keď súpera pretrieľali jednoznačne 43:14. Dva góly strelil Milan Lucic, pri prvom využil dobré clonenie Zdena Cháru pred súperovým brankárom. "Skvele sme korčuľovali a ukázali veľa energie. Mali sme zápas pod kontrolou, vypracovali sme si množstvo šancí," povedal bostonský kapitán.

Domáci Patrice Bergeron a Chris Kelly odohrali svoje sedemsté zápasy v NHL. Chára nebodoval, na ľade strávil vyše 21 minút a na bránku vyslal štyri strely.

Meszároš na tribúne

Hokejisti Caroliny pripravili šiestu prehru v rade pre Buffalo, v drese ktorého chýbal Andrej Meszároš. Nezmestil sa do zostavy a stretnutie sledoval iba ako zdravý náhradník z tribúny.

Brankár Corey Crawford mal 42 úspešných zákrokov a pomohol Chicagu zdolať Minnesotu na jej ľade 4:2. Dva góly v poslednej tretine strelil v drese víťazov Bryan Bickell. Chicago vyhralo štyri z posledných šiestich zápasov.

Minnesota nastúpila bez Zacha Pariseho, ktorého otec zomrel v stredu v noci. Bývalého hokejistu North Stars si pred zápasom uctili minútou ticha a domáci nastúpili na jeho počesť s jedenástkami na prilbách. Marián Hossa z Blackhawks odohral vyše 19 minút a na bránku vyslal tri strely.

Kopecký je späť

Po štvorzápasovej prestávke zavinenej zranením v hornej časti tela sa do zostavy Floridy vrátil slovenský útočník Tomáš Kopecký a tešil sa z víťazstva 3:1 vo Vancouveri.

"Zápas sme si trochu skomplikovali na konci vylúčeniami, ale dokázali sme to ubrániť a nakoniec sme boli úspešní. Ja som sa cítil celkom dobre po štvorzápasovej absencii. Snažil som sa o krátke striedania a nejako veľmi nešpekulovať. Mal som aj pár šancí, ale nepodarilo sa mi ich premeniť. Musím byť dôraznejší v koncovke," uviedol na svojom webe Kopecký.

Boston - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 19. Lucic (Krejčí, Krug), 29. Söderberg, 60. Lucic (P. Bergeron, Kelly)

Zdeno Chára (Boston) odohral 21:31 min, 0+0, 4 strely

Carolina - Buffalo 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)

Góly: 25. Skinner (Siomin, Murphy), 34. Tlustý (Gerbe, Faulk), 35. E. Staal (Murphy, Liles), 36. V. Rask (Hainsey), 51. Riley Nash (Faulk, Tlustý) - 26. Varone (C. Stewart), 49. Varone (Strachan, M. Weber)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 18:49 min, 0+0

Minnesota - Chicago 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Góly: 22. Zucker (Pominville, M. Koivu), 55. Pominville (Vanek, Niederreiter) - 6. Sharp (Rundblad, Shaw), 17. P. Kane (B. Richards, Toews), 47. Bickell (P. Kane, B. Richards), 59. Bickell (B. Richards, P. Kane)

Marián Hossa (Chicago) odohral 19:27 min, 0+0, 3 strely, -1

Los Angeles - New York Rangers 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)

Góly: 5. Pearson (J. Carter, Toffoli), 6. Justin Williams (D. Brown, Martinez), 56. Justin Williams (D. Brown, Kopitar) - 11. D. Boyle (Rick Nash, Brassard), 23. Klein (Hayes, Moore), 23. Stempniak (J. Miller, Girardi), 29. St. Louis (D. Boyle, Brassard)

Marián Gáborík (LA) odohral 18:00 min, 0+0, 2 strely

Vancouver - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)

Góly: 4. D. Sedin (H. Sedin, Y. Weber) - 10. Huberdeau, 28. Barkov (Huberdeau, Ekblad), 37. Huberdeau (Kulikov, W. Mitchell)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:40 min, 0+0, 4 strely

Philadelphia - Washington 3:2 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)

Góly: 10. Couturier (Read, N. Schultz), 45. Umberger (N. Schultz, Read), 62. Voráček (Giroux, Streit) - 4. Ovečkin (M. Green, Johansson), 44. Alzner (M. Green, Burakovsky)

Nashville - Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)

Góly: 16. S. Weber (Ribeiro, Josi), 37. Salomäki (Josi, Järnkrok), 61. S. Weber (M. Fisher, C. Wilson) - 33. Spezza (Horcoff, Demers), 40. Daley (Jamie Benn, Eakin)

St. Louis - San Jose 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)

Góly: 11. Steen (Tarasenko, J. Schwartz), 16. Bouwmeester (Tarasenko, Lehterä), 20. P. Stastny (Oshie, Shattenkirk), 29. Lehterä (J. Schwartz), 34. Oshie (Steen, Backes), 50. Berglund (P. Stastny), 52. Backes (J. Schwartz, Pietrangelo) - 19. Couture (Dillon), 21. M. Karlsson (Couture, B. Burns)

Colorado - Ottawa 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)

Góly: 9. Iginla (Tanguay, R. O´Reilly), 18. B. Stuart (Hejda, Duchene), 24. E. Johnson (R. O´Reilly), 41. Iginla (Tanguay, Holden), 43. Briere (Barrie, Guenin) - 24. Stone (E. Karlsson, Legwand), 42. Ryan

Arizona - Winnipeg 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)

Góly: 2. Boedker (Vermette, Doan), 4. Ekman-Larsson (Doan, Boedker), 36. Doan (Stone, Rieder), 49. Boedker (Summers, Vermette) - 47. Perreault (Ladd, Scheifele)