Paríž SG prehral v Bastii, v posledných troch zápasoch získal iba bod

Zlatan Ibrahimovič je najväčšou hviezdou PSG. Ani jemu sa však momentálne nedarí. (Autor: SITA/AP)
TASR|10. jan 2015 o 19:14

Úradujúci šampión viedol po polčase už 2:0. Vedenie premrhal a prehral.

PARÍŽ. Futbalisti Paríža St. Germain sa dostali do hernej krízy, z posledných troch zápasov francúzskej ligy získali len bod, v sobotu stratili vyhratý duel v Bastii a v tabuľke sa prepadli na štvrté miesto.

Do polčasu vyrovnal vďaka penalte Ryada Boudebouza a hlavičke Francoisa Modesta a po prestávke rozhodol o výhre 4:2 po zásahoch Juliana Palmieriho.

Bastia zdolala PSG prvýkrát od februára 2003. Parížania hrali bez dištancovaných Cavaniho a Lavezziho, ktorí dostali klubový trest za neskorý návrat z vianočných prázdnin.

„Stratili sme po 35 minútach hry rešpekt voči súperovi a mysleli sme si, že už máme vyhrané. Veľmi sa nám to vypomstilo a zaplatili sme krutú daň,“ hneval sa tréner PSG Laurent Blanc, ktorého zverenci prehrali v Ligue 1 iba druhýkrát v sezóne. Z 20 zápasov však až osemkrát remizovali.

Všetci hráči na ihrisku mali na rukávoch čierne pásky a minútou ticha si pripomenuli pamiatku obetí tohtotýždňových teroristických útokov v Paríži.

Parádny gól Palmieriho na 3:2.

Zverenci Laurenta Blanca nevyužili zaváhanie Olympique Marseille, ktorý v piatok podľahol Montpellieru 1:2. Od lídra tabuľky ich naďalej delia tri body.

Kouč parížskeho tímu po sérii kolísavých výsledkov nemá pevnú pozíciu.

Novým lídrom Ligue 1 sa môže stať Olympique Lyon. V nedeľu musí doma zvíťaziť nad Toulouse.

Francúzska liga - 20. kolo:

SC Bastia - Paríž SG 4:2 (2:2)

Góly: 32. Boudebouz (z 11 m), 45. Modesto, 56. a 89. Palmieri - 10. Lucas, 20. Rabiot

Evian - Rennes 1:1 (0:0)

Góly: 63. Thomasson - 67. N'tep

Guingamp - Lens 2:0 (1:0)

Góly: 17. Mandanne, 76. Beauvue (z pok. kopu)

Lille - Caen 1:0 (1:0)

Gól: 20. Frey

Nice - Lorient 3:1 (1:1)

Góly: 29. Bauthéac (z pok. kopu), 61. Bosetti, 67. Eduardo - 6. Jeannot

Reims - St. Étienne 1:2 (0:1)

Góly: 90. Cohade (vlastný) - 44. Mollo, 48. Hamouma, ČK: 90.+ A. Conte (Reims)

Domov»Futbal»Francúzsko»Paríž SG prehral v Bastii, v posledných troch zápasoch získal iba bod