AKTUALIZOVANÉ V NEDEĽU 10:56

Hviezdou Bostonu bol mladý Čech Pastrňák, Gáborík mal 1+1

Premiérové góly v súťaži mu určite dodajú sebavedomie, pochválil krajana Krejčí.

Hokejisti Bostonu spolu s kapitánom Zdenom Chárom oslavujú jeden z gólov do siete Philadelphie.(Zdroj: TASR/AP)

NEW YORK. Hokejisti Bostonu zvíťazili v úvodnom sobotňajšom zápase zámorskej NHL na ľade Philadelphie 3:1. Na triumfe Bruins sa dvoma asistenciami s poradovými číslami 7 a 8 podieľal ich slovenský kapitán Zdeno Chára.

Skóre otvoril v 12. minúte počas presilovky mladý český útočník David Pastrňák, ktorý štartoval na nedávnych MS do 20 rokov v Kanade. Ten istý hráč v 45. minúte pridal aj druhý gól hostí a stal sa hlavnou hviezdou duelu.

Pastrňáka pochválil Krejčí

Boli to pri jeho siedmom štarte v zámorskej profilige premiérové presné zásahy, predtým mal Pastrňák na konte len bod za asistenciu.

"David je kvalitný hráč. Premiérové góly v súťaži mu určite dodajú sebavedomie. Ja som na prvý presný zásah v NHL čakal 40 zápasov," pochválil svojho mladého krajana center David Krejčí.

Českú spoluprácu si po zápase pochvaľoval aj Pastrňák: "S Davidom sa mi hrá veľmi dobre. Som presvedčený, že naša súhra sa bude od zápasu k zápasu iba zlepšovať."

Pastrňákov premiérový gól v NHL:

Los Angeles ťahalo doma za kratší koniec s Winnipegom a o výsledku rozhodli až samostatné nájazdy. V ňom stálo šťastie pri Jets, ktorí triumfovali 5:4. Marián Gáborík dal gól a mal aj asistenciu.

Druhý triumf v rade zaznamenal NY Islanders, ktorý zdolal Columbus hladko 5:2. Rozuzlenie priniesla druhá tretina, počas ktorej skončili v domácej bránke tri góly a ostrovania sa dostali do vedenia 4:1.

Tentokrát iba na striedačke sedel slovenský brankár Jaroslav Halák, ktorý odchytal šesť predchádzajúcich duelov Islanders.

Washington je vo forme

Washington je v tejto fáze sezóny v najlepšej forme, v sobotu si vďaka veľkej snahe a disciplíne poradil s Detroitom 3:1.

Tréner Capitals Barry Trotz však kritizoval výkon mužstva. Capitals z posledných sedemnástich duelov vyhrali dvanásť.

Tomáš Tatar odohral 18:50 minúty, ďalšie dve strávil na trestnej lavici a pripísal si asistenciu na presný zásah Jonathana Ericssona.

"Chýbala nám energia. Navyše, zaspali sme úvod, čo ho sa musíme v ďalších zápasoch vyvarovať. Súper lepšie korčuľoval, presnejšie kombinoval. Zahrali sme pod svoje možnosti," povedal po zápase Tatar, ktorý celkovo odohral necelých 19 minút.

Jeho spoluhráč Tomáš Jurčo chýbal v zostave pre zranenie chrbtového svalstva.

Nashville dominuje NHL

NHL naďalej dominuje Nashville, hráči Predators vyhrali v Minnesote 3:1. Wild sa doma nedarí, od 17. decembra vyhrali z ôsmich duelov len jediný.

Sidney Crosby rozhodol v predĺžení o výhre Pittsburghu v Montreale. Pre Penguins bol napriek veľkej aktivite dlhou prekážkou brankár Carey Price, ktorý si pripísal 35 úspešných zákrokov.

Pri tohtosezónnom debute vychytal Joni Ortio z Calgary vďaka 36 zásahom čisté konto vo Vancouveri a Flames vyhrali 1:0. Tím New York Rangers zakončil kalifornský trip tretím víťazstvom v rade, San Jose zdolal 3:1.

NHL - sobota:

Philadelphia - Boston 1:3 (0:1, 0:0, 1:2)

Góly: 55. Giroux (Streit, Voráček) - 12. Pastrňák (Krug, CHÁRA), 45. Pastrňák (Krejčí, McQuaid), 50. Kelly (Eriksson, CHÁRA). Brankári: Mason (8. Emery) - Rask, strely na bránku: 25:18.

Zdeno Chára (Boston) odohral 26:45 min, dve asistencie, dve trestné minúty

Minnesota - Nashville 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 15. Coyle (Folin, Niederreiter) - 5. Fisher (C. Wilson), 44. Jarnkrok (O. Jokinen, S. Weber), 49. C. Wilson

Colorado - Dallas 4:3 (0:2, 3:0, 1:1)

Góly: 28. E. Johnson (Duchene, Landeskog), 29. Talbot (J. Mitchell, Guenin), 40. MacKinnon (Talbot), 41. Duchene (Rendulič) - 1. Ritchie (Seguin, Jamie Benn), 10. Sceviour (Fiddler), 43. Hemský (Spezza, Horcoff)

Arizona - Ottawa 1:5 (1:2, 0:1, 0:2)

Góly: 5. Boedker (Gagner, Lessio) - 8. M. Michálek (Zibanejad, B. Ryan), 14. C. MacArthur (Turris, Stone), 30. Hoffman (Zibanejad), 42. Ceci (E. Karlsson, C. MacArthur), 60. Legwand

Columbus - New York Islanders 2:5 (1:1, 0:3, 1:1)

Góly: 5. J. Johnson (Savard, Dubinsky), 44. Foligno (Johansen, Hartnell) - 1. Kuľomin (Leddy, Grabner), 31. M. Martin (Strome, Hickey), 34. Lee (Strome, Hickey), 38. Strait (Cizikas, Clutterbuck), 55. Okposo (Bailey, Strait)

Montreal - Pittsburgh 1:2 pp (1:0, 0:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 19. Pacioretty (A. Markov) - 39. Malkin (Despres, Spaling), 64. Crosby (Malkin, Letang)

Washington - Detroit 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)

Góly: 2. Brouwer, 22. Carlson (Burakovsky, Nicklas Bäckström), 32. J. Ward (Fehr, Laich) – 40. J. Ericsson (TATAR, Nyquist)

Tomáš Tatar (Detroit) odohral 18:50 min, 0+1, 1 strela, 2 tr. minúty.

San Jose - New York Rangers 1:3 (0:2, 0:0, 1:1)

Góly: 48. M. Karlsson (Sheppard, Tennyson) - 11. St. Louis (Kreider, Stepan), 16. Kreider (Girardi, Stepan), 59. Rick Nash (Zuccarello)

Vancouver - Calgary 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 6. Backlund (D. Jones, Gaudreau)

St. Louis - Carolina 5:4 sn (1:3, 2:1, 1:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 7. Steen (Backes, Pietrangelo), 25. J. Schwartz (P. Stastny), 26. Berglund (Backes, Pietrangelo), 47. Tarasenko (Shattenkirk, Jackman), rozhodujúci sam. nájazd Oshie - 2. V. Rask (R. Murphy, Skinner), 8. Skinner (V. Rask, Siomin), 13. E. Staal, 36. Riley Nash (Gerbe, Gleason)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 23:47 min, 0+0, 1 strela, -1

Los Angeles - Winnipeg 4:5 sn (2:3, 0:0, 2:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 15. Kopitar (Doughty, GÁBORÍK), 16. Justin Williams (Muzzin, Doughty), 42. GÁBORÍK (Kopitar), 53. Clifford (T. Lewis, M. Greene) - 4. Perreault (Frolík, Byfuglien), 5. Little (Wheeler, Ladd), 7. Wheeler (Perreault, Byfuglien), 55. Bogosian (Enstrom), rozhodujúci sam. nájazd Little

Marián Gáborík (LA) odohral 19:22 min, 1+1, 2 strely, 2 tr. minúty

Jurčo bude pauzovať

Slovenský hokejista Tomáš Jurčo si možno nezahrá v NHL do budúcotýždňovej prestávky pre Zápas hviezd. Uviedol to generálny manažér Detroitu Ken Holland.

Jurčo pre problémy s chrbtom nehral už v stredu proti Calgary, v utorok odkorčuľoval v Edmontone len pár striedaní. Zápas hviezd je na programe 25. januára v Columbuse.

„Skutočne nevieme, ako dlho si bude dávať chrbát do poriadku. Pravdepodobne bude mimo hry jeden týždeň. Do pauzy máme desať dní a predpokladám, že do Zápasu hviezd už hrať nebude,“ uviedol podľa MLive.com Holland.

Jurčo odohral v tejto sezóne za Red Wings 37 stretnutí, v ktorých strelil dva góly a pridal desať asistencií.