Športové výsledky (11. 1. 2015). Hádzanári prehrali s Rakúskom, Good Angels majú pohár

Viaceré lyžiarske preteky zrušili. Prinášame aktualizovaný výsledkový servis z celého sveta.

Atletika

Slovenskí šprintéri zaznamenali prvé tohtoročné časy pod 7 sekúnd na 60 m. V Olomouci dosiahol Dominik Holec (UMB B. Bystrica) v rozbehu i finále 6,98 sekundy, v Berlíne v hale Rudolfa Harbiga vyhral Marek Šefránek (Slávia STU Bratislava) na Memoriáli Gerharda Schlegela šesťdesiatku za 6,94 (v rozbehu 6,96) a na 150 m bol druhý za 16,29 s. Podľa slovenského atletického štatistika Mariána Kalabusa je tento výkon najlepší v slovenskej histórii. Doterajšie maximum 16,40 patrilo Martinovi Briňarskému, ktorý ho dosiahol v Prahe 5. januára 2002 (ručne má na konte čas 16,4 Ján Čado zo 16. 2. 1983 v Prahe).

Cyklistika

Šesťdňové preteky v dráhovej cyklistike v Brémach:

Ženy: 1. Kelly Markusová (Hol.) 20 bodov, 2. Alžbeta Pavlendová (SR) 21, 3. Julie Lethová (Dán.) 26

Lyžovanie

Nedeľňajší super-G Svetového pohára alpských lyžiarok v rakúskom Bad Kleinkirchheime zrušili pre silný vietor. Preteky síce odštartovali so 45-minútovým oneskorením, no svoju jazdu absolvovalo na trati Franza Klammera iba 11 zjazdárok. V sobotu pre mimoriadne nepriaznivé poveternostné podmienky zrušili zjazd.

Nedeľňajšie preteky Svetového pohára v letoch na lyžiach v rakúskom Bad Mitterndorfe museli organizátori pre zlé poveternostné podmienky zrušiť.

Na nedeľu plánovaný tímšprint Svetového pohára v severskej kombinácii vo francúzskom stredisku Chaux-Neuve organizátori pre mäkký podklad na doskočisku tamojšieho mostíka zrušili. Nahradila ho súťaž jednotlivcov, do ktorej sa počítali skoky z piatkového provizórneho kola. Reprezentanti Nórska ovládli nedeľňajšie preteky jednotlivcov. Triumfoval Magnus Moan, ktorý bol v cieli bežeckej časti o 8,4 s rýchlejší ako jeho krajan Magnus Krog. Tretí skončil Rakúšan Bernhard Gruber (+9,4). Najlepší po skokoch Rakúšan Fabian Steindl sa prepadol v bielej stope až na 16. miesto.

Tatranský pohár v behu na lyžiach - nedeľa:

muži - 10 km klasicky: 1. Andrej Segeč (SR) 25:48,9 min, 2. Michal Polačko (SR) +36,0, 3. Mateusz Chowaniak (Poľ.) +47,1, 4. David Brünn (SR) +48,0, 5. Ján Holiga (SR) +51,0, 6. Rudolf Michalovský (SR) +56,2

ženy - 5 km klasicky: 1. Magdalena Kozielská (Poľ.) 14:48,2 min, 2. Barbora Klementová (SR) +25,5, 3. Emilia Romanowiczová (Poľ.) +39,8, 4. Martyna Galewiczová (Poľ.) +44,7, 5. Daria Krupová (Poľ.) +1:13,8, 6. Eva Segečová (SR) +1:19,3

Jizerská päťdesiatka (45 km klasickou technikou):

Muži: 1. Morten Eide Pedersen 1:46:29,9 h, 2. Petter Eliassen +3,0 s, 3. Tord Asle Gjerdalen (všetci Nór.) +59,2, ... 187. Dušan Augustiňák (SR) +38:04,5 min

Ženy: 1. Kateřina Smutná (Rak.) 2:06:34,3 h, 2. Masako Išidová (Jap.) +47,1 s, 3. Seraina Bonnnerová (Švaj.) +2:26,8 min, ... 83. Daniela Janáčová (SR) +1:20:11,4 h

Basketbal

Basketbalistky Good Angels Košice sa stali v Spišskej Novej Vsi víťazkami Slovenského pohára žien, keď vo finále zdolali MBK Ružomberok 84:53. Tretie miesto si vybojovali Piešťanské Čajky, ktoré v súboji o bronz vyhrali nad Šamorínom 84:71.

finále:

Good Angels Košice MBK Ružomberok 84:53 (53:29)

Najviac bodov: Langhorneová a Krivačevičová po 17 - Lázárová 15, Kmeťová 12

o 3. miesto:

Piešťanské Čajky ŠBK Šamorín 84:71 (41:42)

Najviac bodov: Krč-Turbová 18, Tathamová 17 - Slamová 25, Vyňuchalová 17

Volejbal

Výsledok úvodného nedeľňajšieho zápasu na turnaji D-skupiny v belgickom Vilvoorde v rámci I. fázy európskej časti kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta volejbalistov do 21 rokov 2015 do Mexika:

Slovensko - Portugalsko 2:3 (-23, 11, 22, -21, -10)

115 minút, rozhodovali: Belsby (Nór.) a Gormally (Ír.)

Tabuľka D-skupiny:

1. Belgicko 2 2 0 6:2 6

2. Ukrajina 2 1 1 5:3 4

3. Slovensko 3 1 2 6:8 3

4. Portugalsko 3 1 2 4:8 2

Hádzaná

Slovenskí hádzanári do 21 rokov nepostúpili na tohtoročný svetový šampionát v Brazílii. V nedeľňajšom stretnutí I. skupiny kvalifikácie MS v ruskom Čechove prehrali s Rakúskom 25:29 a prišli tak o možnosť vybojovať si jedinú postupovú miestenku, na zisk ktorej im stačila aj remíza. Zverenci trénera Ivana Pompoša predtým na turnaji zdolali Turecko 38:26 i domáce Rusko 31:30.

Rakúsko - Slovensko 29:25 (12:6)

Najviac gólov SR: L. Urban 6/1, Michniewicz a Vaňko po 5

Futbal

Slovenskí reprezentanti do 18 rokov zvíťazili na medzinárodnom turnaji v Rusku s názvom Memoriál Valentina Granatkina v sobotňajšom zápase o konečné 9. miesto nad rovesníkmi z Litvy po bezgólových deväťdesiatich minútach až na pokutové kopy. Zverenci trénera Milana Malatinského síce v súboji nedokázali skórovať, no podarilo sa im eliminovať aj strelcov súpera a na rad prišiel jedenástkový rozstrel. V ňom mali pevnejšie nervy aj viac šťastia mladí Slováci a vyhrali ho 4:3. V osemnásťčlenne konkurencii tak skončili v závere prvej polovice na 9. pozícii.

Výsledky nedeľňajších duelov na turnaji o Ázijský pohár 2015 v Austrálii:

C-skupina:

CANBERRA

Spojené arabské emiráty - Katar 4:1 (1:1)

MELBOURNE

Irán - Bahrajn 2:0 (1:0)

Tenis

Najvyššie nasadený Alex Molčan sa stal víťazom dvojhry na 22. ročníku turnaja Slovak Junior Indoor. Člen NTC na finále v seneckej hale hotela Družba nemusel nastúpiť, lebo jeho súper Marko Osmakcic zo Švajčiarska pre žalúdočné problémy zápas skrečoval.

Kaia Kanepiová (Est.) - Mónica Puigová (Portor.) 6:4, 6:1

Slovenská tenistka Jana Čepelová postúpila spolu s Poľkou Alicjou Rosolskou do 2. kola štvorhry na turnaji v austrálskom Hobarte. V úvodnom kole zdolali dvojicu Chia-Jung Chuang, Eva Hrdinová 4:6, 6:4, 10:4.

Slovenský tenista Lukáš Lacko prehral v 2. kole kvalifikácie na turnaji v novozélandskom Aucklande s Francúzom Stephane Robertom v dvoch setoch 7:6(4), 6:4.

Rýchlokorčuľovanie

Holanďan Sven Kramer a jeho krajanka Ireen Wüstová sa stali v ruskom Čeľjabinsku majstrami Európy v rýchlokorčuliarskom viacboji.

muži:

1500 m: 1. Denis Juskov (Rus.) 1:46,22 min, 2. Koen Verweij (Hol.) 1:46,28, 3. Bart Swings (Belg.) 1:47,08

10.000 m: 1. Sven Kramer (Hol.) 13:07,27, 2. Sverre Lunde Pedersen (Nór.) 13:16,27, 3. Swings 13:21,06

Konečné poradie: 1. Kramer 149,928 b, 2. Verweij 150,107, 3. Juskov 150,696

ženy:

1500 m: 1. Ireen Wüstová (Hol.) 1:56,05, 2. Ida Njötunová (Nór.) 1:58,09, 3. Martina Sábliková (ČR) 1:58,24

5000 m: 1. Sábliková 7:00,70, 2. Wüstová 7:05,63, 3. Olga Grafová (Rus.) 7:09,10

Konečné poradie: 1. Wüstová 161,734 b, 2. Sábliková 162,414, 3. Linda de Vriesová (Hol.) 163,695