Kopecký dal víťazný gól: Len som vystrelil

Hráči Chicaga vrátane Hossu (vľavo s číslom 81) sa tešia z gólu.
Hráči Chicaga vrátane Hossu (vľavo s číslom 81) sa tešia z gólu. (Autor: SITA/AP)
TASR|12. jan 2015 o 07:06

Možno mám už trochu viac rokov, ale cítim sa stále vo forme, povedal už 36-ročný Hossa.

NEW YORK. Slovenský hokejista Marián Hossa pomohol v noci na pondelok v súboji zámorskej NHL k víťazstvu Chicaga nad Minnesotou v pomere 4:1.

V 5. minúte otvoril skóre svojím 9. presným zásahom v sezóne a na konci druhej tretiny asistoval pri góle Johnnyho Oduyu.

Hossa sa 473. gólom v NHL posunul na 50. miesto v historických tabuľkách. Delí sa oň s bývalým hráčom Chicaga Denisom Savardom a Rusom Alexandrom Mogiľným.

"Možno mám už trochu viac rokov, ale cítim sa stále dobre a vo forme," povedal Hossa, ktorý má dnes narodeniny 36 rokov.

"Je dobré vedieť, že pred štvordňovou prestávkou, ktorá nás čaká, sú naše dobré zvyky opäť späť," dodal Hossa, ktorý zaznamenal dva body (0+2) aj v predošlom dueli s Edmontonom. V ročníku má na konte 31 bodov (9+22) v 43 zápasoch.

Druhý gól v prebiehajúcej sezóne strelil Tomáš Kopecký, ktorého Florida zvíťazila v Edmontone 4:2. Jeho gól zo 46. minúty mal navyše prívlastok víťazný. Florida aj vďaka nemu vyhrala v treťom zápase v sérii.

"Môžeme si to užiť päť minút, no potom sa musíme sústrediť na ďalší zápas proti Winnipegu," povedal Kopecký, ktorý sa presadil po prihrávke spoza bránky.

"Nesnažil som sa vymýšľať nič extra, len som vystrelil. Nepatrím medzi najtalentovanejších hráčov, ale spoľahnite sa, že na ľade nechám vždy všetko," dodal.

Výsledky:

Chicago - Minnesota 4:1 (2:0, 2:0, 0:1)

Góly: 5. MARIÁN HOSSA (Toews, Saad), 8. Bickell (P. Kane, B. Richards), 32. B. Richards (P. Kane, Bickell), 39. Oduya (Toews, MARIÁN HOSSA) - 56. Cooke (Brodziak, Brodin)

Marián Hossa (Chicago) 1 gól, 1 asistencia, 6 striel, odohral 16:47

Anaheim - Winnipeg 5:4 sn (1:3, 1:1, 2:0 - 0:0, 1:0)

Góly: 9. Rakell (Palmieri), 34. Jackman (Cogliano, Rakell), 47. Palmieri (Rakell, Vatanen), 58. Rakell (Maroon), rozhodujúci sam. nájazd Vatanen - 8. E. Kane (Lowry, Enström), 10. Bogosian (Frolík, Scheifele), 15. Scheifele (Perreault, Byfuglien), 38. Ladd (Wheeler, Little)

Edmonton - Florida 2:4 (0:1, 1:1, 1:2)

Góly: 25. Eberle (Hall, J. Schultz), 46. Pouliot (D. Roy, Nikitin) - 5. Hayes (Bjugstad, J. Jokinen), 27. Campbell (Ekblad, J. Jokinen), 46. T. KOPECKÝ (MacKenzie, Upshall), 56. Bergenheim (Fleischmann)

Tomáš Kopecký (Florida) 1 gól, 2 strely, odohral 13:44

Domov»Hokej»NHL»Kopecký dal víťazný gól: Len som vystrelil