Slovan vedenie neudržal, v Podoľsku prehral po predĺžení

Center Slovana Tomáš Surový teraz nastupuje v obrane.
Center Slovana Tomáš Surový teraz nastupuje v obrane. (Autor: TASR)
Miloslav Šebela|12. jan 2015 o 11:24

Skvelý Backlund dlho držal čisté konto v Podoľsku. Slovan padol až po dvoch góloch v závere zápasu.

Podoľsk – Slovan Bratislava 2:1 v predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0)

Góly: 55. Afinogenov, 63. Kempe - 37. Hudáček.

Rozhodcovia: Hofman, Kulakov Lazarev, Palej, vylúčení: 5:4 na 2 min, navyše Murley (Slovan) 5+DKZ za narazenie na mantinel, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 1500 divákov.

Viťaz: Säteri - Porseland, Semionov, Selezňov, Berďukov, Grebeškov, Kudinov, Vaščenko, Ivanov – Cyganov, Kempe, Kousal – Soloduchin, Kučeriavenko, Koroľov – Vyglazov, Šitikov, Jakubov – Mamin, Afinogenov, Kokšarov

Slovan: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, L. Kozák, Starosta, Surový - Bartovič, Murley, L. Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - L. Hudáček, P. White, Vondrka - Kudrna, A. Šťastný, Ölvecký - Lunter

PODOĽSK. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v KHL na ľade priameho konkurenta v boji o play off Viťazu Podoľsk 1:2 po predĺžení. Po zisku jedného bodu tak z 11. miesta v Západnej konferencii aktuálne strácajú na ôsmu priečku zaručujúcu účasť v nadstavbe päť bodov.

Slovan nastúpil na zápas v rovnakej zostave ako v predchádzajúcom víťaznom dueli v Jaroslavli. Hneď v úvode ale prišiel o centra elitnej formácie Matta Murleyho, ktorý dostal za faul trest na päť minút a do konca zápasu.

Slovan hral pozorne v obrane, skvele chytal Johan Backlund a do vedenia ich na konci druhej tretiny poslal Libor Hudáček. Viťaz ale necelých šesť minút pred koncom riadneho času vyrovnal a v predĺžení rozhodol o jeho triumfe švédky útočník Mario Kempe.

Najbližšie sa zverenci trénera Petriho Matikainena predstavia vo svojej aréne vo štvrtok o 19.30 h proti nováčikovi súťaže HK Soči.

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Bol to náš tretí zápas na tripe, druhý s piatimi bekmi, v prvom striedaní sme navyše prišli o Matta Murleyho. V niektorých fázach zápasu sa začala prejavovať na chlapcoch aj únava, napriek tomu sme strelili vedúci gól. Siahali sme po troch bodoch, no v tretej tretine sme sa nechali uplne zbytočne niekoľkokrát vylúčiť. Za nedisclipinovanosť sme pykali vyrovnávajúcim gólom päť minút pred koncom, v predĺžení domáci potom zúročili tlak a bohužiaľ dokázali rozhodnúť."

Online prenos

63. min. Kempe rozhodol zápas. Tečoval strelu Alexeja Semionova. Slovan získal jeden bod, hoci necelých päť minút pred koncom riadnej hracej doby viedol.

62. min. Backlund chytyil strelu Porselanda z uhla. Vzápätí kryl pokus Kučeriavenka.

Zápas sa v základnej hracej dobe nerozhodol. Bude sa predlžovať.

60. min. Slovan si vybral time out. Do konca ostáva 30 sekúnd. Potom bude nasledovať zrejme predĺženie.

55. min. Domáci vyrovnali. Presadil sa Maxim Afinogenov.

54. min. Netík dostal 2 minúty za hákovanie.

53. min. Gól neplatí. Slovan stále vedie.

53. min. Šitikov si nakorčuľoval spoza bránky, urobil blekovú otočku a Backlund zastavil puk až na čiare. Rozhodcovia sa radia s videorozhodcom.

50. min. Backlund mal plné ruky práce. Chytil dobrú strelu Koroľova. Presilovku však zvládol bez inkasovaného gólu. Slovan je v plnom počte.

48. min. Zbytočné vylúčenie Šťastného. Slovan sa bude brániť.

42. min. Domáci mali rýchly vstup do tretiny. Na Backlunda pálil Afinogenov. Slovan však hrá pozorne.

40. min. Skončila sa druhá tretina.

37. min. Libor Hudáček otvára skóre. V presilovke dorazil vyrazenú strelu. Asistencie si pripísali Štajnoch a Nagy.

33. min. Slovan hrá presilovku o dvoch hráčov.

27. min. Surového strelu domáci brankár vyrazil pred seba. Tičar sa k dorážke nedostal. Stále je 0:0. Oveľa častejšie však pália na bránku domáci. Backlund má v polovici zápasu už 18 úspešných zákrokov.

22. min. Backlund chytá spoľahlivo. Zneškodnil aj strelu a následne aj dorážku. Gól z hry nedostal už vyše 105 minút.

20. min. Prvá tretina sa skončila bez gólov. Podoľsk bol strelecky aktívnejší (9:6), veľkú výhodu 5-minútovej presilovky hneď na začiatku zápasu však nevyužil. Slovan výborne bráni.

17. min. Skóre sa nemení, hoci dve dvojminútové presilovky hral aj Slovan. Najväčšiu šancu mal Vondrka. Aj jeho pokus Säteri chytil.

10. min. V úniku bol Žiga Jeglič, jeho pokus domáci brankár chytil.

8. min. Grebeškovovu strelu Backlund vyrazil. Brankár Slovana chytá skvele.

5. min. Slovan sa ubránil a hrá už v plnom počte.

3. min. Aj v oslabení pohrozil domácim po úniku Patrik Luža.

1. min. Slovan nezačal zápas najlepšie. Za narazenie na mantinel bol do konca zápasu vylúčený Matt Murley. Slovan čaká päťminútové oslabenie

Zápas sa začal. Slovanu ide o veľa. Podoľsk je v tabuľke Západnej konferencie desiaty o dva body pred bratislavským tímom. Obe mužstvá nemajú veľkú stratu na ôsmu priečku zaručujúcu play off.