Gáborík bol v bránkovisku, Kopitar dal gól. Potvrdilo ho až video

Alex Ovečkin (vľavo) a obranca Colorada Avalanche Erik Johnson.
Alex Ovečkin (vľavo) a obranca Colorada Avalanche Erik Johnson. (Autor: SITA/AP)
TASR|13. jan 2015 o 07:09

Gáborík dal gól do prázdnej bránky, Voráček si upevnil post lídra kanadského bodovania.

NEW YORK. Marián Gáborík spečatil v noci na utorok triumf Los Angeles v zámorskej NHL nad Torontom. Domáci vyhrali 2:0, poistku pridal minútu pred koncom gólom do prázdnej bránky Gáborík, pre ktorého to bol 14. gól v sezóne.

Prvý gól dali domáci už v 37. sekunde. Gáborík bol v tom momente v bránkovisku spolu s brankárom Toronta Bernierom a Kopitar strelil gól, po ktorom sa hralo ešte 40 sekúnd, kým rozhodcovia hru neprerušili.

Poradili sa s videorozhodcom a gól uznali. Puk sa totiž odrazil od bránkovej kamery rýchlo von.

Gáborík bol na ľade pri oboch góloch svojho tímu a zaznamenal tak dva plusové body. Celkovo odohral takmer šestnásť minút a na bránku súpera vyslal tri strely.

Jeho krajan v drese Toronta Richard Pánik sa pri minutáži 18:34 zapísal do štatistík štyrmi strelami a mínusovým bodom.

Čisté konto zaznamenal brankár LA Martin Jones, pre ktorého to bol tretí shutout v sezóne.

"Dnes rozhodla defenzíva. Ubránili sme presilovky súpera, chalani výborne odoberali puky a blokovali strely. Ak plníme všetky tieto veci, sme veľmi ťažko zdolateľný tím," povedal po zápase Jones.

Ovečkin dal 74. víťazný gól

Hokejisti Washingtonu zdolali v zámorskej NHL na svojom ľade Colorado 2:1 vďaka presnému zásahu Alexandra Ovečkina.

Pre ruského útočníka to bol už 74. víťazný gól v drese Capitals, čím sa dostal na čelo historickej tabuľky klubu pred Slováka Petra Bondru.

Ovečkin rozhodol o triumfe Washingtonu na konci druhej tretiny svojim 22. gólom v sezóne. Brankár Braden Holtby sa na víťazstve podieľal 31 úspešnými zákrokmi.

Skvelú formu potvrdil Braden Holtby v bránke Washingtonu, ktorý len raz inkasoval a vychytal triumf 2:1 nad Coloradom.

Holtby zaznamenal 21. výhru v sezóne a Capitals v posledných 18 dueloch prehrali len raz v riadnej hracej dobe.

"Som rád, že som prekonal ďalší rekord. Aktuálne máme dobrú formu, musíme hrať takýmto spôsobom aj naďalej," pochvaľoval si výkon svojho tímu Ovečkin

Obranca Streit mal 1+2

Philadelphia si doma poradila s Tampou Bay 7:3, najvýraznejšie sa pod to s bilanciou 1+2 podpísal švajčiarsky obranca Mark Streit.

Philadelphia rozhodla v druhej tretine, v ktorej zaznamenala až päť gólov. Český útočník Jakub Voráček si vďaka gólu a asistencii upevnil post lídra kanadského bodovania celej súťaže.

"Odohrali sme výborné stretnutie, všetko fungovalo tak, ako malo. Presadili sme sa jednoduchou hrou, fungovali nám aj presilovky," povedal po stretnutí Voráček.

Aj svoj druhý štart v NHL premenil na víťazstvo 33-ročný brankár Rob Zepp, ktorého Flyers povolali z farmy po zranení Steva Masona.

NHL - výsledky:

Washington - Colorado 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)

Góly: 8. Beagle (Chimera, T. Wilson), 38. Ovečkin (Brouwer, Nicklas Bäckström) - 31. Tanguay (Iginla, Barrie)

Philadelphia - Tampa Bay 7:3 (2:1, 5:1, 0:1)

Góly: 7. VandeVelde (L. Schenn, Giroux), 17. Umberger (Read, Coburn), 22. Voráček (Streit, Giroux), 23. Bellemare (VandeVelde, Del Zotto), 28. Streit (B. Schenn, Simmonds), 29. B. Schenn (Streit, Voráček), 36. Raffl (Laughton, Simmonds) - 11. Stamkos (T. Johnson, Stralman), 36. Boyle (Paquette, Stralman), 42. Callahan (Drouin, V. Filppula)

Los Angeles - Toronto 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)

Góly: 1. Kopitar (Doughty, J. Carter), 59. GÁBORÍK (Kopitar, J. Carter)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 15:52 min, 1+0, +2, 3 strely, Richard Pánik (Toronto) odohral 18:34 min, 0+0, -1, 4 strely

Domov»Hokej»NHL»Gáborík bol v bránkovisku, Kopitar dal gól. Potvrdilo ho až video