Paquette provokoval Cháru, ten ho dvakrát počas tretiny zbil

TASR|14. jan 2015 o 13:15

Neviem, čo si ten chalan myslel, ale so Zedom sa predsa nezahráva, povedal Marchand.

BOSTON. Hoci Zdeno Chára v noci na stredu pri víťazstve Bostonu nad Tampou Bay (4:3) nebodoval, po zápase sa o ňom veľa hovorilo. Cedrica Paquettea musel počas tretej tretiny uzemniť až dvakrát.

Chára narazil súperovho obrancu Matta Carla, pomstiť ho chcel spoluhráč Paquette. Po krátkej strkanici slovenský zadák knokautoval mladíka Tampy jednou ranou do sánky, po ktorej zostal Paquette ležať na ľade.

Chára na otázky reagoval pokojne

Chára, ktorý sa v NHL už rok nepobil, dostal 2 minúty za narazenie Carlea na mantinel a ďalších 2+2 za hrubosť. Paquette inkasoval iba dve za hrubosť.

"Súper tvrdo bojoval," povedal Chára v reakcii na otázky zámorských reportérov, či súperi zámerne zvolili provokácie a fyzický štýl hry.

"Majú dobré mužstvo. V pondelok sa im zápas nevydaril, tak teraz bojovali o dušu, rovnako ako my."

Musel sa biť aj druhýkrát

Paquette po prvom KO nermal dosť. Dve sekundy pred koncom duelu našiel znova odvahu a opäť sa pobil s najvyšším mužom NHL.

Chára mu znova "naložil" a dostal ďalších 2+2 min za hrubosť, rovnako ako útočník Lightning.

"Neviem, čo si ten chalan myslel, ale so 'Zedom' sa predsa nezahráva," komentoval domáci útočník Brad Marchand súboj Paquetta s Chárom.

"Do niektorých hráčov sa môžete pustiť, do iných však nie. Ak sa rozhodnete vyzvať Zdena, musíte počítať s nepríjemnými následkami," dodal pre nesn.com.