BASKETBAL
Basketbalistky tímu Rücon Spišská Nová Ves podľahli vo štvrtkovom súboji A-skupiny Stredoeurópskej ligy (CEWL) na domácej palubovke rumunskému tímu C.S.U. Alba Iulia 61:76. S tým istým súperom prehrali zverenkyne trénera Dávida Demečka aj v novembri v Rumunsku 52:95.
Výsledky štvrtkových stretnutí v nadstavbovej fáze top 16 basketbalovej Euroligy mužov 2014/2015:
E-skupina:
Maccabi Electra Tel Aviv (Izr.) - FC Barcelona (Šp.) 70:68 (15:13, 21:15, 17:19, 17:21)
Alba Berlín (Nem.) - Real Madrid (Šp.) 61:79 (15:16, 19:20, 10:19, 17:24)
F-skupina:
Anadolu Efes Istanbul (Tur.) - CSKA Moskva (Rus.) 69:78 (18:11, 14:23, 19:20, 18:24)
FUTBAL
Prípravný zápas:
MFK Tatran Liptovský Mikuláš - MFK Košice 2:2 (1:1)
Góly: 30. Matejevič, 70. Hoferica 27. Haskič, 54. Viazanko
TALIANSKY POHÁR - osemfinále:
Juventus - Hellas Verona 6:1
Parma - Cagliari 2:1 - Lukáš Haraslín (Parma) sedel na lavičke nahrádníkov
FC Turín - Lazio Rím 1:3
ANGLICKÝ POHÁR (FA Cup) - opakované zápasy 3. kola (streda):
Bradford - Millwall 4:0
Ipswich - Southampton 0:1
Tottenham - Burnley 4:2
ŠPANIELSKY POHÁR (Copa del Rey) - odvetné zápasy osemfinále (streda):
Bilbao - Vigo 0:2 - prvý zápas: 4:2, do štvrťfinále postúpilo Vigo
Getafe - Almería 1:0 - prvý zápas: 1:1, do štvrťfinále postúpilo Getafe
San Sebastián - Villarreal 2:2 - prvý zápas: 0:1, do štvrťfinále postúpil Villarreal
FC Sevilla - Granada 4:0 - prvý zápas: 2:1, do štvrťfinále postúpila Sevilla
ÁZIJSKÝ POHÁR - Skupina C:
Bahrajn - Spojené Arabské Emiráty 1:2 (1:1)
Góly: 25. Okwunwanne - 1. Mabkhout, 72. Husain (vlastný)
Katar - Irán 0:1 (0:0)
Gól: 52. Amzun
TENIS
AUCKLAND (519 395 USD, tvrdý povrch) - štvrťfinále:
Kevin Anderson (JAR-4) - Steve Johnson (USA-8) 6:4, 7:6 (8)
Jíří Veselý (ČR) - Donald Young (USA) 6:2, 6:3
Lucas Pouille (Fr.) - Albert Ramos (Šp.) 6:3, 6:2
Adrian Mannarino (Fr.) - Alejandro Falla (Kol.) 6:3, 6:1
SYDNEY (494 310 USD, tvrdý povrch) - štvrťfinále mužov:
Michail Kukuškin (Kaz.) - Juan Martín Del Potro (Arg.) 7:6 (5), 7:6 (3)
Leonardo Mayer (5-Arg.) - Julien Benneteau (4-Fr.) 6:3, 7:6 (4)
Viktor Troicki (Srb.) - Simone Bolelli (Tal.) 6:3, 3:6, 7:5
Gilles Muller (Lux.) - Bernard Tomic (Austr.) 7:6 (3), 7:6 (13)
SYDNEY (731 000 USD, tvrdý povrch) - semifinále žien:
Petra Kvitová (ČR-2) - Cvetana Pironkovová (Bul.) 7:5, 6:1
Karolína Plíšková (ČR) - Angelique Kerberová (5-Nem.) 6:3, 6:2
HOBART (250 000 USD, tvrdý povrch) - štvrťfinále štvorhry:
Vitalia Diačenková, Monica Niculescová (Rus./Rum.) - Jana Čepelová, Alicja Rosolská (SR/Poľ.) 6:3, 6:0
PLANTATION (25 000 USD, antuka) - 1. kolo:
Jessica Pegulová (USA) - Rebecca Šramková (SR) 6:3, 6:3
STUTTGART-STAMMHEIM (10 000 USD, tvrdý povrch) - 2. kolo dvojhry:
Sebastien Boltz (Fr.) - Adrian Sikora (SR-3) 7:6 (4), 6:4
STUTTGART-STAMMHEIM (10 000 USD, tvrdý povrch) - 1. kolo štvorhry:
Marek Jaloviec, Adrian Sikora (ČR/SR-3) - Mark-Flavius Andres, Christoph Negritu (Nem.) 7:5, 6:1
Georgia Bresciová, Stefania Rubiniová (Tal.) - Natalie Lausová, Zuzana Luknárová (Nem./SR) 6:3, 6:1
ANTALYA (10 000 USD, antuka) - 2. kolo dvojhry:
Petra Uberalová (SR-5) - Kristína Schmiedlová (SR) 6:4, 4:6, 7:6 (3)
ANTALYA (10 000 USD, antuka) - 1. kolo štvohry:
Kristína Schmiedlová, Petra Uberalová (SR) - Nika Kucharčuková, Anastasia Smirnovová (Rus./Belg.) 6:3, 6:2
KÁHIRA (10 000 USD, antuka) - 2. kolo:
Adrian Partl (SR-3) - Youssef Hossam (Egypt) 6:3, 6:2