AKTUALIZOVANÉ 22:37

Slovan so Soči prehral 3:5, Nagy: Doma nevieme tvoriť

Belasí sa prepadli na 13. priečku, konkurent v boji o play off Soči sa mu vzdialil.

Zľava Andrej Šťastný (Slovan) a Arťom Kriukov (Soči).(Zdroj: TASR)

Slovan - Soči 3:5 (1:1, 0:2, 2:2)

Góly: 13. Hudáček (Starosta, Luža), 52. Vondrka (Bartovič, Sersen), 53. Tičar (Štajnoch) - 15. Krikunov (A. Kosticyn, Kriukov), 36:08. Petersson (Emmerton. Whitney), 36:46. Igor Radulov (Warn), 42. Emmerton (Petersson), 60. Petersson, 8487 divákov

Rozhodcovia: Kiseľov, Čerenkov - Balodis, Golovľov, vylúčení: 4:1 na 2 min, navyše: Järvinen 5+DKZ za úder kolenom, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0

HC: Backlund - Luža, Sersen, Štajnoch, Barker, Starosta, Kozák, Brejčák - Bartovič, Surový, Nagy - Hudáček, Murley, Vondrka - Jeglič, Tičar, Ölvecký - Kudrna, Šťastný, Lunter - Rehák

HK: Pöpperle - Whitney, Ščitov, Koledov, Pervyšin, Derľuk, Wilson, Järvinen - Kosticyn, Ignatuškin, Krikunov - Wärn, Emmerton, Petersson - Ľudučin, Sčastlivyj, Radulov - Krutov, Kriukov, Ščerbina

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana Bratislava prehrali vo štvrtkovom úvodnom stretnutí štvorzápasovej domácej série s priamym konkurentom v boji o play off HK Soči 3:5.

Belasí sa tak prepadli na 13. priečku Západnej konferencie, na postupové ôsme Torpedo, ktoré tiež prehralo, strácajú päť bodov. Naopak, Soči sa Slovanu vzdialilo už na rozdiel 9 bodov, plus má zápas k sobru.

Zverenci trénera Petriho Matikainena sa najbližšie predstavia v sobotu 17. januára o 17.30 h proti Dinamu Moskva. Domáci šnúru uzavrú duelmi s Dinamom Minsk a Atlantom Mytišči.

Hlasy:

Petri Matikainen, tréner Slovana: "Je to škoda. Prvé dve tretiny sme boli nervózni, mali sme zlý pohyb. Soči hralo dobre a disciplinovane. Mám pocit, že sme cítili veľký tlak. Na konci druhej tretiny sme mali výpadok a dostali sme dva rýchle a lacné góly. To bol najslabší moment v zápase. Musím sa zamyslieť nad tým, čo som dnes spravil zle v príprave. Ale stále sme v hre o play off. Netík nehral, lebo mal infekciu oka."

Viačeslav Bucajev, tréner Soči: "Som rád, že sme dnes získali tri body. Dve tretiny sme hrali to, čo sme si povedali. V tretej tretine nám vylúčenie na päť minút trochu pokazilo zápas, ale nakoniec sme vyhrali."

Michal Vondrka, útočník Slovana: "Škoda, že nám to dnes nevyšlo. V závere sa nám podarilo zápas zdramatizovať, mám pocit, že Luža trafil aj žŕdku. Za stavu 1:4 už veľa ľudí neverilo, že sa nám to podarí dotiahnuť. Na nohy nás postavila päťminútová presilovka. Naštartovali sme sa, ale už to nestačilo."

Ladislav Nagy, útočník Slovana: "Čakali na naše chyby. My sme ich spravili a oni dávali góly. Doma nám to nejde, nevieme tvoriť. Neviem, prečo nehráme rovnako ako vonku, kde zbierame body. Ľudia od nás očakávajú, že budeme tvoriť. Musíme si však povedať otvorene, že mužstvo na to nemáme."

Martin Štajnoch, obranca Slovana: "Zlomovým momentom boli dva rýchle góly, ktoré sme inkasovali v priebehu jednej minúty v druhej tretine. Škoda, že v 5-minútovej presilovke sme dali gól až na konci. Ak by sa nám to podarilo skôr, mali by sme viac času na ďalšie presné zásahy. Ľudia by sa dostali do varu a určite by nám to len pomohlo."

Online a videá:

58. min: Na vyrovnanie to už nevyzerá, Slovan sa nevie dostať poriadne ani len do pásma. Pri power play domácich dali hostia v 60. minúte gól do prázdnej bránky.

Slovan päťminútovú presilovku využil na zníženie straty na dva góly. Gól dal v čase 51:07 Vondrka. Už o minútu a pol počas hry piatich proti piatim dal na 3:4 Tičar. Puk do vlastnej bránky nasmeroval hráč Soči.

Pol minúty na to išli za hrubosť von Nagy aj Wilson. Hudáček nedorazil do odkrytej bránky.

48. min: Joonas Jarvinen dostal za faul kolenom 5 minút a DKZ. Slovan má veľkú šancu na návrat do zápasu. Je to dnes vôbec jeho prvá presilovka.

V úvode tretej tretiny dostal Slovan štvrtý gól a jeho šance na čo i len bod sú na bode brazu, v 44. minúte bol navyše vylúčený Barker, Slovan ale piaty gól nedostal.

Druhá tretina v zostrihu:

V druhej polovici druhej tretiny sa opäť začal hrať zaujímavý hokej so šancami na oboch stranách (za Slovan Surový a Bartovič), ale boli to hostia, ktorí v priebehu 38 sekúnd dali dva góly a vedú už 3:1.

30. min: Soči v druhej tretine zatiaľ prestrieľalo Slovan 8:4, ale veľa vyložených šancí ani na jednej strane nevidíme. Viac práce však má Backlund.

27. min: Starosta ide na trestnú lavicu, Slovan bude hrať druhé oslabenie, presilovku dnes ešte nehral. A aj druhé oslabenie prežil bez inkasovaného gólu.

Prvá tretina v zostrihu:

Skončila sa prvá tretina, strely na bránku sú 10:10.

Denis Godla počas rozcvičky pred zápasom. FOTO - TASR

Najskôr síce Hudáček dal pekný gól po individuálnej akcii a položení si brankára, ale už o minútu a pol hostia vyrovnali.

6. min: Na trestnej lavici bol Hudáček, domácich podržal Backlund, následne mohol v oslabení dať vedúci gól Slovana Nagy.

Zápas sa začal, chytajú Backlund a na druhej strane Pöpperle.

Chytá Backlund

BRATISLAVA. Slovan Bratislava nastúpi na prvý tohtoročný domáci zápas v Kontinentálnej hokejovej lige (KHL) hneď s dvojicou bronzových medailistov z nedávneho juniorského svetového šampionátu v Kanade.

V súboji proti HK Soči sa od 19.30 h predstaví na poste brankárskej dvojky Denis Godla. Trinástym útočníkom bude Dominik Rehák.

Od začiatku nastúpi v bráne Johan Backlund. Jaroslav Janus si doliečuje zranenie a duel bude sledovať iba z tribúny. Do defenzívy sa vracia Cam Barker.

Tomáš Surový sa z miesta v druhej obrane presunul na post centra elitného útoku.

Defenzívne dvojice utvoria Patrik Luža s Michalom Sersenom, Barker s Martinom Štajnochom, Tomáš Starosta s Lukášom Kozákom. Úloha siedmeho beka pripadla Jánovi Brejčákovi.

V prvej útočnej formácii bude hrať Milan Bartovič s Tomášom Surovým a Ladislavom Nagyom.

Proti HK Soči prehral Slovan v úvode decembra na ľade súpera 1:4. Momentálne je v tabuľke Západnej konferencie na 12. mieste.

V 46 zápasoch získal 57 bodov. Len o päť zaostáva za ôsmym Nižným Novgorodom.