Martin Kližan sa ako nasadená tridsaťdvojka stretne s Japoncom Tacumom Itom. Lukáša Lacka preverí Argentínčan Maximo Gonzalez.
Cibulková má zatiaľ s Flipkensovou priaznivú bilanciu 3:2, vlani ju zdolala v dvoch setoch na harde v Tokiu. Čepelová prehráva so Svitolinovou na zápasy 1:2. Schmiedlová podľahla Scheepersovej v roku 2013 na antuke v rakúskom Bad Gasteine.
Šancu postúpiť do hlavnej súťaže mala ešte Kristína Kočová, ale nevyužila ju.
Dvojhra žien - kvalifikácia - 2. kolo:
Marina Zanevská (Ukr.-2) - Kristína Kučová (SR) 2:6, 6:0, 6:4
Žreb favoritov
- Najvyššie nasadeného hráča v pavúku mužskej dvojhry Srba Novaka Djokoviča, štvornásobného víťaza z Melbourne, otestuje kvalifikant.
- Obhajca titulu Švajčiar Stan Wawrinka sa stretne s Turkom Marselom Ilhanom.
- Jeho krajana grandslamového rekordéra Rogera Federera čaká Lu Yen-Hsun z Taiwanu.
- Španiel Rafael Nadal nastúpi proti Rusovi Michailovi Južnému.
- Obhajkyňa titulu v ženskej dvojhre Číňanka Na Li vlani v septembri ukončila kariéru.
- Najvyššie nasadená svetová jednotka Američanka Serena Williamsová bude čeliť Belgičanke Alison Van Uytvanckovej.
- K šlágrom bude patriť duel medzi dvojnásobnou šampiónkou Bieloruskou Victoriou Azarenkovou a Američankou Sloane Stephensovou.
Žreb Australian Open
Dvojhra žien - 1. kolo:
Serena Williamsová (USA-1) - Alison van Uytvancková (Belg.)
Vera Zvonarevová (Rus.) - kvalifikantka
Olivia Rogowská (Aus.) - Nicole Gibbsová (USA)
Jana Čepelová (SR) - Elina Svitolinová (Ukr.-26)
Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-24) - Marina Erakovicová (N. Zél.)
Daniela Hantuchová (SR) - Čeng Saj-saj (Čína)
Kimiko Dateová-Krummová (Jap.) - kvalifikantka
Timea Bacsinszká (Švaj.) - Jelena Jankovičová (Srb.-15)
Dominika Cibulková (SR-11) - Kirsten Flipkensová (Belg.)
Cvetana Pironkovová (Bul.) - Heather Watsonová (V. Brit.)
Romina Oprandiová (Švaj.) - kvalifikantka
Šuaj Čang (Čína) - Alizé Cornetová (Fr.-19)
Barbora Záhlavová-Strýcová (ČR-25) - Tímea Babosová (Maď.)
Ťie Čeng (Čína) - Čchang Kchaj-čchen (Taiw.)
Sloane Stephensová (USA) - Viktoria Azarenková (Biel.)
Taylor Townsendová (USA) - Caroline Wozniacka (Dán.-8)
Petra Kvitová (ČR-4) - kvalifikantka
Donna Vekičová (Chor.) - Mona Barthelová (Nem.)
Lesia Curenková (Ukr.) - Madison Keysová (USA)
Yvonne Meusburgerová (Rak.) - Casey Dellacquová (Aus.-29)
Samantha Stosurová (Aus.-20) - Monica Niculescová (Rum.)
Francesca Schiavoneová (Tal.) - CoCo Vandeweghová (USA)
Irina Falconiová (USA) - Kaia Kanepiová (Est.)
Madison Brenglová (USA) - Andrea Petkovicová (Nem.-13)
Flavia Pennettová (Tal.-12) - Camila Giorgiová (Tal.)
Tereza Smitková (ČR) - Mirjana Lučičová-Baroniová (Chor.)
Lauren Davisová (USA) - Aleksandra Kruničová (Srb.)
María-Teresa Torróová-Florová (Šp.) - Venus Williamsová (USA-18)
Varvara Lepčenková (USA-30) - Vitalia Diačenková (Rus.)
Shelby Rogersová (USA) - Ajla Tomljanovičová (Aus.)
Alla Kudriavcevová (Rus.) - Johanna Larssonová (Švéd.)
Kurumi Narová (Jap.) - Agnieszka Radwanská (Poľ.-6)
Ana Ivanovičová (Srb.-5) - kvalifikantka
Polona Hercogová (Slovin.) - Čchiang Wang (Čína)
Storm Sandersová (Aus.) - Klára Koukalová (ČR)
Julia Görgesová (Nem.) - Belinda Bencicová (Švaj.-32)
Karolína Plíšková (ČR-22) - kvalifikantka
Alison Riskeová (USA) - Océane Dodinová (Fr.)
Roberta Vinciová (Tal.) - Bojana Jovanovská (Srb.)
An-Sophie Mestachová (Belg.) - Jekaterina Makarovová (Rus.-10)
Sara Erraniová (Tal.-14) - Garce Minová (USA)
Silvia Solerová-Espinosová (Šp.) - Annika Becková (Nem.)
kvalifikantka - Lara Arruabarrenová-Vecinová (Šp.)
Yanina Wickmayerová (Belg.) - Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-23)
Sabine Lisická (Nem.-28) - Kristina Mladenovicová (Fr.)
Tuan Jing-jing (Čína) - Bethanie Matteková-Sandsová (USA)
Jarmila Gajdošová (Aus.) - Alexandra Dulgherová (Rum.)
Karin Knappová (Tal.) - Simona Halepová (Rum.-3)
Eugenie Bouchardová (Kan.-7) - Anna-Lena Friedsamová (Nem.)
Kiki Bertensová (Hol.) - Daria Gavrilovová (Aus.)
Stefanie Vögeleová (Švaj.) - Pauline Parmentierová (Fr.)
Caroline Garciová (Fr.) - Svetlana Kuznecovová (Rus.-27)
Carla Suárezová-Navarrová (Šp.-17) - Carina Witthöftová (Nem.)
kvalifikantka - Christina McHalová (USA)
Jelena Vesninová (Rus.) - Kateřina Siniaková (ČR)
Irina-Camelia Begová (Rum.) - Angelique Kerberová (Nem.-9)
Lucie Šafářová (ČR-16) - Jaroslava Švedovová (Kaz.)
Mónica Puigová (Portor.) - Arina Rodionovová (Aus.)
Ana Konjuhová (Chor.) - Magdaléna Rybáriková (SR)
kvalifikantka - Šuaj Pcheng (Čína-21)
Zarina Dijasová (Kaz.-31) - kvalifikantka
Karolína Schmiedlová (SR) - Chanelle Scheepersová (JAR)
kvalifikantka - Sorana Cirsteová (Rum.)
kvalifikantka - Maria Šarapovová (Rus.-2)
Kto chýba?
Zoznam absentujúcich oprávnených tenistov v hlavnej súťaži dvojhry:
MUŽI:
Marin Čilič (Chor.), Jo-Wilfried Tsonga (Fr.), Janko Tipsarevič (Srb.), Jack Sock (USA), Radek Štěpánek (ČR), Tommy Haas (Nem.)
ŽENY:
Petra Cetkovská (ČR)
Dvojhra mužov - 1. kolo:
Novak Djokovič (Srb.-1) - kvalifikant
Andrej Kuznecov (Rus.) - Albert Ramos-Viňolas (Šp.)
Go Soeda (Jap.) - kvalifikant
James Ward (V. Brit.) - Fernando Verdasco (Šp.-11)
John Isner (USA-19) - kvalifikant
kvalifikant - Andreas Haider-Maurer (Rak.)
Pablo Carreno-Busta (Šp.) - Gilles Muller (Lux.)
Dominic Thiem (Rak.) - Roberto Bautista-Agut (Šp.-13)
Feliciano López (Šp.-12) - Denis Kudla (USA)
Blaž Rola (Slovin.) - Adrian Mannarino (Fr.)
Juan Martín Del Potro (Arg.) - Jerzy Janowicz (Poľ.)
Lucas Pouille (Fr.) - Gael Monfils (Fr.-17)
Julien Benneteau (Fr.-25) - Benjamin Becker (Nem.)
Lleyton Hewitt (Aus.) - Ce Čang (Čína)
Donald Young (USA) - kvalifikant
kvalifikant - Milos Raonic (Kan.-8)
Stan Wawrinka (Švaj.-4) - Marsel Ilhan (Tur.)
kvalifikant - Pablo Andújar (Šp.)
Jarkko Nieminen (Fín.) - Andrej Golubev (Kaz.)
kvalifikant - Pablo Cuevas (Urug.-27)
Alexandr Dolgopolov (Ukr.-21) - Paolo Lorenzi (Tal.)
Sam Querrey (USA) - Vasek Pospisil (Kan.)
Guillermo García-López (Šp.) - Peter Gojowczyk (Nem.)
Alejandro González (Kol.) - Fabio Fognini (Tal.-16)
David Ferrer (Šp.-9) - Thomaz Bellucci (Braz.)
Sergij Stachovskij (Ukr.) - Dušan Lajovič (Srb.)
Marcel Granollers-Pujol (Šp.) - Stéphane Robert (Fr.)
Robin Haase (Hol.) - Gilles Simon (Fr.-18)
Santiago Giraldo (Kol.-30) - kvalifikant
kvalifikant - Steve Johnson (USA)
Ivan Dodig (Chor.) - Joao Souza (Braz.)
Nicolás Almagro (Šp.) - Kei Nišikori (Jap.-5)
Tomáš Berdych (ČR-7) - Alejandro Falla (Kol.)
kvalifikant - Víctor Estrella-Burgos (Dom. rep.)
Jiří Veselý (ČR) - Viktor Troicki (Srb.)
John Millman (Aus.) - Leonardo Mayer (Arg.-26)
Philipp Kohlschreiber (Nem.-22) - Paul-Henri Mathieu (Fr.)
Tobias Kamke (Nem.) - Bernard Tomic (Aus.)
Sam Groth (Aus.) - Filip Krajinovič (Srb.)
Thanasi Kokkinakis (Aus.) - Ernests Gulbis (Lot.-11)
Kevin Anderson (JAR-14) - Diego Schwartzman (Arg.)
Ričardas Berankis (Litva) - Igor Sijsling (Hol.)
Blaž Kavčič (Slovin.) - James Duckworth (Aus.)
Carlos Berlocq (Arg.) - Richard Gasquet (Fr.-24)
Lukáš Rosol (ČR-28) - Kenny De Schepper (Fr.)
Jan-Lennard Struff (Nem.) - Dudi Sela (Izr.)
Luke Saville (Aus.) - kvalifikant
Michail Južnyj (Rus.) - Rafael Nadal (Šp.-3)
Andy Murray (V. Brit.-6) - kvalifikant
kvalifikant - Marinko Matosevic (Aus.)
Jordan Thompson (Aus.) - Joao Sousa (Portug.)
Tacuma Ito (Jap.) - Martin Kližan (SR-32)
David Goffin (Belg.-20) - kvalifikant
Marcos Baghdatis (Cypr.) - Teimuraz Gabašvili (Rus.)
Máximo González (Arg.) - Lukáš Lacko (SR)
Dustin Brown (Nem.) - Grigor Dimitrov (Bul.-10)
Tommy Robredo (Šp.-15) - Édouard Roger-Vasselin (Fr.)
Malek Jaziri (Tun.) - Michail Kukuškin (Kaz.)
Federico Delbonis (Arg.) - Nick Kyrgios (Aus.)
kvalifikant - Ivo Karlovič (Chor.-23)
Jérémy Chardy (Fr.-29) - Borna Čorič (Chor.)
Andreas Seppi (Tal.) - Denis Istomin (Uzb.)
Juan Monaco (Arg.) - Simone Bolelli (Tal.)
Lu Jen-chsun (Taiw.) - Roger Federer (Švaj.-2)
Možní súperi Slovákov v 2. kole:
Kližan - Jordan Thompson (Aus.) alebo Joao Sousa (Portug.)
Lacko - Dustin Brown (Nem.) alebo Grigor Dimitrov (Bul.-10)
Cibulková - Cvetana Pironkovová (Bul.) alebo Heather Watsonová (V. Brit.)
Rybáriková - kvalifikantka alebo Šuaj Pcheng (Čína-21)
Čepelová - Olivia Rogowská (Aus.) alebo Nicole Gibbsová (USA)
Hantuchová - Garbine Muguruzová-Blancová (Šp.-24) alebo Marina Erakovicová (N. Zél.)
Kar. Schmiedlová - Zarina Dijasová (Kaz.-31) alebo kvalifikantka
Naši vo štvorhre:
- Martin Kližan, Dominika Cibulková, Magdaléna Rybáriková, Jana Čepelová a Daniela Hantuchová si zo Slovákov zahrajú vo štvorhre. Všetci sa prihlásili so zahraničnými partnermi.
- Kližan skúsi šťastie s Rakúšanom Philippom Oswaldom, s ktorým vlani získal deblový titul vo francúzskom Nice. Sú 27. tandemom nad čiarou. Jednotkami súťaže budú americkí lídri príslušného svetového rebríčka Bob a Mike Bryanovci.
- Cibulková spojila svoje sily s Belgičankou Kirsten Flipkensovou, Rybáriková s Nemkou Andreou Petkovicovou, Čepelová s Češkou Terezou Smitkovou a Hantuchová s Taliankou Karin Knappovou.
- Jednotkami sú talianske obhajkyne trofeje Sara Erraniová a Roberta Vinciová, nechýbajú americké sestry Serena a Venus Williamsové.
- Karolína Schmiedlová sa prihlásila s Češkou Evou Hrdinovou a skončili ako štvrté pod čiarou. Deblová špecialistka Janette Husárová tento rok na južnej pologuli absentuje, oznámila to už začiatkom decembra.