Tatar dal gól a bol prvou hviezdou pri výhre 3:2

Boston vyhral piaty raz po sebe, Rangers nestrelili gól už v druhom zápase.

Tatar takto dáva gól brankárovi St. Louis Brianovi Elliottovi.(Zdroj: SITA/AP)
Súboj Hamšík vs. Škriniar len za 155€ >>

NEW YORK. Tomáš Tatar prispel jedným gólom k víťazstvu hokejistov Detroitu 3:2 nad St. Louis vo štvrtkovom stretnutí NHL.

Slovenský útočník poslal v 40. minúte svojim 18. presným zásahom v sezóne Red Wings do vedenia 2:0, domáci Blues však vyrovnali aj vďaka gólu 48 sekúnd pred koncom tretej tretiny z hokejky Alexandra Steena na 2:2.

O výhre Detroitu napokon rozhodol tri sekundy pred koncom predĺženia Pavel Daciuk, za prvú hviezdu zápasu vyhlásili Tatara. Jeho gól na 2:0:

"Počul som z lavičky, že ostáva už len päť sekúnd tak som rýchlo vystrelil," popísal ruský veterán víťazný moment.

Tatar je najlepším strelcom Detroitu v tejto sezóne. Jeho tímu sa darí a vyhral štyri z posledných piatich duelov. Tomáš Jurčo pre zranenie chrbta opäť nehral.

Boston piatykrát vyhral

Tatar bol jediným Slovákom, ktorý bodoval vo štvrtkovom 10-zápasovom programe.

Darilo sa však Zdenovi Chárovi a jeho Bostonu. Bruins v súboji proti silnému New Yorku Rangers ani raz neinkasovali a zvíťazili 3:0.

Boston tak vyhral piaty raz po sebe, kým Rangers nestrelili gól už v druhom zápase v sérii a po Jaroslavovi Halákovi ich vychytal aj Tuukka Rask.

"Na začiatku som mal zopár náročných zákrokov, ktoré mi vyšli a naštartovali ma. Cítil som sa dnes v bránke výborne," povedal pre zámorské médiá Rask po 25. shutoute v kariére.

Predtým však jazdci vyhrali 13 z 14 duelov. "Musíme sa vrátiť k jednoduchšej hre," povedal kanonier Rangers Rick Nash.

Meszároš mal tri mínusky

Nedarilo sa Floride s Tomášom Kopeckým, ktorá na domácom ľade prehrala s Coloradom 2:4. Triumf Avalanche poistil do prázdnej bránky veterán Jarome Iginla, ktorý sa tak dostal na 20. miesto v historickým štatistikách NHL v počte strelených gólov. Spolu s Mikom Bossym ich má na konte 573.

Debakel utrpelo Buffalo, ktoré pred vlastným publikom prehralo s Minnesotou 0:7. Andrej Meszároš bol na ľade pri troch góloch.

"Buffalo malo hneď na začiatku šancu, Dubnyk ju však zneškodnil a to nám pomohlo. Bol v bránke veľký, pôsobil isto, dobrý štart," povedal tréneri Wild Mike Yeo.

Fantastický zápas odchytal český brankár Ondřej Pavelec, ktorý zaznamenal v Dallase 46 úspešných zákrokov a pomohol Jets k víťazstvu 2:1.

Pavelec inkasoval necelé dve minúty pred koncom z 45. strely Dallasu. Najviac práce mal v druhej tretine, v ktorej čelil 22 strelám.

Výsledky štvrtkových stretnutí NHL:

Philadelphia - Vancouver 0:4 (0:2, 0:2, 0:0)

Góly: 7. Bonino (Matthias, Stanton), 14. H. Sedin (D. Sedin, Burrows), 22. Vrbata (H. Sedin, D. Sedin), 22. Hansen (Edler)

Dallas - Winnipeg 1:2 (0:1, 0:0, 1:1)

Góly: 59. Daley (Roussel, Spezza) - 4. Frolík (Perreault), 48. E. Kane (Stuart)

Buffalo - Minnesota 0:7 (0:2, 0:3, 0:2)

Góly: 6. Parise (M. Koivu, Pominville), 20. Vanek (M. Koivu, Pominville), 26. Brodziak (Haula), 30. Dumba (Pominville, Parise), 39. Spurgeon (Blum, R. Carter), 45. Cooke (Brodziak), 59. Haula (Vanek, Folin)

Andrej Meszároš (Buffalo) -3, odohral 15:13 min

St. Louis - Detroit 2:3 pp (0:0, 0:2, 2:0 - 0:1)

Góly: 44. Backes (Bouwmeester, Shattenkirk), 60. Steen (Pietrangelo, Tarasenko) - 39. Andersson (D. Miller, Glendening), 40. TATAR (J. Ericsson, Sheahan), 65. Daciuk (Quincey, DeKeyser)

Tomáš Tatar (Detroit) 1 gól, 2 strely, +1, 2 tr. min, odohral 16:23

Florida - Colorado 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)

Góly: 6. Ekblad (B. Campbell, Bjugstad), 34. Barkov (Boyes, Huberdeau) - 3. Barrie (J. Mitchell, Guenin), 34. Landeskog (R. O'Reilly), 52. Holden (Tanguay, Barrie), 60. Iginla (Tanguay)

Tomáš Kopecký (Florida) 1 strela, odohral 11:50 min

Arizona - Calgary 1:4 (0:0, 1:1, 0:3)

Góly: 33. Boedker (Yandle, Chipchura) - 22. Backlund (Gaudreau, Wideman), 45. Jones (Bouma, Brodie), 56. Giordano (Monahan, Bouma), 59. Monahan (Wideman, Jones)

Tampa Bay - Edmonton 3:2 (0:1, 1:1, 2:0)

Góly: 28. Stamkos (Carle, Garrison), 42. Palát (Kučerov, T. Johnson), 52. Palát (T. Johnson, Nesterov) - 14. Pouliot (Nugent-Hopkins), 40. Pouliot (Hall, Nugent-Hopkins)

Ottawa - Montreal 4:1 (2:1, 1:0, 1:0)

Góly: 2. Zibanejad (Hoffman, Ryan), 17. Pageau (M. Michálek, Stone), 23. E. Karlsson (M. Michálek, Pageau), 60. Condra (Gryba, Legwand) - 15. Pacioretty (Gallagher, Plekanec)

Boston - New York Rangers 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 4. P. Bergeron (Hamilton), 23. Krejčí (Krug, McQuaid), 50. Eriksson (Krug, K. Miller)

Zdeno Chára (Boston) 2 strely, odohral 23:10 min

San Jose - Toronto 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

Góly: 9. Kennedy (Dillon, Braun), 10. Marleau (Nieto, Braun), 60. Wingels (T. McGinn, Sheppard) - 12. Polák (Santorelli, Winnik)

Richard Pánik (Toronto) -1, odohral 16:17 min