TH: 20/13 - 14/8, fauly: 15 - 21, trojky: 10 - 6, rozhodovali: Fuska, Šarišský a Sirocký
BC Prievidza - MBK Rieker Com Therm Komárno 89:64 (23:17, 26:8, 15:18, 25:21)
Najviac bodov: Jašš a Marič po 15, Batina 14 - Bannister 24, Halada 17, S. Jankovič 10
TH: 28/16 - 28/24, fauly: 23 - 25, trojky: 11-6, rozhodovali: Tomašovič, Brziak a Doušek
MBK Handlová - MBK SPU Nitra 92:64 (22:12, 23:16, 21:21, 26:15)
Najviac bodov: Drezga 17, Bjelica 13 (3 trojky), Djurišič a Dordevič po 11 - Vido 20 (3 trojky), Ward 17, Novysedlák 10
TH: 32/27 - 23/12, fauly: 26 - 28, trojky: 5-6, rozhodovali: Kúkelčík, Kurpaš a Dula
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí extraligy žien:
Skupina o 1. - 4. miesto - 1. kolo:
Piešťanské Čajky - MBK Ružomberok 69:66 (17:18, 15:17, 16:16, 21:15)
Najviac bodov: Tathamová 15, Stehlíková 14, Krč-Turbová 13 (9 doskokov) - D. Baburová 17, Lázárová 13, A. Baburová a Remenárová po 9
TH: 27/19 - 24/21, fauly: 23 - 23, trojky: 4-3 , rozhodovali: I. Pipíška, Lamoš a Holländer
Good Angels Košice - Rücon 2014 Spišská Nová Ves 94:50 (28:11, 19:11, 23:11, 24:17)
Najviac bodov: Oblaková 14, Hruščáková a Bálintová po 13 - Gladkovová 18, Stašová 10, Palušná 8
TH: 24/18 - 12/11, fauly: 17- 23, trojky: 8-3, rozhodovali: T. Lukáč, Kovalčík a Karniš
Skupina o 5. - 8. miesto - 1. kolo:
ŠBK Šamorín - BK SOŠŽ Cassovia Košice 80:59 (17:19, 23:15, 16:10, 24:15)
Najviac bodov: Slamová 27 (9 asistencií), Vyňuchalová 25 (15 doskokov) - Ivančáková 20, Migová 12
TH: 24/23 - 18/11, fauly: 17 - 23, trojky: 3-4 , rozhodovali: Margala, Macura a Hudec
BK Slovan Bratislava - BK ŠKP 08 Banská Bystrica 59:51 (8:7, 18:10, 24:18, 9:16)
Najviac bodov: Kalafutová 22, Horonyová 9, Slezáriková 8 - Dubeňová 14, Jelenčíková 11, Striešová 9
TH: 20/10 - 24/11, fauly: 19 - 21, trojky: 5-6, rozhodovali: Turčin, L. Bartoš a Bara
Hádzaná
WHIL - 11. kolo - sobota:
Sokol Písek - HK Slovan Duslo Šaľa 22:34 (10:17)
Najviac gólov: Součková 5, Malá 4, N. Šichmanová 3 - R. Bíziková 8, Trochtová a Rácková po 4
Pok. hody: 1/1 - 3/3, vylúčené: 1 - 4, rozhodovali: Nezbeda a Zelenka (obaja ČR), 250 divákov
DHK Baník Most - DHC Sokol Poruba 28:24 (16:12)
Najviac gólov: Súkenníková 6, Jeřábková 5, Zachová 4 - Š. Marčíková 7, Šviráková 5, Kostelná 3
Pok. hody: 4/2 - 5/4, vylúčené: 3 - 3, rozhodovali: Macho a Hájek (obaja ČR), 1000 divákov
Vodné pólo
Výsledky sobotňajších stretnutí 9. kola extraligy mužov:
Slávia UK Bratislava - ČH Hornets Košice 13:8 (3:0, 4:3, 3:0, 3:5)
Najviac gólov: V. Hruška 3, Bielik, Gyurcsi, Plvan po 2 - Vojtenko 3, Ratkov 2
Pirana SC Topoľčany - Nereus Žilina 8:12 (1:4, 5:3, 0:3, 2:2)
Najviac gólov: Lacika 3, Aliu 3, Gažík 2 - Kompaník 4, Baumgartner 2
Volejbal
Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 18. kola extraligy žien:
VK Spišská Nová Ves - Dobré zo Slovenska Prešov 3:0 (5, 9, 19)
56 min, rozhodoval: Drobňák a Meždej
VK Slávia EU Bratislava - SVK DDK-LED Senica 3:0 (21, 16, 10)
61 min, rozhodovali: Smolko a I. Sloboda
VTC Pezinok - VŠK Paneurópa 3:0 (25, 16, 22)
72 min, rozhodovali: Gerboc a Szász
KV MŠK Oktan Kežmarok - COP Nitra 3:1 (-24, 18, 10, 15)
92 min, rozhodovali: Servický a Čunočka
Volley project UKF Nitra - Bratislavský volejbalový klub 0:3 (-18, -24, -21)
77 min, rozhodovali: Fiľo a M. Novotný
Výsledky sobotňajších zápasov v extralige mužov 2014/2015:
Skupina o 7. - 10. miesto - 4. kolo:
VK Ekonóm SPU Nitra - VK Slávia Svidník 2:3 (-22, 22, 26, -21, -13)
133 min, rozhodovali: Pivarček, Tiršel
VK KDS Šport Košice - VKM Stará Ľubovňa 3:2 (-23, 16, -11, 16, 13)
105 min, rozhodovali: Tiňo a A. Sluk
Skupina o 1. - 6. miesto - 3. kolo:
ŠK Chemes Spišská Nová ves - COP Trenčín 2:3 (-25, 18, 16, -22, -12)
120 min, rozhodovali: Niklová a P. Vaško
VK MIRAD PU Prešov - VK Prievidza 0:3 (-21, -22, -29)
91 min, rozhodovali: Porvazník a Mokrý
TJ Spartak Myjava - Spartak VKP Komárno 1:3 (-18, -28, 23, -20)
110 min, rozhodovali: B. Kováč a Juráček
Hokej
Výsledky sobotňajších stretnutí najvyššej švédskej hokejovej súťaže - SHL:
Brynäs - Skelleftea 2:7 (0:5, 1:2, 1:0)
Färjestad - Örebro 3:2 (0:0, 1:0, 2:2) - Július Hudáček (Örebro) odchytal celý zápas
Leksand - MODO Örnsköldsvik 4:3 (1:1, 3:0, 0:2)
Lulea - Växjö 3:1 (1:1, 1:0, 1:0) - Peter Cehlárik (Lulea) 0+1
Hokejisti HPK Hämeenlinna v zostave so slovenským centrom Marekom Viedenským zdolali v sobotňajšom stretnutí najvyššej fínskej súťaže na domácom ľade Ässät Pori 3:2 po nájazdoch.
Hämeenlinna - Ässät Pori 3:2 pp a sn, IFK Helsinki - Jyväskylä 0:1, KalPa Kuopio - Ilves Tampere 0:4, Kärpät Oulu - TPS Turku 2:1 pp, SaiPa Lappeenranta - Pelicans Lahti 4:1, Tappara Tampere - Blues Espoo 6:1, Sport Vaasa - Lukko Rauma 3:4 pp a sn
Boby
Švajčiari Beat Hefti a Alex Baumann sa stali víťazmi sobotňajšej súťaže dvojbobov v rámci Svetového pohára v nemeckom Königssee. Druhé miesto obsadila domáca dvojica Nico Walther a Marko Hübenbecker, tretí skončili Kanaďania Justin Kripps a Bryan Barnett (Kan.). Hefti je aj na čele celkového poradia SP.
1. Beat Hefti, Alex Baumann (Švajč.) 1:41,16 min, 2. Nico Walther, Marko Hübenbecker (Nem.) 1:41,68, 3. Justin Kripps, Bryan Barnett (Kan.) 1:42,19
Celkové poradie SP (po 4 z 8 pretekov): 1. Hefti 842 b, 2. Oskars Melbardis (Lot.) 829, 3. Francesco Friedrich (Nem.) 787.
Skeleton
Königssee - SP v skeletone: 1. Alexander Treťjakov (Rus.) 1:42,98 min (51,37/51,61 s), 2. Martins Dukurs (Lot.) 1:43,15 (51,47/51,68), 3. Matthew Antoine (USA) 1:43,29 (51,47/51,55)
poradie SP (4/8 podujatí): 1. M. Dukurs 885 bodov, 2. Tomass Dukurs (Lot.) 790, 3. Axel Jungk (Nem.) 736
Sane
Nemecká dvojica Tobias Wendl a Tobias Arlt sa stala víťazom sobotňajších pretekov Svetového pohára dvojsedadlových saní v nemeckom Oberhofe.
muži - dvojsedadlové: 1. Tobias Wendl, Tobias Arlt 1:22,762 min, 2. Toni Eggert, Sascha Benecken (obaja Nem.) +0,017 s, 3. Alexandr Denisiev, Vladislav Antonov (Rus.) +0,570, 4. Peter Penz, Georg Fischler (Rak.) +0,573, 5. Andris Šics, Juris Šics (Lot.) +0,601, 6. Christian Oberstolz, Patrick Gruber (Tal.) +0,633
priebežné poradie SP (7/12 pretekov): 1. Eggert, Benecken 655 bodov, 2. Wendl, Arlt 600, 3. A. Šics, J. Šics 399, 4. Penz, Fischler 394, 5. Oberstolz, Gruber 351, 6. Vladislav Južakov, Vladimir Prochorov (Rus.) 347 ..., 28. Ján HARNIŠ, Branislav REGEC 16, 28. Jakub ŠIMOŇÁK, Patrik TOMAŠKO (obaja SR) 16.
muži - jednosedadlové: 1. Felix Loch 1:26,828 min, 2. Andi Langenhan (obaja Nem.) +0,211 s, 3. Chris Mazdzer (USA) +0,638, 4. Julian von Schleinitz (Nem.) +0,697, 5. Reinhard Egger (Rak.) +0,766, 6. Semion Pavličenko (Rus.) +0,789 ..., 28. Marek SOLČANSKÝ +2,399, Jozef NINIS (obaja SR) - nedokončil.
priebežné poradie SP (7/12 podujatí): 1. Loch 563 bodov, 2. Langenhan 408, 3. Mazdzer 393, 4. Dominik Fischnaller (Tal.) 376, 5. Wolfgang Kindl (Rak.) 340, 6. Egger 293.
MSJ - Lillehammer (Nór.) - sobota:
dvojice: 1. Florian Löffler, Manuel Stiebing (Nem.) 1:36,168 min, 2. Jevgenij Jevdokimov, Alexej Grošev 1:36,515, 3. Stanislav Malčev, Oleg Faschutdinov (všetci Rus.) 1:36,679, ... 6. Jakub Šimoňák, Patrik Tomaško (SR) 1:37,249
tímové štafety: 1. Lotyšsko (Zirneová, Aparjods, Putins/Matuzels) 2:39,326, 2. Rusko (Demčenková, Repilov, Jevdokimov/Grošev) 2:39,727, 3. Rakúsko (Egleová, Müller, Trojer/Knoll) 2:39,803, ... 6. Slovensko (Šimoňáková, Kordek, Šimoňák/Tomaško) 2:41,925
Tenis
Výsledok slovenského tenistu na turnaji ITF Futures v Káhire - semifinále:
Adrian Partl (SR-3) - Marcos Giraldi Requena (Šp.-6) 6:3, 6:3
ITF v tureckom rezorte Antalya - Kaya Belek, štvorhra - semifinále:
Audrey Albieová, Alice Bacquieová (Fr.) - Kristína Schmiedlová, Petra Uberalová (SR) 7:5, 3:6, 10:7 (zápasový tajbrejk)
Anne Schäferová, Lenka Wienerová (Nem./SR-4) - Ingrid Gamarrová Martinsová, Tina Tehraniová (Braz./USA) 6:2, 6:2
Futbal
Prípravný v Orlande: Island - Kanada 2:1 (2:0)
Góly: 6. Steindorsson, 42. Vilhjalmsson - 70. De Rosario
Domáci prípravný:
FK Dukla Praha - MŠK Žilina 5:1 (2:0)
Gól MŠK: 88. William
MFK OKD Karviná (II. liga) - MFK Ružomberok 3:1 (1:1)
Gól MFK: 16. Vavrík
Spartak Myjava - MFK Skalica (II. liga) 2:3 (0:3)
Góly Myjavy: 45. Peňaška, 81. Jorík
AS Trenčín - Sigma Olomouc (II. liga) 2:2 (2:0)
Góly: AS: 11. Guba, 43. Holúbek
FK Senica - OFC Russel Gabčíkovo (III. liga) 8:0 (3:0)
Góly: 12. a 45. Hlohovský, 40. a 70. Majtán, 65. a 73. Pillár, 55. Kalabiška, 82. Piroska
FK Duslo Šaľa (II. liga) - DAC Dunajská Streda 1:1 (1:1)
Góly: 13. Gešnábel 42. Ujlaky
Spišská Nová Ves (III. liga) - MFK Košice 0:5 (0:2)
Góly: 25. Pačinda, 27. Novák, 54. Bukata, 59. Skvašík, 84. Trebuňák
FK Dukla Banská Bystrica - MFK Lokomotíva Zvolen (II. liga) 0:0
ŽP Šport Podbrezová - ŠK SFM Senec (II. liga) 3:2 (0:1)
Góly: 50. Richnák, 61. a 83. Bjedov 7. Aurelis, 86. Tomevič
FK Senica - FC Hlučín 3:0 (2:0)
Góly: 3. Abrahám, 19. Královič, 80. Dolný
FC Spartak Trnava - Thermál Veľký Meder (III. liga) 4:1 (3:1)
Góly: Sabo (z 11 m), Tóth, Mikovič, Vyskočil
Erik Jendrišek si otvoril strelecký účet v drese nového zamestnávateľa Cracovie Krakov hneď v premiérovom dueli. Jendrišek, ktorý sa s Cracoviou dohodol na kontrakte do leta 2017, sa presadil v sobotňajšom prípravnom stretnutí v rámci sústredenia v Uniejówe proti ďalšiemu účastníkovi najvyššej súťaže Podbeskidziu Bielsko-Biala. Dvadsaťosemročný útočník, ktorý odohral prvý polčas, skóroval v 43. min, čím spečatil triumf Cracovie 3:1.
Druhú štyridsaťpäťminútovku absolvoval ďalší Slovák Róbert Valenta, ktorý je v Krakove na skúške. Za Podbeskidzie chytal v prvom polčase Michal Peškovič, v druhom zasa Richard Zajac. V základnej zostave sa objavili aj Kristián Kolčák a Róbert Demjan, po zmene strán nastúpil Pavol Staňo.