V Detroite žasli nad Tatarovým gólom, Haláka vyhnal Plekanec

Slovenský útočník Detroitu strelil proti Nashville dva góly a na ďalší prihral.

Tomáš Tatar odohral proti Nashville skvelý zápas.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Tomáš Tatar odohral v NHL jeden z najlepších zápasov tejto sezóny. Na presvedčivom víťazstve Detroitu nad silným Nashvillom 5:2 sa slovenský hokejista podieľal dvoma gólmi a asistenciou.

Okrem Tatara sa darilo aj jeho spoluhráčom z druhého útoku Gustavovi Nyquistovi a Rileymu Sheahanovi, trio si dovedna pripísalo tri góly a štyri asistencie. Tatar sa stal prvou hviezdou zápas.

"Sú to naozaj skvelí hráči, ktorí sa momentálne cítia na ľade veľmi dobre," povedal tréner Detroitu Mike Babcock.

Tatar asistoval pri úvodnom góle Nyquista už v 57. sekunde zápasu. V 13. minúte slovenský útočník strelou z ľavého kruhu zvýšil na 3:0 a v 40. minúte bolo po jeho presilovkovom zásahu už 5:1 pre domácich.

Prvý raz má 20 gólov

"S Nyquistom a Sheahanom hráme spolu už dlhší čas a na ľade sme si sadli. Funguje medzi nami správna chémia. Momentálne hráme všetci v tíme veľmi dobre. Hokejom sa bávíme, keďže sa vyhráva a všetko je v poriadku," reagoval Tatar.

Parádny druhý gól Tatara.

Slovenský vďaka dvom zásahom prekonal prvý raz v kariére hranicu 20 gólov v sezóne. Doteraz ich dal najviac 19, ktoré si pripísal v lanskej sezóne. Potreboval na ne 73 zápasov, teraz mu na 20 gólov stačilo 45 stretnutí.

"Snažím sa na to veľmi nemyslieť, ale samozrejme, som rád, keď sa mi strelecky darí a tím vyhráva. Ani si neuvedomujem, že som dal už 20 gólov. Beriem to ako ďalší dobrý zápas, ktorý sme vyhrali a z toho sa teším najviac," reagoval Tatar.

Skóroval už v treťom zápase za sebou a bodovú sériu natiahol na štyri zápasy (štyri góly a dve asistencie). Tatar je najlepším strelcom Detroitu a v klubovej produktivite je tretí za hviezdami Henrikom Zetterbergom a Pavlom Daciukom.

Prvý Tatarov gól.

Haláka po šiestich góloch striedali

Nedarilo sa Jaroslavovi Halákovi, ktorý dostal na ľade Montrealu šesť gólov a v 54. minúte ho po zásahu Tomáša Plekanca tréner vystriedal. New York Islanders prehrali prehrali v ofenzívnom zápase 4:6.

Halák mal na ľade svojho bývalého klubu 27 zákrokov. Prvou hviezdou zápasu bol český útočník Plekanec, ktorý dal dva góly a na ďalšie dva prihral.

"Jaro je určite veľmi frustrovaný, pretože sa tu chcel ukázať. V obrane sme však hrali slabo a hráči mu nepomohli," skonštatoval tréner Islanders Jack Capuano.

Halák chytal druhý deň za sebou, noc predtým vychytal víťazstvo proti Pittsburghu. "Povedal, že sa cíti dobre a chce chytať. Rozhodli sme sa, že mu dáme šancu," povedal kouč.

Jaroslav Halák (New York Islanders) 33 24 9 0 885 78 2,36 91,2 %

Za menom nasleduje počet odchytaných zápasov, víťazstiev, prehier, prehier po predĺžení, zákrokov, inkasovaných gólov, priemer gólov na zápas a percentuálna úspešnosť zásahov

Gáborík nedal nájazd

Marián Gáborík v závere druhej tretiny asistoval Anžemu Kopitarovi pri vedúcom góle Los Angeles nad Anaheimom, z víťazstva sa však napokon po nájazdoch tešili hostia. Rozhodujúci gól dal Švéd Jakob Silfverberg, Gáborík vzápätí ako posledný hráč Los Angeles v rozstrele svoj nájazd nepremenil.

Skvelá Gáboríkova prihrávka Kopitarovi.

Nepremenený Gáboríkov nájazd.

V sobotu sa v dresoch svojich tímov predstavili aj Andrej Sekera, Zdeno Chára, Tomáš Kopecký a Richard Pánik. Z víťazstva sa tešil iba Sekera. Obranca Caroliny mal pri triumfe svojho tímu v Ottawe 3:2 dva plusové body.

Toronto s Pánikom prehralo v St. Louis 0:3 a pripísalo si štvrtú prehru v rade na tripe po klziskách súperov so skóre 1:12. Od zmeny trénera (Randyho Carlyla nahradil Peter Horachek) Toronto prehralo päť zo šiestich zápasov. Pánik odohral na krídle tretieho útoku takmer jedenásť minút.

Sobotňajšie zápasy NHL

Detroit - Nashville 5:2 (3:1, 2:0, 0:1)

Góly: 1. Nyquist (Sheahan, TATAR), 12. Quincey (Daciuk), 13. TATAR (Nyquist, N. Kronwall), 23. Zetterberg (Daciuk, N. Kronwall), 40. TATAR (Sheahan, Weiss) - 19. Ekholm (C. Wilson), 41. Fisher (Josi, S. Weber)

Tomáš Tatar odohral 15:49 min, 2 góly, 1 asistencia, 4 strely, 2 plusové body, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) nenastúpil

Los Angeles - Anaheim 2:3 sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 29. Martinez (Schultz, Clifford), 39. Kopitar (GÁBORÍK, Muzzin) - 35. Getzlaf (Maroon, Prrry), 53. Vatanen (Fowler, Maroon), rozhodujúci sám. nájazd Silfverberg

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 20:13 min, 3 strely, 1 asistencia, 1 mínusový bod

Boston - Columbus 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

Góly: 12. Söderberg (L. Eriksson, Kelly) - 8. Johansen (J. Johnson, Hartnell), 57. Calvert (Atkinson, Dubinsky), 60. Calvert (Johansen, Wisniewski)

Zdeno Chára (Boston) odohral 20:28 min, 3 strely, 1 mínusový bod

Montreal - New York Islanders 6:4 (1:0, 2:2, 3:2)

Góly: 2. P. K. Subban (Markov, Plekanec), 21. Weise (Plekanec, Pacioretty), 35. Plekanec (Markov, Pacioretty), 41. Galchenyuk (Gallagher, Desharnais), 52. Desharnais, 54. Plekanec (Markov, Tokarski) - 31. Okposo (Tavares, Bailey), 37. Kuľomin (Nelson, Bailey), 55. Lee (Strome), 58. Tavares (Nielsen, Okposo)

Jaroslav Halák odchytal 53:43 a potom bol vystriedaný Chadom Johnsonom, Halák zneškodnil 27 z 33 striel, úspešnosť zásahov 81,8%, Ľubomír Višňovský (obaja NY Islanders) nehral

Ottawa - Carolina 2:3 (0:1, 1:0, 1:2)

Góly: 25. Ceci (Condra, Legwand), 41. Stone - 20. Malone (Dwyer, McClement), 43. Faulk (Gerbe, V. Rask), 55. Gerbe (Faulk, Gleason)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 22:13 min, 1 strela, 2 zblokované strely, 2 plusové body

Buffalo - Philadelphia 3:4 (1:0, 1:2, 1:2)

Góly: 19. Girgensons (C. Stewart, Flynn), 40. Ennis (Moulson, Ristolainen), 59. Girgensons (Moulson, C. Stewart) - 24. Umberger (Read, Del Zotto), 28. Streit (C. Giroux, Voráček), 46. VandeVelde (Lecavalier, Colaiacovo), 49. Raffl (Del Zotto, L. Schenn)

Andrej Meszároš (Buffalo) nenastúpil

Florida - Edmonton 2:3 sn (0:0, 2:1, 0:1 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Gudbranson (J. Jokinen, Bjugstad), 35. Huberdeau (Barkov, Kulikov) - 24. Eberle (Fraser), 47. Hendricks (Gordon, Fayne), rozhodujúci sam. nájazd Jakupov

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 14:01 min, 2 strely, 1 mínusový bod

St. Louis - Toronto 3:0 (1:0, 0:0, 2:0)

Góly: 17. Shattenkirk (Reaves, Lapierre), 42. Steen (Backes, Pietrangelo), 55. Oshie (Steen, Backes)

Richard Pánik (Toronto) odohral 10:57 min, 1 strela, 2 trestné minúty, 2 zblokované strely

Minnesota - Arizona 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 14. Coyle (Niederreiter, Folin), 29. Zucker (Fontaine, Dubnyk), 60. Parise (M. Koivu) - 34. Vermette (Moss, Yandle)

Tampa Bay - Colorado 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 2. Callahan (Killorn, Stralman), 45. Stralman (V. Filppula), rozhodujúci sam. nájazd Callahan - 21. O´Reilly (MacKinnon, Hejda), 60. MacKinnon (Landeskog, E. Johnson)

Dallas - Washington 5:4 (2:0, 1:2, 2:2)

Góly: 3. Seguin (Spezza, Eakin), 19. E. Cole (Jokipakka, Hemský), 25. Spezza (E. Cole, Jokipakka), 44. Roussel (Garbutt, Klingberg), 44. Jamie Benn (Seguin, Sceviour) - 26. Fehr (J. Ward, Laich), 37. Burakovsky (Niskanen, Carlson), 41. Ovečkin (Nicklas Bäckström), 57. Nicklas Bäckström (Ovečkin, Alzner)

San Jose - Calgary 3:4 pp (0:2, 3:1, 0:0 - 0:1)

Góly: 21. Couture (Marleau, Braun), 23. J. Thornton (Pavelski, Marleau), 29. M. Karlsson (Pavelski, Braun) - 1. Wideman (Colborne, Raymond), 6. Colborne (Stajan), 33. Hudler (Backlund, Giordano), 6. Monahan (Giordano, Byron)