Favoriti vyhrali, Messi dal tri góly, Ronaldo dva

Cristiano Ronaldo sa teší z gólu so spoluhráčom Garethom Baleom.
Cristiano Ronaldo sa teší z gólu so spoluhráčom Garethom Baleom. (Autor: SITA/AP)
TASR|18. jan 2015 o 13:51

Futbalisti Getafe odolávali v zápase 19. kola španielskej ligy Realu Madrid viac ako hodinu, potom však dostali tri góly.

MADRID. Futbalisti Realu Madrid zvíťazili v nedeľňajšom zápase 19. kola La Ligy v derby na ihrisku Getafe 3:0. Zverenci trénera Carla Ancelottiho potvrdili post lídra po troch góloch v druhom polčase.

Real mal veľkú územnú prevahu aj šance, ale obrana domácich v prvom polčase odolala. Po hodine hry však predviedol krásny prienik Karim Benzema a loptu do prázdnej bránky doklepol Cristiano Ronaldo.

O pár minút sa rutinérsky presadil aj Gareth Bale po krásnej prihrávke Jamesa Rodrigueza a v 79. minúte Ronaldo zavŕšil skóre hlavičkou po ďalšej lahôdkovej prihrávke od Rodrigueza.

Real má na čele tabuľky jednobodový náskok pred FC Barcelona, ktorý zvíťazil nad Deportivom la Coruňa 4:0 najmä zásluhou hetriku Lionela Messiho. Real však odohral o zápas menej.

La Coruňa - FC Barcelona 0:4 (0:2)

Góly: 11., 33. a 62. Messi, 83. Sidnei (vl.)

FC Getafe - Real Madrid 0:3 (0:0)

Góly: 63. a 79. C. Ronaldo, 67. Bale, 17.000 divákov.

Atlético Madrid - Granada 2:0 (1:0)

Góly: 34. Mandžukič (z 11 m), 88. Garcia

Elche - Levante 1:0 (1:0)

Gól: 12. Jonathas, ČK: 6. D. Navarro (Levante)