Godla dostal šesť gólov, Minsk v Bratislave vyhral 6:4

Denis Godla, Vladimír Mihálik (obaja Slovan) a tešiaci sa útočník Pavel Razvadovskij (Dinamo). (Autor: TASR)
SITA|20. jan 2015 o 13:37

Slovan - Minsk 4:6 (2:2, 1:2, 1:2)

Góly a asistencie: 17. Hudáček (Nagy), 19:46. Jeglič (Netík, Tičar), 37. Nagy (Hudáček, Murley), 47. Tičar (Barker) - 3. Razvadovskyj (Krajíček), 15. Ellison (Vesce, Linglet), 26. Szczechura (Bailen), 35. Ellison (Cheechoo, Bailen), 42. Krajíček (Szczechura), 48. Stepanov (Linglet), 7856 divákov

Rozhodcovia: Beľajev, Bondar - Menšich, Fatejev, vylúčení: 5:6, presilovky: 3:1, oslabenia: 0:0

Slovan: Godla - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, Kozák, Mihálik - Šťastný, Surový, Ölvecký - Nagy, Murley, Hudáček - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, White, Lunter

Dinamo: Taylor - Krajíček, Goroško, Bailen, Nogačov, Lisovec, Švarný, Kaznadej - Cheechoo, Szczechura, Kaľužnyj - Vesce, Ellison, Linglet - Gavrus, Kulakov, Meleško - Stepanov, Kitarov, Razvadovskyj

Zostrih zápasu:

BRATISLAVA. Hokejisti Slovana prehrali v utorňajšom treťom stretnutí štvorzápasovej domácej série s Dinamom Minsk 4:6 a neúspešnú sériu natiahli už na štyri zápasy.

Belasí sú na poslednej priečke Západnej konferencie, na postupovú ôsmu strácajú už sedem bodov. Zverencom Ľubomíra Pokoviča z Minska patrí piate miesto.

Zverenci trénera Petriho Matikainena zakončia domácu šnúru vo štvrtok 22. januára o 19.00 h proti Atlantu Mytišči. Následne ich čaká sedem zápasov na klziskách súperov.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Po Diname Moskva je toto úplne niečo iné, nedokázali sme nadviazať na sobotňajší zápas. Po mentálnej stránke sme začali zápas zle, lebo sme inkasovali rýchly gól. Špeciálne proti Dinamu Minsk, náročnému súperovi s dobrým korčuľovaním."

Ľubomír Pokovič (tréner Dinama Minsk): "Bol to veselý zápas s množstvom gólom. Slovan nás síce doťahoval, ale napokon sme uspeli. Sme spokojní s bodmi a strelenými šiestimi gólmi. Je to pre nás dôležité víťazstvo."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Dnes to bolo veľmi zlé, úplne odlišný zápas ako v sobotu proti Dinamu Moskva. Súper nebol lepší, ale my sme mu dovolili zobrať všetky body. Pri každom inkasovanom góle sme mohli niečo spraviť, dnes sme si to prehrali sami."

Libor Hudáček, útočník Slovana: "Takéto prehry nás zrážajú na kolená. Nemôžeme robiť takéto zbytočné chyby. Keď má mužstvo ako Minsk dvojgólový náskok, tak sa to už ťažko dobieha. Teší ma, že dávam góly, ale je to na nič, keď to nepomáha tímu."

Tomáš Starosta, obranca Slovana: "Na konci prvej tretiny sa nám podarilo vyrovnať, ale opäť sme mali zlý vstup do druhej a tak sme počas celého zápasu len doťahovali ich náskok. Určite nám nepomáhajú ani zranenia, ale takto sa hrať jednoducho nedá. Za dnešný výkon sa môžeme len hanbiť."

Online:

60. min: Linglet ani Hudáček už gól nepridali, a tak sa zápas skončil 4:6. Slovan v tretej tretine súpera prestrieľal vysoko 22:5, ale na góly ju prehral 1:2. Slovanu nepomohla ani 42-sekundová power play bez Godlu v bránke.

Beží 55. minúta: Pribudlo po jednej šanci na oboch stranách. Ellison ani Nagy neuspeli.

Slovan síce znížil zásluhou Tičara na 4:5, ale už o 47 sekúnd inkasoval šiesty gól. Godla ostáva v bránke.

V úvode tretej časti išiel na trestnú najskôr Sersen, po ňom Vesce a hostia dnes druhýkrát dávajú počas hry 4 na 4 gól. Godla ani nevedel, kedy mu tam vletel puk.

37. min: Slovan využil tretiu presilovku. Vonku bol Gavrus za podrazenie a na 3:4 po peknej akcii na jeden dotyk znížil Nagy. Netík však následne ide na trestnú lavicu za nedovolené bránenie. Slovan sa ubránil.

30. min: Linglet opäť gól nedal. A mohol, bolo by to 2:4. V 34. minúte ide za hákovanie von Lunter. A hostia trestajú 4. gólom, Godla toho veľa nevidel.

26. min: Rovnako ako v zápase proti Dinamu Moskva, Slovan inkasuje počas hry 4 proti 4 aj s Minskom, prehráva 2:3.

V úvode druhej tretiny Godla zlikvidoval tri strely Lingleta. Von išiel v 24. minúte za podrazenie Brejčák. O 44 sekúnd išiel za nedovolené bránenie von aj Meleško.

Zostrih prvej tretiny:

20. min: Hostia hrali oslabení za hráčsku lavicu a Slovan druhýkrát využil presilovku. Jeglič trafil pekne do horného rohu. Po prvej tretine je to 2:2, strely na bránku boli 10:14.

16. min: Najskôr Szczechura trafil žrď Godlovej bránky, potom išiel von Stepanov a Slovan znížil. Prihrávku Nagya spoza bránky na dvakrát dostal do siete Hudáček.

13. min: Najskôr mohol vyrovnať Netík, na druhej strane Godla zneškodnil šancu Kulakova po chybe Mihálika.

8. min: Vylúčený bol Losovec z Minska, Slovan ale presilovku nevyužil. Podobne ako proti Dinamu Moskva, aj túto početnú výhodu odohral bez šancí.

3. min: Godlovi prepadol puk do siete, hostia vedú 0:1. Následne ide na trestnú lavicu Šťastný. Skrumáž pred Godlom sa druhým gólom hostí neskončila, Slovan sa v oslabení ubránil.

Zápas sa začal. Chytajú Godla a Taylor.

Chýbajú Bartovič aj Vondrka

BRATISLAVA. Hokejový Slovan Bratislava nastúpi na utorňajší zápas KHL proti Dinamu Minsk (od 19.30) opäť v bránke s mladíkom Denisom Godlom.

Do zostavy sa vracajú po zraneniach Vladimír Mihálik a Tomáš Netík, absentovať však budú útočníci Milan Bartovič a Michal Vondrka.

Kapitán Bartovič má problémy v hornej časti tela, čaká ho približne dvojtýždňová pauza a vynechá aj najbližší trip. Vondrku trápi viróza.

Pri absencii lídra mužstva bude kapitánom Michal Sersen, ktorému namiesto ďalšieho maróda Patrika Lužu bude robiť v prvej obrane spoločnosť Tomáš Starosta.

Prvý útok: Surový, Ölvecký, Šťastný

V útoku dostanú v prvej formácii priestor Tomáš Surový, Peter Ölvecký a Andrej Šťastný. Najproduktívnejší hráč Slovana Ladislav Nagy bude na krídle útoku s Mattom Murleym a Liborom Hudáčkom. Netík sa vráti k slovinskému duu Žiga Jeglič, Rok Tičar.

Slovan stále bojuje o postup do play-off, momentálne je v Západnej konferencii na poslednom 14. mieste a na ôsmy Podoľsk stráca šesť bodov.

Proti Dinamu Minsk sa pokúsia belasí ukončiť trojzápasovú sériu prehier. S bieloruským tímom sa Bratislavčania stretnú v tejto sezóne štvrtýkrát, doma ho zdolali 3:2 po samostatných nájazdoch, vonku prehrali 1:4 a 2:3 po nájazdoch.

Domov»Hokej»KHL»Godla dostal šesť gólov, Minsk v Bratislave vyhral 6:4