Športové výsledky (21.1. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: FOTOLIA)

Cyklistika

Tour Down Under - 2. etapa (Unley - Stirling, 185,3 km): 1. Juan Jose Lobato (Šp./Movistar) 3:42:24 h, 2. Daryl Impey (JAR/Orica Greenedge), 3. Gorka Izagirre (Šp./Movistar), 4. Tom Dumoulin (Hol./Team Giant-Alpecin), 5. Cadel Evans (Austr./BMC Racing Team) všetci rovnaký čas ako víťaz ..., 65. Martin VELITS (SR/Etixx - Quick-Step) +52 s, Michael KOLÁŘ (SR/Team Tinkoff - Saxo) - nedokončil 2. etapu

celkové poradie po 2. etape: 1. Jack Bobridge (Austr./Unisa - Australia) 6:41:55 h, 2. Lobato +3 s, 3. Lieuwe Westra (Hol./Astana Pro Team) +4 ..., 63. M. VELITS +1:05 min.

Tour de San Luis - 2. etapa (185,3 km): 1. Daniel Diaz (Arg./Funvic Brasilinvest) 4:33:26 h, 2. Rodolfo Torres (Kol./Colombia) +6 s, 3. Kleber Ramos (Braz./Funvic Brasilinvest) +24 ..., 76. Ľuboš MALOVEC (SR/Cycling Academy Team) +4:45 min

priebežné poradie: 1. Diaz 9:13:39 h, 2. Torres +6 s, 3. Ramos +24 ..., 68. MALOVEC +4:45 min

Futbal

Taliansky pohár - osemfinále:

Fiorentina - Atalanta Bergamo 3:1 (3:1) - do štvrťfinále postúpila Fiorentina

Góly: 6. a 28. M. Gómez, 11. Cuadrado (z pok. kopu) - 40. Bianchi, ČK: 84. M. Alonso (Fiorentina) po 2. ŽK

Inter Miláno - Sampdoria Janov 2:0 (0:0) - do štvrťfinále postúpil Inter

Góly: 71. Shaqiri, 88. Icardi, ČK: 12. Krsticič, 77. Wszolek po 2. ŽK (obaja Sampdoria)

Francúzsky pohár - šestnásťfinále:

AS Monaco - Évian 2:0

Tours - AS St. Étienne 3:5 po predĺžení

Boulogne - Grenoble 1:0

Guingamp - Chateauroux 2:0

Bressuire - Vendée Poiré sur Vie 0:1 po predĺžení

Cholet - Brest 1:3 po predĺžení

Paríž St. Germain - Girodins Bordeaux 2:1

Španielsky pohár (Copa del Rey) - štvrťfinále:

Villarreal - Getafe 1:0 (0:0)

Gól: 85. Bruno

Anglický ligový pohár - semifinále, 1. zápas:

Tottenham Hotspur - Sheffield United 1:0 (0:0)

Gól: 74. Townsend (z pok. kopu)

Portugalský ligový pohár:

A-skupina:

Arouca - Nacional Funchal 1:0

B-skupina:

Gil Vicente - Marítimo 0:1

Sporting Covilha - Estoril 3:2

C-skupina:

Vitória Setúbal - Vitória Guimaraes 2:0

Belenenses - Sporting Lisabon 3:2

D-skupina:

Académica Coimbra - Rio Ave 1:0

Belgický pohár - štvrťfinále:

Cercle Bruggy - Charleroi 2:0 - prvý zápas 1:2, do semifinále postúpili Bruggy

Anderlecht Brusel - Zulte-Waregem 4:2 - prvý zápas 3:0, do semifinále postúpil Anderlecht

Gent - Lokeren 1:0 - prvý zápas: 4:1, do semifinále postúpil Gent

Škótsko - 23. kolo:

Celtic Glasgow - Motherwell 4:0

FC Dundee - Kilmarnock 1:0

Partick Thistle - Hamilton 5:0

St. Mirren - Dundee United 1:1 - Marián Kello (St. Mirren) sedel na lavičke náhradníkov

Prípravné zápasy:

Ajman "21" - Slovensko "19" 0:2 (0:1)

Góly: 45. D. Ujlaky, 85. Dimun, ŽK: 42. D. Ujlaky, 59. Bojda (obaja SR "19")

Zostava SR "19": M. Junas - A. Kadlec, Berežný, Dimun, Kupec - Kotrík (53. Bojda), Grič - Rajník (53. Horodník), Káčer, D. Ujlaky (53. Lády) - S. Mráz (73. M. Lovás)

SAE "18" - Slovensko "17" 0:5 (0:2)

Góly: 6. Šušolík, 23. Moďoroši, 50. Dubec, 64. Macho, 80. Kolesár

zostava SR 17: Száraz (46. Vavrúš) - Šušolík (46. Macho), Šimko (46. Tešlár), Štrba, Nemček (46. Jašúrek) - Varga, Dancák (46. Zemko) - Štefanec (46. Kele), Halgoš (46. Kolesár), Moďoroši (46. Mašulovič) - Tupta (46. Dubec)

Slavia Praha - AS Trenčín 1:2 (1:2)

Góly: 51. Kenia - 53. a 77. Bero

FK Senica - FK Fotbal Třinec (ČR-II. liga) 1:1 (1:0)

Góly: 20. P. Pavlík - 83. R. Dedič

FC Nitra (II. liga) - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 28. F. Moravčík, 71. A. Ivančík - 78. Berbič

Sparta Praha - MŠK Žilina 1:1 (1:1)

Góly: 41. Dočkal - 45. Mihálik

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 5:0 (3:0)

Góly: 14., 18. a 54. Ferenčič, 41. Vavra, 49. Copko

Volejbal

Liga majstrov mužov - 5. kolo:

A-skupina:

Dragons Lugano (Švaj.) - Tomis Konstanca (Rum.) 1:3 (-19, -16, 17, -20)

C-skupina:

Asseco Resovia Rzeszów (Poľ.) - ACH Volley Ľubľana (Slovin.) 3:0 (19, 12, 16)

Berlín Recycling Volleys (Nem.) - Budvanska Rivijera Budva (Č. Hora) 3:0 (23, 22, 16)

D-skupina:

Zenit Kazaň (Rus.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:0 (20, 14, 19)

SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - VfB Friedrichshafen (Nem.) 0:3 (-19, -23, -15)

F-skupina:

Jihostroj České Budějovice (ČR) - Hypo Tirol Innsbruck (Rak.) 3:1 (22, 23, -21, 23)

Precura Antverpy (Belg.) - PGE Skra Belchatów (Poľ.) 1:3 (22, -14, -20, -19)

Liga majstrov žien - 5. kolo:

B-skupina:

Azeryol Baku (Azer.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:3 (-20, -15, -24)

Stiinta Bacau (Rum.) - VB Nantes (Fr.) 3:1 (20, 14, -16, 19)

C-skupina:

SC Drážďany (Nem.) - LP Salo (Fín.) 3:1 (-23, 21, 12, 17)

Unendo Yamamay Busto Arsizio (Tal.) - Dinamo Moskva (Rus.) 2:3 (-22, 16, -20, 20, -13)

E-skupina:

VakifBank Istanbul (Tur.) - Nordmeccanica Piacenza (Tal.) 3:2 (-19, -22, 14, 13, 19)

RC Cannes (Fr.) - Partizan Vizura Belehrad (Srb.) 3:2 (-23, 13, 22, -21, 16)

Vyzývací pohár - odveta osemfinále:

Chemes Spišská Nová Ves - Galatasaray Istanbul 2:3 (-22, -22, 21, 19, -8)

minút: 120, rozhodovali: Ristovski (Mac.), Pajevskij (Ukr.)

/prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil Galatasaray/

Štvrťfinále Slovenského pohára:

COP Trenčín - VK Prievidza 2:3 (19, -21, 23, -18, -11)

111 minút, rozhodovali: Ďaruľa, Čuntala

/prvý zápas 0:3, do semifinále postúpila Prievidza/

Volley project UKF Nitra - VŠK Paneurópa 3:1 (23, -22, 22, 13)

131 minút, rozhodovali: Szász, Smolko

/prvý zápas 3:2, do semifinále postúpila Nitra/

VTC Pezinok - Bratislavský volejbalový klub 3:0 (17, 19, 18) - prvý zápas 3:2

64 min, rozhodovali: Kováč a Pivarček

/do Final Four postúpil Pezinok/

Basketbal

Slovenská basketbalová liga - 28. kolo:

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 62:72 (30:39)

Najviac bodov: Drezga 13, Haviar 10, Šoška, Savič po 8 - Mandič 25, Hrkač, Brown po 13, 450 divákov

Iskra Svit - BK Inter Incheba Bratislava 77:107 (43:62)

Najviac bodov: Meladič 27, Fodor 13, Jackson 11 - Babič 26, Graham 22, Sedmák 19, 550 divákov

BC Prievidza - Eucos Levickí Patrioti 108:57 (51:36)

Najviac bodov: Marič 18, M. Miljkovič 17, Jašš 12 - Story 16, N. Miljkovič 13, Igrutinovič 8, 1700 divákov

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK SPU Nitra 80:59 (41:33)

Najviac bodov: Hoferica 17, Žilík 13, Abrhám 12 - Vido 28, Bukovič 10, Šimončík 7, 200 divákov

ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Com Therm Komárno 88:97 (47:45)

Najviac bodov: Žiak 24, Körner 20, Berkis 14 - Bannister 28, Halada 20, Jankovič 15, 350 divákov

CEWL - B-skupina, 7. kolo:

Piešťanské Čajky - Univ. Goldis ICIM Arad (Rum.) 64:81 (39:38)

Najviac bodov: Stehlíková 19, Tathamová 14, Dudášová, Krč-Turbová po 9 - Simmonsová 21, Broomfieldová 16, Engelmanová 15

Hádzaná

Slovenský pohár - finále, 1. zápas:

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 27:34 (14:12)

MŠK: Biel, Drápal, Makay - Cifra 1, Firit, Š. Macháč, Adamčík 1, Dyba 5, Kostelanský 1, Jurák, Vallo 8/5, M. Macháč, Hároník, J. Kozák 5, Mar. Gardian 6, M. Kozák

Tatran: Krupa, Verkič - Rábek 1, Kopčo 5, Wilga, D. Krok 4, Krištopans 2, Sadovyj, Radčenko, L. Urban, Furlan 5, Pekár 2, T. Urban 3, Číp 1, Antl 11/3

Pok. hody: 6/5 - 3/3, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Tenis

Juniorský turnaj ITF AGL Loy Yang Traralgon

Štvorhra chlapcov - semifinále:

Akira Santillan, Tim van Rijthoven (Aus./Hol.-4) - Hubert Hurkacz, Alex Molčan (Poľ./SR) 7:6 (1), 2:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Štvorhra dievčat - semifinále:

Vera Lapková, Tereza Mihalíková (Biel./SR-6) - Jessica Hoová, Raveena Kingsleyová (USA-5) 6:0, 6:4

Antalya - 1. kolo:

Lenka Wienerová (SR) - S'-jü Čchen (Čína) 6:2, 6:2

Káhira - 1. kolo:

Adrian Partl (SR-4) - Luka Zaninovič (Chor.) 6:3, 6:2

Hokej

Slovensko, I. liga - dohrávka 7. kola:

SR18 - HK Trnava 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Góly: 3. Sloboda, 15. Sádecký - 29., 37. Glemba, 12. Barinka, 25. Bachratý, 32. Lisoň. Rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 96 divákov

Slovensko, I. liga - 40. kolo:

HC Topoľčany - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. L. Káčer - 15. Piatka, 38. Števuliak, 39. F. Poliaček, 41. Macík, 50. M. Trochta, 530 divákov

HK Spišská Nová Ves - HC 07 Detva 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Góly: 38. Krempaský, rozhodujúci nájazd Hamrák - 28. Petro. Rozhodovali: Mihaľov - Riš, Smerek, vylúčení: 8:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1555 divákov

HK´95 Považská Bystrica - Dukla Michalovce 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 42. Trenčan, 55. Jurášek - 35., 58. Drotár, 44. Halás, 60. Podsedlý. Rozhodovali: Píšťanský - Frimmel, Vyoral, vylúčení: 7:4, navyše: Zlocha (Považská Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

HC Dukla Senica - HC Prešov 07 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Góly: 25. a 36. Videlka, 4. Jurák, 59. Lantoš - 9. a 24. Matejka, 32. a 33. Tomčák, 7. Kivader. Rozhodovali: Adamec - Brath, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 509 divákov.

Najčítanejšie na SME Šport


Inzercia - Tlačové správy


  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  3. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  4. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom
  5. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to
  6. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš
  7. Objavte netušené možnosti nových firemných kreditných kariet
  8. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári
  9. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce
  10. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta
  1. Pivný bar Senica: Miesto, kde objavíte, ako má chutiť pivo
  2. Projekt "Zvýšenie odborných kapacít v oblasti práce s mládežou"
  3. Malé knedličky, veľké dojmy
  4. Volkswagen Golf: Viac, než facelift
  5. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom
  6. Projekt First Lego League podporila Nadácia Pontis
  7. Klienti majú často pocit, že potrebujú spracovať len projekt
  8. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  9. Na bolesti chrbta pomôžu kúpele
  10. 3 úlohy, ktoré vyrieši minerálna vlna najlepšie
  1. Už ste niekedy jedli v garáži? Tá v Trenčíne stojí za to 11 691
  2. Hotovosť, internet či karta? Najbezpečnejšie je platenie mobilom 11 327
  3. Staré Dobré Mexiko: Už vieme prečo východniari chvália Šariš 7 289
  4. Plavba východným Stredomorím so slovenským sprievodcom 7 003
  5. Boj s podvodníkmi stáčajúcimi odometre stojí bazáre státisíce 6 046
  6. Prečo majú Slováci stále radšej hypotéku ako prenájom? 3 900
  7. Najväčšie first moment zľavy končia vo februári 3 786
  8. Bezpečné a prestížne bývanie v Bratislave s novým symbolom mesta 3 488
  9. Mäsovýroba Gašparík získala ocenenie Danubius Gastro 2017 2 459
  10. Klasickým gastrolístkom konkuruje už aj nová stravovacia karta 2 426

Hlavné správy zo Sme.sk

ŠPORT

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

DOMOV

Inštruktor lyžovania: Ľudia často preceňujú svoje sily

Vlado Zboja zdolal Everest, na Kubínskej holi vedie školu lyžovania.

KOMENTÁRE

Nevedno, s čím Kažimíra vyprevadil Sulík

Kažimír buduje na ilúzii, že brzda je iba poistka.

Neprehliadnite tiež

Dunajská Streda má skvelú formu. Zničila Prešov a natiahla sériu bez prehry

Futbalisti DAC-u bodovali už v deviatich zápasoch za sebou.

Líder Svetového pohára v závere zlomil palicu, zlato získal Rus Usťugov

Sergej Usťugov vyhral skiatlon na šampionáte pred Martinom Johnsrudom Sundbym a Finnom Haagenom Kroghom.

Sagan začal sezónu klasík druhým miestom, opäť ho zdolal van Avermaet

Belgičan porazil slovenského cyklistu na belgickej klasike Omloop Het Nieuswblad aj minulý rok.

Jansrud triumfoval v zjazde na domácom snehu v Kvitfjelli

Preteky poznačil tvrdý pád na chrbát Američana Jareda Goldberga s číslom 22, pre ktorý ich museli prerušiť na niekoľko minút.


Už ste čítali?

Domov NajnovšieNajčítanejšieDesktop