Športové výsledky (21.1. 2015)

Prehľad športových výsledkov z celého sveta.

(Zdroj: FOTOLIA)

Cyklistika

Tour Down Under - 2. etapa (Unley - Stirling, 185,3 km): 1. Juan Jose Lobato (Šp./Movistar) 3:42:24 h, 2. Daryl Impey (JAR/Orica Greenedge), 3. Gorka Izagirre (Šp./Movistar), 4. Tom Dumoulin (Hol./Team Giant-Alpecin), 5. Cadel Evans (Austr./BMC Racing Team) všetci rovnaký čas ako víťaz ..., 65. Martin VELITS (SR/Etixx - Quick-Step) +52 s, Michael KOLÁŘ (SR/Team Tinkoff - Saxo) - nedokončil 2. etapu

celkové poradie po 2. etape: 1. Jack Bobridge (Austr./Unisa - Australia) 6:41:55 h, 2. Lobato +3 s, 3. Lieuwe Westra (Hol./Astana Pro Team) +4 ..., 63. M. VELITS +1:05 min.

Tour de San Luis - 2. etapa (185,3 km): 1. Daniel Diaz (Arg./Funvic Brasilinvest) 4:33:26 h, 2. Rodolfo Torres (Kol./Colombia) +6 s, 3. Kleber Ramos (Braz./Funvic Brasilinvest) +24 ..., 76. Ľuboš MALOVEC (SR/Cycling Academy Team) +4:45 min

priebežné poradie: 1. Diaz 9:13:39 h, 2. Torres +6 s, 3. Ramos +24 ..., 68. MALOVEC +4:45 min

Futbal

Taliansky pohár - osemfinále:

Fiorentina - Atalanta Bergamo 3:1 (3:1) - do štvrťfinále postúpila Fiorentina

Góly: 6. a 28. M. Gómez, 11. Cuadrado (z pok. kopu) - 40. Bianchi, ČK: 84. M. Alonso (Fiorentina) po 2. ŽK

Inter Miláno - Sampdoria Janov 2:0 (0:0) - do štvrťfinále postúpil Inter

Góly: 71. Shaqiri, 88. Icardi, ČK: 12. Krsticič, 77. Wszolek po 2. ŽK (obaja Sampdoria)

Francúzsky pohár - šestnásťfinále:

AS Monaco - Évian 2:0

Tours - AS St. Étienne 3:5 po predĺžení

Boulogne - Grenoble 1:0

Guingamp - Chateauroux 2:0

Bressuire - Vendée Poiré sur Vie 0:1 po predĺžení

Cholet - Brest 1:3 po predĺžení

Paríž St. Germain - Girodins Bordeaux 2:1

Španielsky pohár (Copa del Rey) - štvrťfinále:

Villarreal - Getafe 1:0 (0:0)

Gól: 85. Bruno

Anglický ligový pohár - semifinále, 1. zápas:

Tottenham Hotspur - Sheffield United 1:0 (0:0)

Gól: 74. Townsend (z pok. kopu)

Portugalský ligový pohár:

A-skupina:

Arouca - Nacional Funchal 1:0

B-skupina:

Gil Vicente - Marítimo 0:1

Sporting Covilha - Estoril 3:2

C-skupina:

Vitória Setúbal - Vitória Guimaraes 2:0

Belenenses - Sporting Lisabon 3:2

D-skupina:

Académica Coimbra - Rio Ave 1:0

Belgický pohár - štvrťfinále:

Cercle Bruggy - Charleroi 2:0 - prvý zápas 1:2, do semifinále postúpili Bruggy

Anderlecht Brusel - Zulte-Waregem 4:2 - prvý zápas 3:0, do semifinále postúpil Anderlecht

Gent - Lokeren 1:0 - prvý zápas: 4:1, do semifinále postúpil Gent

Škótsko - 23. kolo:

Celtic Glasgow - Motherwell 4:0

FC Dundee - Kilmarnock 1:0

Partick Thistle - Hamilton 5:0

St. Mirren - Dundee United 1:1 - Marián Kello (St. Mirren) sedel na lavičke náhradníkov

Prípravné zápasy:

Ajman "21" - Slovensko "19" 0:2 (0:1)

Góly: 45. D. Ujlaky, 85. Dimun, ŽK: 42. D. Ujlaky, 59. Bojda (obaja SR "19")

Zostava SR "19": M. Junas - A. Kadlec, Berežný, Dimun, Kupec - Kotrík (53. Bojda), Grič - Rajník (53. Horodník), Káčer, D. Ujlaky (53. Lády) - S. Mráz (73. M. Lovás)

SAE "18" - Slovensko "17" 0:5 (0:2)

Góly: 6. Šušolík, 23. Moďoroši, 50. Dubec, 64. Macho, 80. Kolesár

zostava SR 17: Száraz (46. Vavrúš) - Šušolík (46. Macho), Šimko (46. Tešlár), Štrba, Nemček (46. Jašúrek) - Varga, Dancák (46. Zemko) - Štefanec (46. Kele), Halgoš (46. Kolesár), Moďoroši (46. Mašulovič) - Tupta (46. Dubec)

Slavia Praha - AS Trenčín 1:2 (1:2)

Góly: 51. Kenia - 53. a 77. Bero

FK Senica - FK Fotbal Třinec (ČR-II. liga) 1:1 (1:0)

Góly: 20. P. Pavlík - 83. R. Dedič

FC Nitra (II. liga) - FK Dukla Banská Bystrica 2:1 (1:0)

Góly: 28. F. Moravčík, 71. A. Ivančík - 78. Berbič

Sparta Praha - MŠK Žilina 1:1 (1:1)

Góly: 41. Dočkal - 45. Mihálik

Spartak Myjava - MFK Topvar Topoľčany 5:0 (3:0)

Góly: 14., 18. a 54. Ferenčič, 41. Vavra, 49. Copko

Volejbal

Liga majstrov mužov - 5. kolo:

A-skupina:

Dragons Lugano (Švaj.) - Tomis Konstanca (Rum.) 1:3 (-19, -16, 17, -20)

C-skupina:

Asseco Resovia Rzeszów (Poľ.) - ACH Volley Ľubľana (Slovin.) 3:0 (19, 12, 16)

Berlín Recycling Volleys (Nem.) - Budvanska Rivijera Budva (Č. Hora) 3:0 (23, 22, 16)

D-skupina:

Zenit Kazaň (Rus.) - Olympiakos Pireus (Gréc.) 3:0 (20, 14, 19)

SK Posojilnica Aich/Dob (Rak.) - VfB Friedrichshafen (Nem.) 0:3 (-19, -23, -15)

F-skupina:

Jihostroj České Budějovice (ČR) - Hypo Tirol Innsbruck (Rak.) 3:1 (22, 23, -21, 23)

Precura Antverpy (Belg.) - PGE Skra Belchatów (Poľ.) 1:3 (22, -14, -20, -19)

Liga majstrov žien - 5. kolo:

B-skupina:

Azeryol Baku (Azer.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 0:3 (-20, -15, -24)

Stiinta Bacau (Rum.) - VB Nantes (Fr.) 3:1 (20, 14, -16, 19)

C-skupina:

SC Drážďany (Nem.) - LP Salo (Fín.) 3:1 (-23, 21, 12, 17)

Unendo Yamamay Busto Arsizio (Tal.) - Dinamo Moskva (Rus.) 2:3 (-22, 16, -20, 20, -13)

E-skupina:

VakifBank Istanbul (Tur.) - Nordmeccanica Piacenza (Tal.) 3:2 (-19, -22, 14, 13, 19)

RC Cannes (Fr.) - Partizan Vizura Belehrad (Srb.) 3:2 (-23, 13, 22, -21, 16)

Vyzývací pohár - odveta osemfinále:

Chemes Spišská Nová Ves - Galatasaray Istanbul 2:3 (-22, -22, 21, 19, -8)

minút: 120, rozhodovali: Ristovski (Mac.), Pajevskij (Ukr.)

/prvý zápas 0:3, do štvrťfinále postúpil Galatasaray/

Štvrťfinále Slovenského pohára:

COP Trenčín - VK Prievidza 2:3 (19, -21, 23, -18, -11)

111 minút, rozhodovali: Ďaruľa, Čuntala

/prvý zápas 0:3, do semifinále postúpila Prievidza/

Volley project UKF Nitra - VŠK Paneurópa 3:1 (23, -22, 22, 13)

131 minút, rozhodovali: Szász, Smolko

/prvý zápas 3:2, do semifinále postúpila Nitra/

VTC Pezinok - Bratislavský volejbalový klub 3:0 (17, 19, 18) - prvý zápas 3:2

64 min, rozhodovali: Kováč a Pivarček

/do Final Four postúpil Pezinok/

Basketbal

Slovenská basketbalová liga - 28. kolo:

MBK Handlová - BK 04 AC LB Spišská Nová Ves 62:72 (30:39)

Najviac bodov: Drezga 13, Haviar 10, Šoška, Savič po 8 - Mandič 25, Hrkač, Brown po 13, 450 divákov

Iskra Svit - BK Inter Incheba Bratislava 77:107 (43:62)

Najviac bodov: Meladič 27, Fodor 13, Jackson 11 - Babič 26, Graham 22, Sedmák 19, 550 divákov

BC Prievidza - Eucos Levickí Patrioti 108:57 (51:36)

Najviac bodov: Marič 18, M. Miljkovič 17, Jašš 12 - Story 16, N. Miljkovič 13, Igrutinovič 8, 1700 divákov

VŠEMvs Karlovka Bratislava - MBK SPU Nitra 80:59 (41:33)

Najviac bodov: Hoferica 17, Žilík 13, Abrhám 12 - Vido 28, Bukovič 10, Šimončík 7, 200 divákov

ŠKP Banská Bystrica - MBK Rieker Com Therm Komárno 88:97 (47:45)

Najviac bodov: Žiak 24, Körner 20, Berkis 14 - Bannister 28, Halada 20, Jankovič 15, 350 divákov

CEWL - B-skupina, 7. kolo:

Piešťanské Čajky - Univ. Goldis ICIM Arad (Rum.) 64:81 (39:38)

Najviac bodov: Stehlíková 19, Tathamová 14, Dudášová, Krč-Turbová po 9 - Simmonsová 21, Broomfieldová 16, Engelmanová 15

Hádzaná

Slovenský pohár - finále, 1. zápas:

MŠK Považská Bystrica - Tatran Prešov 27:34 (14:12)

MŠK: Biel, Drápal, Makay - Cifra 1, Firit, Š. Macháč, Adamčík 1, Dyba 5, Kostelanský 1, Jurák, Vallo 8/5, M. Macháč, Hároník, J. Kozák 5, Mar. Gardian 6, M. Kozák

Tatran: Krupa, Verkič - Rábek 1, Kopčo 5, Wilga, D. Krok 4, Krištopans 2, Sadovyj, Radčenko, L. Urban, Furlan 5, Pekár 2, T. Urban 3, Číp 1, Antl 11/3

Pok. hody: 6/5 - 3/3, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: Mandák a M. Rudinský

Tenis

Juniorský turnaj ITF AGL Loy Yang Traralgon

Štvorhra chlapcov - semifinále:

Akira Santillan, Tim van Rijthoven (Aus./Hol.-4) - Hubert Hurkacz, Alex Molčan (Poľ./SR) 7:6 (1), 2:6, 10:8 (zápasový tajbrejk)

Štvorhra dievčat - semifinále:

Vera Lapková, Tereza Mihalíková (Biel./SR-6) - Jessica Hoová, Raveena Kingsleyová (USA-5) 6:0, 6:4

Antalya - 1. kolo:

Lenka Wienerová (SR) - S'-jü Čchen (Čína) 6:2, 6:2

Káhira - 1. kolo:

Adrian Partl (SR-4) - Luka Zaninovič (Chor.) 6:3, 6:2

Hokej

Slovensko, I. liga - dohrávka 7. kola:

SR18 - HK Trnava 2:5 (2:1, 0:4, 0:0)

Góly: 3. Sloboda, 15. Sádecký - 29., 37. Glemba, 12. Barinka, 25. Bachratý, 32. Lisoň. Rozhodovali: Snášel - Bednár, Gavalier, vylúčení: 4:5, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 96 divákov

Slovensko, I. liga - 40. kolo:

HC Topoľčany - MHk 32 Liptovský Mikuláš 1:5 (1:1, 0:2, 0:2)

Góly: 11. L. Káčer - 15. Piatka, 38. Števuliak, 39. F. Poliaček, 41. Macík, 50. M. Trochta, 530 divákov

HK Spišská Nová Ves - HC 07 Detva 2:1 pp a sn (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0 - 1:0)

Góly: 38. Krempaský, rozhodujúci nájazd Hamrák - 28. Petro. Rozhodovali: Mihaľov - Riš, Smerek, vylúčení: 8:10, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0, 1555 divákov

HK´95 Považská Bystrica - Dukla Michalovce 2:4 (0:0, 0:1, 2:3)

Góly: 42. Trenčan, 55. Jurášek - 35., 58. Drotár, 44. Halás, 60. Podsedlý. Rozhodovali: Píšťanský - Frimmel, Vyoral, vylúčení: 7:4, navyše: Zlocha (Považská Bystrica) 10 minút za napadnutie hlavy a krku, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0.

HC Dukla Senica - HC Prešov 07 4:5 (1:2, 2:3, 1:0)

Góly: 25. a 36. Videlka, 4. Jurák, 59. Lantoš - 9. a 24. Matejka, 32. a 33. Tomčák, 7. Kivader. Rozhodovali: Adamec - Brath, Valo, vylúčení: 3:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, 509 divákov.

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  2. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  3. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  4. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  5. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  6. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  7. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  8. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii
  9. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod
  10. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac
  1. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
  2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  3. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
  4. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  5. Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU
  6. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
  7. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  8. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  9. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  10. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 13 996
  2. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 11 880
  3. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 10 270
  4. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 9 215
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 5 900
  6. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 5 530
  7. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 4 336
  8. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 4 040
  9. Jedli ste už ružovú čokoládu? 3 413
  10. Zrážka s lyžiarom na svahu Vás môže vyjsť poriadne draho 3 114

Hlavné správy zo Sme.sk

KOMENTÁRE

Dostali sme sa do civilizačnej pasce (píše Michal Havran)

Zostaneme opäť sami, rozhádaní s našimi priateľmi a spojencami, bez motivácie a plánu, bez peňazí.

Prečo je Ústavný súd dôležitý?

Ústavný súd: Štátna tajomníčka Jankovská podozrenia nevysvetlila

Jankovskú zviditeľnili kauzy.

AUTORSKÁ STRANA PETRA SCHUTZA

Vanek dostal, o čo si koledoval a tragédia gdanského starostu (týždeň podľa Schutza)

Expatov z Londýna neprivlečiete.

Neprehliadnite tiež

Brandáriz nastúpil podľa pravidiel, Barcelona ostáva v Copa del Rey

Katalánsky klub môže naďalej pomýšľať na obhajobu prvenstva v Španielskom pohári.

Nóri vyhrali štafetu v Ruhpoldingu, Slováci sa umiestnili na trinástej priečke

V záverečnom bežeckom úseku bojovali o triumf Bö a Nemec Benedikt Doll.

Alpskú kombináciu vo Wengene ovládol Rakúšan Schwarz, Bendik skončil tridsiaty piaty

Popradský rodák dosiahol zatiaľ najvyššie umiestnenie vo Svetovom pohári.