Košičanky prehrali v Montpellieri, majú iba minimálnu šancu na postup

Košičanky majú už len minimálny šancu na postup z Európskej ligy.
Košičanky majú už len minimálny šancu na postup z Európskej ligy. (Autor: TASR)

Košičanky z deviatich zápasov v Európskej lige vyhrali iba dva.

A-skupina EL 2014/2015:

Basket Lattes Montpellier (Fr.) - Good Angels Košice 65:60 (39:26)

Najviac bodov Montpellieru: O'Heaová 14, Tanquerayová a Skrelová 11, Bassová 10

Zostava a body GA: Žirková 22 (3 trojky), Krivačevičová 11, Langhorneová 10, Bärová 5, Bálintová 2 (Oblaková 7, Rodgersová 3, Kiššová 0, Hruščáková 0), TH: 11/10 - 12/5, trojky: 7:7, fauly: 14:18, 5 faulov: Oblaková (Good Angels).

MONTPELLIER. Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom zápase A-skupiny Európskej ligy na palubovke francúzskeho šampióna Basket Lattes Montpellier po dramatickom závere 60:65.

Na konte majú sedem prehier z deviatich zápasov. V tabuľke im patrí posledná šiesta priečka s minimálnou šancou na postup do vyraďovacej fázy súťaže.

Zverenky trénera Maroša Kováčika sa najbližšie predstavia v stredu 28. januára o 16.00 h na palubovke ruského Dinama Kursk.

Hlasy (zdroj: fibaeurope.com):

Valéry Demory (tréner Montpellieru): "Prvý polčas sme odohrali na solídnej úrovni. V tretej štvrtine však prestali byť moje hráčky agresívne a postrácali veľa lôpt. Napokon sme zvíťazili, ale nehrali sme dobre. Mohli sme to mať jednoduchšie, ale situáciu sme si skomplikovali."

Maroš Kováčik (tréner Košic): "V prvom polčase nám nefungovala defenzíva, ale po zmenách sa to v druhom polčase zlepšilo. Som hrdý na svoj tím napriek tomu, že sme nezvíťazili. Neurobili sme dobré rozhodnutia v útoku na konci zápasu."

Výsledky ďalších stretnutí A-skupiny:

Wisla Can-Pack Krakov (Poľ.) - ZVVZ USK Praha (ČR) 86:72 (45:32)

Galatasaray Istanbul (Tur.) - Dinamo Kursk (Rus.) 91:87 po 2 predĺžení (72:72, 29:39)

B-skupina:

BK IMOS Brno (ČR) - Beretta Famila Schio (Tal.) 68:83 (29:23, 4:23, 15:21, 20:16)

Energa Toruň (Poľ.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 67:81 (12:25, 22:21, 18:21, 15:14)

Bourges Basket (Fr.) - Nadežda Orenburg (Rus.) 58:50 (8:21, 23:9, 16:8, 11:12)

Club Baconcesto Avenida Salamanca (Šp.) - Kayseri Agü Spor (Tur.) 71:64 (22:27, 16:7, 15:13, 18:17)

Domov»Halové športy»Basketbal»Košičanky prehrali v Montpellieri, majú iba minimálnu šancu na postup