Hossa strelil gól a asistoval, stal sa prvou hviezdou zápasu

V stretnutí medzi San Jose a Los Angeles prihrával na jeden z gólov hostí aj Marián Gáborík.

Víťazný gól Chicaga strelil v samostatných nájazdoch Jonathan Toews.(Zdroj: SITA/AP)

NEW YORK. Slovenský útočník Marián Hossa sa výrazne pričinil o víťazstvo hokejistov Chicaga 3:2 po nájazdoch na ľade Pittsburghu v stredajšom súboji NHL.

Najprv v siedmej minúte prihrával Davidovi Rundbladovi na gól a v 23. min v presilovke strelou švihom spoza obrancu sám skóroval. Stal sa prvou hviezdou zápasu.

V podaní 36-ročného krídelníka to bol desiaty gól sezóny. Okrem toho nazbieral aj 24 asistencií.

Gól Mariána Hossu.

Pánik bez bodu

Trápi sa Toronto Richarda Pánika - prehralo už šiesty zápas za sebou. Tentoraz s Ottawou 3:4. Dva góly víťazov dal obranca Erik Karlsson.

Pánik odohral niečo viac ako sedem minút. Pripísal si mínusový bod, jednu strelu i vylúčenie.

"Naše výkony v prvých tretinách sú neprijateľné. Musíme to zmeniť. Ak chceme byť lepším tímom, musíme hrať celých 60 minút," hneval sa tréner Toronta Peter Horachek.

Boston v Colorade nestačil na domácich a prehral 2:3 po samostatných nájazdoch. Jediným úspešným exekútorom bol Nathan MacKinnon.

Zdeno Chára ohrozil bránku súpera trikrát. Spolu odohral 25:34 min.

Columbus prišiel o brankára

Už piatykrát v sérii sa tešili hráči Winnipegu. Pri výhre 4:0 nad Columbusom žiaril Michael Hutchinson. Vychytal druhý shutout kariéry.

Blue Jackets prišli o brankára Sergeja Bobrovského, ktorý sa zranil v dolnej časti tela počas druhej tretiny.

"Jeho zranenie nás pripravilo o všetku energiu. Je základným pilierom nášho tímu," priznal útočník Blue Jackets Ryan Johansen.

V dueli medzi San Jose a Los Angeles (4:2) si jeden bod za asistenciu pripísal Marián Gáborík.

V NHL je teraz päťdňová pauza, ktorú vyplní nedeľňajší Zápas hviezd v Columbuse.

NHL - streda:

Ottawa - Toronto 4:3 (3:0, 0:1, 1:2)

Góly: 3. Hoffman (Stone, Ceci), 12. Karlsson (Hoffman, Ryan), 20. Zibanejad (Ryan, Methot), 56. Karlsson (Michálek, Pageau) - 34. Clarkson (Franson, Winnik), 43. Kadri (Rielly, Gardiner), 59. Van Riemsdyk (Kessel, Gardiner). Brankári: Anderson - Reimer, strely na bránku: 26:40, 18.894 divákov

RICHARD PÁNIK (Toronto) odohral 7:43 min, jedna strela, jeden mínusový bod

Skóre stretnutia otvoril parádne mierenou strelou Mike Hoffman.

Pittsburgh - Chicago 2:3 sn (0:1, 2:1, 0:0 - 0:0, 0:1)

Góly: 26. Sill (Ebbett), 33. Downie (Goc, Arcobello) - 7. Rundblad (HOSSA, Toews), 23. HOSSA (Seabrook, Saad), roz. nájazd Toews. Brankári: Fleury - Crawford, strely na bránku: 35:26, 18.655 divákov

MARIÁN HOSSA (Chicago) odohral 20:28 min, jeden gól a jedna asistencia, jeden plusový bod, dve strely

Winnipeg - Columbus 4:0 (2:0, 2:0, 0:0)

Góly: 2. Wheeler (Ladd, Little), 7. Kane (Scheifele), 25. Slater (Harrison, Trouba), 35. Thorburn (Lowry, Halischuk). Brankári: Hutchinson - Bobrovskij (28. McElhinney), strely na bránku: 29:29, 15.016 divákov

Colorado - Boston 3:2 sn (1:0, 0:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Góly: 20. Iginla (Tanguay, Duchene), 59. O´Reilly (Everbert, Mitchell), roz. nájazd MacKinnon - 27. Krug (Lucic, Pastrňák), 45. Marchand (Krejčí, Smith). Brankári: Varlamov - Rask, strely na bránku: 36:24, 16.832 divákov

ZDENO CHÁRA (Boston) odohral 25:34 min, na brankára súpera vyslal tri strely

Vyrovnávajúci gól Toreyho Kruga.

Anaheim - Calgary 6:3 (3:0, 1:2, 2:1)

Góly: 5. Palmieri (Beleskey), 15. Maroon (Lovejoy, Fowler), 18. Lovejoy (Thompson), 30. Jackman (Bourque, Thompson), 40. Getzlaf (Perry, Robak), 60. Kesler (Perry) - 32. Backlund (Bouma), 40. Monahan (Gaudreau, Giordano), 51. Colborne (Bouma, Wideman). Brankári: Andersen - Ortio (30. Hiller), strely na bránku: 27:33, 16.828 divákov

San Jose - Los Angeles 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Góly: 11. Couture (Irwin, Niemi), 37. Marleau (Couture, Thornton), 49. Pavelski (Marleau, Vlasic), 60. Couture - 32. Brown (GÁBORÍK, Kopitar), 60. Carter (Kopitar, Shore). Brankári: Niemi - Quick, strely na bránku: 24:28, 17.562 divákov

MARIÁN GÁBORÍK (Los Angeles) odohral 17:27 min, jedna asistencia, jedna strela