Slovan prehral 4:5, Matikainen penil: Janus sa musí zobudiť

Na snímke vľavo brankár Slovanu Samuel Baroš, vpravo Martin Štajnoch (Slovan) a uprostred Vadim Chlopotov (Atlant). (Autor: TASR)
SITA|22. jan 2015 o 14:39

Hudáček nepremenil v závere trestné strieľanie. V roku 2015 vyhral Slovan z ôsmich duelov jediný.

Slovan - Mytišči 4:5 (1:2, 1:0, 2:3)

Góly: 19. Nagy (Sersen), 37. Hudáček (Nagy, Sersen), 43:30. Nagy (Kozák, Sersen), 51:34. Murley (Barker, Hudáček) - 6. Taratuchin (Jarullin), 7. Šmeljov (Potapov), 43:58. Juňkov (Leščenko), 51:41. Sošnikov (Korobov), 57. Sošnikov, 7574 divákov

Rozhodcovia: Vasiliev, Kadyrov - Parfionov, Susujev, vylúčení: 5:4, presilovky: 2:0, oslabenia: 0:0

Slovan: Janus (7. Baroš) - Sersen, Starosta, Štajnoch, Barker, Brejčák, L. Kozák, Mihálik - Hudáček, Murley, Nagy - Netík, Tičar, Jeglič - Kudrna, Surový, P. White - Ölvecký, A. Šťastný, Lunter

Mytišči: Engren - Korobov, Gilroy, Novopašin, Sorokin, Jarullin, Ťuľapkin, Babčuk - Sošnikov, Potapov, Šmeljov - Černov, Bodrov, Chlopotov - Kozlov, Taratuchin, Levickij - Leščenko, Voroni, Juňkov

Siedma prehra doma

BRATISLAVA. Slovan prehral v KHL aj štvrtý domáci zápas po sebe a bez zisku čo i len bodu sa už usadil na dne tabuľky Západnej konferencie.

Slovan proti priamemu konkurentovi v boji o postup Atlantu Mytišči prehrával v úvode 0:2, Jaroslav Janus išiel dole z ľadu a nahradil ho prvýkrát v živote v KHL Samuel Baroš.

Slovan otočil vývoj na 3:2 aj 4:3, ale vedenie zakaždým udržal len na chvíľu (28 resp. 7 sekúnd). Baroš napokon inkasoval aj tretí gól v zápase, takže Slovan prehral 4:5.

Pred vlastnými fanúšikmi prehral Slovan už siedmy duel za sebou, naposledy sa z úspechu tešil 15. decembra proti Jokeritu Helsinki 6:2.

"Hráme KHL a veľa chlapcov akoby nechcelo bojovať, neskutočné. Takto to nemôže pokračovať," povedal po zápase nahnevaný fínsky tréner Slovana Petri Matikainen.

Najmenej divákov

Štvrtkový duel sledovalo 7574 divákov, čo je historicky najnižšia návšteva na domácom súboji Slovana v KHL. Doterajším minimom bolo 7719 v novembrovom súboji proti Podoľsku.

Slovanisti celkovo predĺžili sériu prehier na päť zápasov, naposledy v KHL zvíťazili 10. januára v Jaroslavli 2:0 a na play off strácajú už 10 bodov.

V januári odohrajú ešte súboje na ľade SKA Petrohrad (28. 1.) a Jokeritu Helsinki (30. 1.). Doma najbližšie nastúpi Slovan až 18. februára proti Rige.

Hlasy po zápase:

Petri Matikainen (tréner Slovana): "Katastrofa! Skúsení brankári musia chytať, Janus sa musí zobudiť, sám som rozhodol o jeho striedaní. Baroš predviedol celkom dobrý výkon. Je to neuveriteľné, po strelených góloch všetci hráči na ľade robili chyby. Nemôžem tomu uveriť, starší hráči musia tím potiahnuť. Mladší hráči však majú obrovskú šancu zabojovať o miesta a ukázať svoje kvality. Možno je to ich jediná šanca predviesť, že majú na KHL. Zatiaľ neukázali dostatok hladu po hokeji."

Alexej Kudašov (tréner Atlantu): "Myslím si, že pre divákov to bol zaujímavý duel. Obaja súperi dnes mohli zvíťaziť. My sme v závere prejavili viac vôle po víťazstve a som rád, že sme získali tri body."

Ladislav Nagy (útočník Slovana): "Vedieme 4:3 a hneď dostaneme gól. Tak sa nedá hrať, nemám slov. Je to neuveriteľné. Neviem povedať, v čom je problém. Prehrali sme a ideme ďalej."

Samuel Baroš (brankár Slovana): "Bol to pre mňa taký krst ohňom. Keď mi tréner povedal, že idem chytať, nebol som nervózny, ale rád. Veľmi ma tento duel mrzí, veď sme dvakrát dali gól a dvakrát som vzápätí inkasoval. Povzbudili ma aj diváci, ktorí skandovali moje meno. Nikdy to však nemôže byť dobrá premiéra, keď sa prehrá."

Michal Sersen (obranca Slovana): "Ako už niekoľkokrát v tejto sezóne, dokázali sme zápas dotiahnuť a otočiť, čo by malo byť našou psychickou výhodou. Stal sa však presný opak, opäť nás zrazili chyby v záverečnej tretine. Po strelenom góle musíme udržať súpera na dištanc, u nás sa však vždy vyskytne nejaké nedorozumenie, keď si zle preberieme hráča."

Žiga Jeglič (útočník Slovana): "Dnes sme zlyhávali v koncentrácii, keď sme okamžite po strelenom góle inkasovali. Porobili sme malé chyby, jeden hráč to pokazí a hneď je z toho gól. Ťažko sa po takomto zápase hovorí."

Online:

Slovan prehral 4:5, minútovú powerplay nevyužil.

58. min: Po faule na Hudáčka nariadil rozhodca trestné strieľanie. Hudáček však z neho netrafil ani bránku.

57. min: Sošnikov je pri chuti, z jeho 4 striel v tretej tretine končí už druhá v bránke domácich.

51. min: Taratuchin išiel za hákovanie von, presilovku využil Murley. Slovan druhýkrát v zápase vedie. Aj tentokrát to však bola len chvíľka, Baroš dostal o 7 sekúnd druhý gól v KHL.

48. min: Vylúčený je Sersen za držanie. Prísnu presilovku hostia nevyužili, hoci ju hrali dobre.

44. min: Nagy si vychutnal Engrena a dostal prvýkrát v zápase Slovan do vedenia. Vzápätí však prvý gól v KHL dostal Baroš a je to 3:3.

41. min: Slovan sa v dlhom oslabení ubránil.

59 sekúnd pred koncom druhej tretiny išiel na trestnú lavicu za seknutie Tičar, 9 sekúnd pred koncom išiel von za krosček aj Barker, Slovan bude hrať v trojici.

35. min: Nagy mohol vyrovnať, napokon sa to podarilo Hudáčkovi.

33. min: Slovan nič v presilovke nevymyslel, len dve nepresné strely.

V prvej polovici druhej tretiny sa toho veľa neudialo, šancu mal Hudáček po prihrávke Nagya, ale nedal, Slovan hrá presilovku.

19. min: Slovan sa v oslabení ubránil, naopak, pri vlastnej presilovke dokázal znížiť na 1:2 Nagy.

16. min: Starosta hákoval, dostal dve minúty, Baroš vytiahol pekný zákrok.

V polovici tretiny sú strely na bránku 2:5, za domácich vystrelili len Ölvecký a Netík.

Po dvoch góloch v sieti Slovana išiel Jaroslav Janus v 7. minúte dole, premiéru tak po Denisovi Godlovi zažije aj ďalší mladík Samuel Baroš.

Zápas sa začal, v bránke sú Janus a Engren.

Náhradník je Baroš

BRATISLAVA. Po šiestich stretnutiach sa do bránky Slovana Bratislava vo štvrtok vráti Jaroslav Janus. Od 19. hodiny sa Bratislavčania pokúsia proti Atlantu Mytišči ukončiť sériu šiestich domácich prehier.

V roku 2015 Slovan zo siedmich duelov vyhral jediný a vzďaľuje sa mu šanca na play-off.

S Mytišči sa stretol v tejto sezóne dvakrát. Doma zvíťazil 2:1 po samostatných nájazdoch, vonku rovnakým pomerom v riadnom hracom čase.

Janusovi bude vo štvrtok kryť chrbát mladík Samuel Baroš. Obrana nastúpi v rovnakom zložení ako v utorok proti Dinamu Minsk.

Tréner Petri Matikainen však premiešal útočné formácie. Ako prvé bude nastupovať trio Ladislav Nagy, Matt Murley, Libor Hudáček, ako druhá slovinsko-česká trojica Žiga Jeglič, Rok Tičar a Tomáš Netík.

V treťom útoku nastúpi medzi Patrickom Whiteom a Andrejom Kudrnom ako center Tomáš Surový. Vo štvrtej formácii dostanú priestor Mário Lunter, Andrej Šťastný a Peter Ölvecký. Trinástym útočníkom je Dominik Rehák.

Domov»Hokej»KHL»Slovan prehral 4:5, Matikainen penil: Janus sa musí zobudiť