Žampa zašiel v slalome tretí najrýchlejší čas, v kombinácii skončil siedmy

(Autor: Twitter)
TASR|23. jan 2015 o 18:05

Slovenský pretekár v súčte časov v superobrovskom slalome a slalome zaostal za víťazom o 1,12 sekundy.

KITZBÜHEL. Slovenský lyžiar Adam Žampa v piatok podvečer po pätnásty raz bodoval v pretekoch Svetového pohára. V alpskej kombinácii v rakúskom Kitzbüheli skončil na 7. priečke.

V redukovanom poradí superobrovského slalomu figuroval na 24. mieste (celkovo 45.), v slalome treťou najrýchlejšou jazdou poskočil do prvej desiatky konečného poradia.

Je to jeho iba druhé umiestnenie v najlepšej desiatke pod hlavičkou prestížneho seriálu. V disciplíne zjazdárskej všestrannosti však už podobne ako v slalome prerazil na vrcholnom podujatí. Vlani na ZOH v Soči skončil piaty.

Tretí skončil Čech

Do hodnotenia Svetového pohára získal 36 bodov. Zvíťazil Francúz Alexis Pinturault. V renomovanom stredisku slávil ôsmy triumf v kariére, tretí v kombinácii.

"Vlani, keď som tu vyhral, sa mi to zdalo ľahšie. Napokon som to zvládol dobre, hoci som v slalome spravil chybu," povedal víťaz ORF.

Druhé miesto obsadil Rakúšan Marcel Hirscher (+0,69 s), tretí bol Čech Ondřej Bank (+0,94). Žampa v súčte super-G a slalomovej jazdy zaostal o 1,12 s.

Druhé miesto obsadil v kombinácii Rakúšan Marcel Hirscher. FOTO - TASR/AP.

Siedma priečka je pre 24-ročného Tatranca najlepšou vo Svetovom pohári v kariére. Doteraz najvyššie skončil deviaty v obrovskom slalome v Söldene v októbri 2012.

Pred týždňom bol v superkombinácii vo švajčiarskom Wengene pätnásty.

"Doteraz moje najlepšie miesto vo Svetovom pohári! Škoda chyby v strednej časti, lebo 18 stotín za tretím miestom je máličko," napísal na twitteri Žampa.

Super G vyhral Paris

V superobrovskom slalome predpoludním triumfoval Talian Dominik Paris. Dosiahol štvrtý triumf kariéry vo Svetovom pohári. Druhý skončil so stratou šiestich stotín Matthias Mayer a tretí jeho krajan Georg Streitberger (+0,34).

Paris dostal vo SP rekordnú prémiu 64.000 švajčiarskych frankov (65.000 eur).

"Je to môj druhý triumf na tomto kopci, asi mi to tu sedí. Pred dvoma rokmi som vyhral zjazd, ale teraz to bolo iné. Bolo treba ísť dravo, ak chcel pretekár uspieť," povedal Talian pre agentúru APA.