Stíhačku v bialtone vyhral Schempp, Slovákom nešla streľba

Nemec potvrdil svoju suverenitu.
Nemec potvrdil svoju suverenitu. (Autor: TASR/AP)
SITA|24. jan 2015 o 14:13

Z posledných štyroch štartov v bojoch o krištáľový glóbus vyhral 26-ročný colník trikrát a raz bol druhý.

ANVTERSELVA. Nemec Simon Schempp potvrdil dobrú formu z posledného obdobia víťazstvom v sobotňajších stíhacích pretekoch na 12,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve.

Anterselva je pravdepodobne jeho najobľúbenejším miestom, v talianskom stredisku ako prvý v histórii vybojoval vo dvoch rokoch po sebe double - prvenstvá v šprinte i stíhačke.

Schempp sa tešil z piateho triumfu vo Svetovom pohári v kariére, štvrtého v Anterselve.

V strhujúcom závere stíhacích pretekov zdolal Schempp v šprinte v cieľovej rovinke Rakúšana Simona Edera, tretí finišoval pred Nórom Olem Einarom Björndalenom ruský biatlonista Jevgenij Garaničev.

Schempp nastupoval na preteky ako prvý, Garaničev vybiehal s odstupom 14 sekúnd, Eder mal na úvod stratu 36 sekúnd. Preteky nevyšli na strelnici slovenským zástupcom.

Tomáš Hasilla obsadil so šiestimi minutými terčami 49. miesto. Matej Kazár minul sedemkrát a dobehol tesne za svojim krajanom.

V hodnotení Svetového pohára si vedenie naďalej udržal Francúz Martin Fourcade, na druhé miesto sa už posunul pred Antona Šipulina Simon Schempp.

Fourcade zvažoval účasť v sobotňajších pretekoch, napokon dobehol piaty a poistil si prvú priečku v bojoch o veľký glóbus.

Výsledky - 6. kolo Svetového pohára v biatlone v Anterselve:

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km: 1. Simon Schempp (Nem.) 31:27,9 (2), 2. Simon Eder (Rak.) +0,1 (1), 3. Jevgenij Garaničev (Rus.) +1,1 (1), 4. Ole Einar Björndalen (Nór.) +1,9 (0), 5. Martin Fourcade (Fr.) +31,9 (0), 6. Erik Lesser (Nem.) +45,6 (0), ... 49. Tomáš Hasilla +4:50,6 (6), 50. Matej Kazár (obaja SR) +4:59,2