Biatlonové štafety vyhrali Nóri a Nemky, celkovo sú prvé Češky

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. (Autor: TASR/AP)
SITA|25. jan 2015 o 12:15

O víťazstve Nórov rozhodol skvelý Svendsenov finiš. Češky skončili druhé.

ANTERSELVA. Víťazmi pretekov mužských štafiet na 4x 7,5 km v rámci 6. kola Svetového pohára v biatlone v talianskej Anterselve sa nedeľu stali reprezentanti Nórska. Kvarteto Ole Einar Björndalen, Tarjei Bö, Johannes Thingnes Bö, Emil Hegle Svendsen zvíťazilo s náskokom 16,4 s pred Nemcami a 42,0 s pred štafetou Francúzska.

Nóri na strelnici päťkrát dobíjali, ale nemuseli na trestné kolo. V závere o víťazstve Nórov rozhodol skvelý Svendsenov finiš.

Slováci v zložení Miroslav Matiaško, Matej Kazár, Tomáš Hasilla a Martin Otčenáš obsadili 11. priečku s odstupom vyše štyroch minút za víťaznou štafetou Nórska.

Vyhrali Nemky pred Češkami

Víťazkami pretekov ženských štafiet na 4x 6 km sa v nedeľu stali reprezentantky Nemecka. Kvarteto Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Luise Kummerová a Laura Dahlmeierová zvíťazilo s náskokom 35,0 s pred Češkami a 45,3 s pred štafetou Ukrajiny.

Nemky na strelnici desaťkrát dobíjali a absolvovali aj dve trestné kolá. České biatlonistky absolvovali trať bez trestného okruhu, no s pätnástimi dobíjaniami na veternej strelnici zároveň bežali pomalšie.

Nemky v tejto sezóne druhý raz zvíťazili, najúspešnejšie sú však Češky, ktoré ani raz nechýbali na stupňoch. Ženské štafety dosť poznačila v silnom vetre nepresná streľba, keď jediné Češky nemuseli krúžiť na trestnom okruhu.

Slovenky v zložení Terézia Poliaková, Jana Gereková, Natália Prekopová a Martina Chrapánová obsadili 17. priečku, keď síce absolvovali všetky položky na strelnici, no organizátori ich potom stiahli z trate, keďže ich súperky predstihli o jedno kolo.

Výsledky:

Štafety mužov na 4x 7,5 km: 1. Nórsko 1:15:36,7 h (0+5), 2. Nemecko +16,4 (0+7), 3. Francúzsko +42,0 (0+5), 4. Rakúsko +49,8 (0+7), 5. Rusko +58,5 (0+6), 6. Česko +1:13,1 min (0+8),... 11. Slovensko (Miroslav Matiaško /2+6/, Matej Kazár /0+4/, Tomáš Hasilla /0+0/ a Martin Otčenáš /0+3/) +4:07,2 (2+13)

Štafety žien na 4x 6 km: 1. Nemecko (Franziska Hildebrandová, Franziska Preussová, Luise Kummerová, Laura Dahlmeierová) 1:18:47,7 h (2+10), 2. Česko +35 s (0+15), 3. Ukrajina +45,3 (3+14), 4. Rusko +57,2 (1+9), 5. Francúzsko +1:03,1 min (2+15), 6. Bielorusko +1:18,2 (3+13), ... 17. Slovensko (Terézia Poliaková /2+6/, Jana Gereková /2+6/, Natália Prekopová /2+4/, Martina Chrapánová /4+6/) - dobehnuté o kolo (10+22)

Domov»Zimné športy»Biatlonové štafety vyhrali Nóri a Nemky, celkovo sú prvé Češky