Serena pálila na Cibulkovú 204-kilometrovou rýchlosťou

Serena Williamsová.
Serena Williamsová. (Autor: TASR/AP)
Sportnet|28. jan 2015 o 14:30

Finále dvojhry žien na Australian Open bude rusko - americké. Ak v ňom nastúpi S. Williamsová proti Marii šarapovovej, bude to aj súboj o prvé miesto v rebríčku.

MELBOURNE. Svetová jednotka, 18-násobná grandslamová víťazka a olympijská víťazka Serena Williamsová presvedčivo vyradila Dominiku Cibulkovú vo štvrťfinále Australian Open 6:2, 6:2.

V semifinále sa stretne s krajankou Madison Keysovou, ktorá vyprevadila jej sestru Venus Williamsovú 6:3, 4:6, 6:4.

Serena vedela, že musí zabrať

Serena hrala v semifinále v Melbourne päťkrát a vždy si napokon odviezla trofej. Naposledy však ešte roku 2010. S Cibulkovou zvýšila skóre na 5:0 a na sety 10:1.

V stredu prehrávala iba raz 0:1, no v 2. geme začala 193-kilometrovým esom a vyslala signál, čo sa bude diať. Jej najprudšie eso meralo 204 km/h.

Pálila aj na returnoch a nepustila Slovenku skoro k ničomu. Včerajšok potvrdil, že v sobotu uvidíme americko-ruské finále, lebo v druhom dnešnom semifinále sa stretnú Jekaterina Makarovová – Maria Šarapovová. Ak by došlo k zápasu Sereny a Marie, pôjde aj o priamy súnoj o 1. miesto rebríčka.

"Hrala som veľmi dobre. Cítila som, že musím hrať výborne, lebo som nastúpila proti hráčke desiatky, ktorá je sebavedomá a dobre sa cíti na tomto dvorci. Dominika tu odohrala niekoľko veľkých zápasov , a vedela som, že musím zabrať, alebo pôjdem domov," vravela svetová jednotka.

Rady si vypýta od sestry

"Keysová vyradila moju sestru, takže sa pôjdem popýtať na rady, ale je dobré mať ďalšiu Afro-Američanku v semifinále, takže USA budú mať finalistku.“

Keysová po ostrom štarte prehrávala v druhom sete s Venus 1:4, keď si vybrala prestávku na ošetrenie stehenného svalu. Set stratila a v treťom prehrávala 3:4, no potom zázračne ožila a razantným útokom vybojovala prvé grandslamové semifinále v živote.

"Noha bolí, neviem, či vydrží do zajtra. Serena bude ešte ťažší súper," vravela Keysová.