Senzácia MS v hádzanej: Katar bude hrať o finále

Sportnet|28. jan 2015 o 18:06

Štvrťfinálové výsledky majstrovstiev sveta v hádzanej mužov.

DAUHA/LUSAIL. Hádzanári domáceho Kataru sa prebojovali už do semifinále majstrovstiev sveta. V stredajšom štvrťfinále v Dauhe si reprezentanti ázijskej krajiny prekvapujúco poradili s Nemeckom 26:24.

Poliaci vyradili dvoch favoritov

Poľskí reprezentanti už v druhom zápase vo vyraďovacej časti obrátili naruby papierové predpoklady a po Švédoch si to tentoraz odniesli Chorváti, ktorých v zápase s prelievaním skóre z jednej strany na druhú zdolali 24:22 (12:10) vďaka trojgólovej šnúre v záverečných necelých šiestich minútach.

Veľkú zásluhu má na tom brankár Slawomir Szmal. Zverenci trénera Michaela Bieglera budú hrať po 6 rokoch opäť o medailu z MS (zatiaľ majú bilanciu 0 - 1 - 2).

Prvý semifinalista z Ázie

Ich súperom v boji o účasť vo finále budú Katarčania, ktorí pokračujú v senzačnom ťažení a zvýrazňovaní svojho historického úspechu.

V domácom prostredí ich nezastavili ani Nemci, nad ktorými zvíťazili vo štvrťfinále 26:24 (18:14). Zverenci kouča Valera Riveru, ktorý pred dvoma rokmi priviedol k titulu Španielov, viedli v I. polčase už o sedem gólov (16:9).

Vzdorovití nemeckí hráči znížili po zmene strán rozdiel na jediný presný zásah (19:20), ale vyrovnať sa im už nepodarilo. Katar je prvým ázijským tímom v semifinále MS mužov.