Good Angels sú v eurolige po ďalšej prehre posledné

V Kursku viedli košické basketbalistky o osem bodov, prehrali o štrnásť a v eurolige už nemajú šancu na postup do vyraďovacej časti.

Barbora Bálintová z tímu Good Angels v zápase proti Kursku.(Zdroj: TASR)

KURSK. Basketbalistky Good Angels Košice prehrali v stredajšom euroligovom stretnutí na palubovke ruského klubu Dinamo Kursk 52:66 (36:33), hoci viedli aj o 9 bodov.

Definitívne ich zlomila posledná štvrtina, do ktorej vstupovali s iba trojbodovým mankom, ale napokon v nej zaostali 5:16. Úradujúce majsterky SR majú v tabuľke základnej A-skupiny bilanciu 2-8 už bez možnosti postúpiť.

Najbližšie sa zverenky Maroša Kováčika predstavia pod euroligovými košmi v stredu 4. februára doma proti českému tímu ZVVZ USK Praha (18.00), ktorý vedie Slovenka Natália Hejková.

Daniel Jendrichovský, generálny manažér Good Angels Košice: "Ja môžem byť spokojný s 27 minútami, hrali sme výborne. Viedli sme aj o deväť bodov, no na konci tretej štvrtiny sme vlastnými hlúposťami dovolili súperkám vrátiť sa do zápasu. Posledná štvrtina bola v podstate už iba koncertom domácich, my sme dali len päť bodov. O našom nepostupe bolo rozhodnuté už pred týmto duelom, matematika jednoducho nepustí. Čakajú nás však ešte dva zápasy, v ktorých chceme ukázať, že patríme do Euróspkej ligy. A to sme dokázali aj dnes."

Dinamo Kursk (Rus.) - Good Angels Košice (SR) 66:52 (17:14, 16:22, 17:11, 16:5)

Najviac bodov Dinama: Ogwumikeová, Jekabsone a Milovanovičová po 12

Zostava a body Košíc: Krivačevičová 17, Langhornová 12, Žirková 9, Oblaková 5, Bärová 2 (Hruščáková 6, Bálintová 1, Kiššová a Rodgersová po 0)

TH: 14/10 - 9/6, fauly: 12 - 16, trojky: 4 - 2