Športové výsledky (30. 1. 2015)

Pozrite si výsledky z rôznych športov.

Futbal

Turecko - 18. kolo:

Akhisar Belediyespor - Balikesirspor 2:2

Trabzonspor - Kayseri Erciyesspor 2:1

Holandsko - 20. kolo:

Dordrecht - Heerenveen 0:0

Belgicko - 24. kolo:

Club Bruggy - Oostende 2:0

Francúzsko - II. liga, 22. kolo:

Brest - Orléans 1:1

GFC Ajaccio - Clermont 1:1

Chateauroux - Angers 0:1

Laval - Troyes 2:1

Nimes - Nancy 1:1

Niort - Créteil 1:3

Sochaux - Arles-Avignon 1:0

Tours - AC Ajaccio 0:2

Hokej

Česko - extraliga, 43. kolo:

Vítkovice - Třinec 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Góly: 10. Burger (ČEREŠŇÁK), 35. Olesz, 42. Svačina (RUDOLF HUNA), 56. Kucsera (VANDAS, HÚŽEVKA) - 8. a 48. Nosek, 13. Orsava

Pardubice - Hradec Králové 1:2 po predĺžení (0:0, 1:0, 0:1 - 0:1)

Góly: 30. Radil (KORIM) - 42. SKOKAN, 62. Šimánek

Litvínov - Mladá Boleslav 3:1 (1:0, 2:0, 0:1)

Góly: 14. a 25. Lukeš, 29. M. Ručínský - 50. TRŠKA

Plzeň - Slavia Praha 5:3 (1:1, 3:2, 1:0)

Góly: 17., 24. a 59. JÁN SÝKORA, 38. N. Johnson, 39. J. Lev (KUBKA) - 12. a 35. Bednář, 37. Doležal

Švédsko - 43. kolo:

Örebro HK - MODO Hockey 1:0 /J. HUDÁČEK za domácich kryl 25 striel/

Frölunda HC - Färjestads BK 2:0

Växjö Lakers HC - Skelleftea AIK 3:1

Nemecko - 44. kolo:

Augsburg - Norimberg 2:10 (1:2, 1:2, 0:6) - Ivan Čiernik (Augsburg) 1+0

Düsseldorf - Ingolstadt 3:1 (3:1, 0:0, 0:0)

Eisbären Berlín - Krefeld 4:6 (2:2, 2:1, 0:3)

Iserlohn - Mannheim 6:3 (2:1, 3:2, 1:0)

Mníchov - Wolfsburg 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Straubing - Schwenningen 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 2:1, 1:1 - 0:0, 1:0)

Švajčiarsko - 43. kolo:

Ambri-Piotta - Servette Ženeva 0:4 (0:1, 0:3, 0:0)

Bern - Kloten 1:5 (0:2, 0:0, 1:3)

Biel - Davos 4:1 (0:0, 3:1, 1:0)

Lausanne - Fribourg 1:2 (0:1, 0:1, 1:0) - Graňák (Fribourg) 0+1

Zug - Lugano 7:4 (3:2, 3:2, 1:0)

Zürich - Rapperswil 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Fínsko:

JYP Jyväskylä - KalPa Kuopio 1:2

Kärpät Oulu - Sport Vaasa 5:1

Pelicans Lahti - TPS Turku 2:1

Tappara Tampere - IFK Helsinki 2:0

Slovensko - I. liga, 43. kolo:

HC Prešov 07 - HK Trnava 5:2 (1:0, 1:1, 3:1)

Góly: 17., 51. a 58. Lipovský, 36. a 47. Chalupa - 39. a 54. Lisoň. Rozhodovali: Mihaľov - Piovar, Pribula, vylúčení: 2:3, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:1, 197 divákov.

HC 46 Bardejov - SR18 6:2 (2:1, 1:0, 3:1)

Góly: 8. a 53. Segľa, 6. Kohutiar, 24. Baláž, 43. Šimčák, 55. Cútt - 17. Sloboda, 45. Andrisík. Rozhodovali: Husár - Gavalir, Smerek, vylúčení: 6:3, presilovky: 1:0, oslabenia: 0:0.

HC 07 Detva - Dukla Michalovce 3:1 (1:1, 0:0, 2:0)

Góly: 1. Říha, 50. Hájnik, 51. Srnka - 7. Buraľ. Rozhodovali: Vojtek - Kollár, Valko, vylúčení: 11:12, navyše: Tkáč 10 minút za napadnutie zozadu, Boboš (obaja Michalovce) 10 minút za údery, presilovky a oslabenia: 0:0, 298 divákov.

HC Topoľčany - HK Spišská Nová Ves 1:5 (0:0, 1:3, 0:2)

Góly: 37. Mihálik - 27. a 57. Vartovník, 37. a 59. Gurčík, 40. Cvengroš. Rozhodovali: Adamec - Valo, Vido, vylúčení: 3:3, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 264 divákov.

Dukla Senica - HK´95 Považská Bystrica 8:0 (0:0, 4:0, 4:0)

Góly: 28. a 54. Jurák, 32. a 57. Janík, 35. Romančík, 36. Surovka, 42. Vereš, 53. Mikolášek. Rozhodovali: Krist - Brath, Polakovič, vylúčení: 4:14, navyše: Zlocha 5+DKZ za napadnutie hlavy a krku, Trenčan 10+DKZ za nešportové správanie, Fillo 10+DKZ za nešportové správanie, Ižvolt (všetci Považská Bystrica) 10 minút za nešportové správanie, presilovky: 6:0, oslabenia: 0:0, 390 divákov

Hádzaná

WHIL - 13. kolo:

DHC Sokol Poruba - BEMACO Prešov 34:13 (20:7)

Najviac gólov: Rechtorisová 7, Marčíková 5/2, Tomašechová 5 - Šutranová 4/4, Babuková 3, Harčarufková 2. Rozhodovali: Kosa, Šviderhoch, vylúčené: 4:7, ČK: Šutranová (Prešov) za tri vylúčenia, 7 m hody: 4/3 - 6/4, 220 divákov.

Tenis

El Kantaoui (10 000 USD, tvrdý povrch) - štvrťfinále štvorhry žien:

Isabella Šinikovová, Chantal Škamalová (Bul./SR-1) - Tomoko Dokeiová, Mičika Ozekiová (Jap.) 6:3, 6:1

Káhira (15 000 USD, antuka) - 2. kolo dvojhry mužov:

Karim Mohamed Maamoun (Egypt) - Adrian Partl (SR-6) 6:4, 6:3

Ivo Klec (SR-4) - Issam Haitham Taweel (Sýria) 6:1, 6:2

Káhira (15 000 USD, antuka) - štvrťfinále dvojhry mužov:

Dušan Lojda (ČR-5) - Ivo Klec (SR-4) 6:4, 6:1

Káhira (15 000 USD, antuka) - semifinále štvorhry mužov:

Ilija Vučič, Tak Khunn Wang (Srb./Fr.-1) - Michal Konečný, Adrian Partl (ČR/SR) 6:0, 6:2

Antalya (10 000 USD, antuka) - 2. kolo dvojhry žien:

Lenka Wienerová (SR) - Sofia Dmitrievová (Rus.) 6:0, 6:1

Antalya (10 000 USD, antuka) - štvrťfinále dvojhry žien:

Jekaterine Gorgodzeová (Gruz.-1) - Lenka Wienerová (SR) 6:2, 6:1

Volejbal

Euroliga mužov - nadstavbová fáza top 16:

E-skupina:

FC Barcelona (Šp.) - Žalgiris Kaunas (Lit.) 89:72 (29:13, 22:20, 16:20, 22:19)

Panathinaikos Atény (Gréc.) - Galatasaray Istanbul (Tur.) 86:77 (19:11, 23:16, 23:19, 21:31)

F-skupina:

Unicaja Málaga (Šp.) - Fenerbahce Istanbul (Tur.) 60:68 (19:16, 11:12, 10:21, 20:19)

Streľba

VC Mníchova:

VZDUCHOVÁ PIŠTOĽ 60

MUŽI: 1. Vladimir Isakov (Rus.) 204,2 (580), ... 3. Juraj Tužinský (SR) 180,8 (583), 12. Pavol Kopp 579, 32. Ján Fabo 573

JUNIORI: 1. Édouard Dortomb (Fr.) 201,0 (569), ... 22. Peter Baláž (SR) 564

VZDUCHOVÁ PUŠKA 60

JUNIORI 1. Giuseppe Pio Capano (Tal.) 207,1 (625,4), ... 42. Patrik Jány 611,7, 48. Ondrej Holko (obaja SR) 608,6

VZDUCHOVÁ PIŠTOĽ 40

JUNIORKY: 1. Vitalina Bacaraškinová (Rus.) 203,0 (381)

VZDUCHOVÁ PUŠKA 40

ŽENY: 1. Stine Nielsenová (Dán.) 208,0 (418,8)

JUNIORKY: 1. Helene Vikorenová (Nór.) 206,0 (417,0)

Biatlon

ME v estónskom Otepää

Juniorky - rýchlostné preteky na 7,5 km: 1. Anastasia Merkušinová (Ukr.) 21:56,3 min (0 tr. kôl), 2. Dunja Zdoucová (Rak.) 22:01,7 (0), 3. Uľana Kajševová (Rus.) 22:09,2 (2), ... 15. Ivona Fialková (SR) 24:11,7 (5)

Juniori - rýchlostné preteky na 10 km: 1. Fabien Claude (Fr.) 24:26,4 min (0 tr. minút), 2. Eduard Latypov 24:52,0 (2), 3. Alexander Deďuchin (obaja Rus.) 24:58,8 (0), ... 28. Ondrej Kosztolányi 27:35,5 (2), 41. Šimon Bartko 28:17,5 (4), 46. Peter Seifert 28:38,8 (1), 60. Filip Kramla (všetci SR) 30:41,1 (2)

Severská kombinácia

Preteky Svetového pohára vo Val di Fiemme

Súťaž jednotlivcov: 1. Bernhard Gruber (Rak.) 29:13,9 min, 2. Jan Schmid (Nór.) +7,8 s, 3. Jörgen Graabak (Nór.) +10,2, 4. Sepp Schneider (Rak.) +10,6, 5. Mikko Kokslien (Nór.) +11,0, 6. Eric Frenzel (Nem.) +11,2

Poradie v SP: (13 z 18): 1. Frenzel 861, 2. Akito Watabe (Jap.) 541, 3. Gruber 540, 4. Schmid 528, 5. Fabian Riessle (Nem.) 500, 6. Johannes Rydzek (Nem.) 481

Atletika

Kenská atletická federácia potrestala maratónkyňu Ritu Jeptoovú zastavením činnosti na dva roky za doping. Vytrvalkyňa mala pozitívny test na EPO. Jeptoová je trojnásobnou víťazkou Bostonského maratónu, dvakrát triumfovala v Chicagu.

Boby a skeleton

ME vo francúzskom La Plagne (zároveň Svetový pohár)

Dvojboby, ženy: 1. Elana Meyersová-Taylorová, Cherrelle Garrettová 2:01,93 min, 2. Jamie Greubelová-Poserová, Lauryn Williamsová (všetky USA) 2:02,17, 3. Kaillie Humphriesová, Melissa Lotholzová (Kan.) 2:02,44, ... 5. (1. v rámci ME) Anja Schneiderheinzeová, Franziska Bertelsová 2:02,68, 6. (2.) Cathleen Martiniová, Stephanie Schneiderová 2:02,73

Poradie pilotiek dvojbobov v SP: 1. Elana Meyersová-Taylorová (USA) 1268 bodov, 2. Anja Schneiderheinzeová (Nem.) 1179, 3. Kaillie Humphriesová (Kan.) 1136

Skeleton, muži: 1. Martins Dukurs (Lot.) 59,77 min, 2. Alexander Treťjakov (Rus.) 1:00,17, 3. Tomass Dukurs (Lot.) 1:00,64, 4. Christopher Grotheer (Nem.) 1:00,75, 5. Nikita Tregybov (Rus.) 1:00,79, 6. Sergej Čudinov (Rus.) 1:00,90

Poradie v SP (6 z 8): 1. M. Dukurs 1335 b. 2. T. Dukurs 1174, 3. Axel Jungk (Nem.) 1080, 4. Matthew Antoine (USA) 976, 5. Dominic Parsons (V. Brit.) 944

EYOF

Zjazdové lyžovanie:

Súťaž miešaných družstiev v obrovskom slalome: 1. Rakúsko (Gritschová, Scheibová, Liensbergerová, Fritz, Gstrein, Haaser), 2. Nórsko, 3. Nemecko, ... 9.-16. Slovensko (Horváthová, Hromcová, Kuhajdík, Prieložný)

Biatlon:

Miešané štafety 2x 6 km dievčat + 2x 7,5 km chlapcov: 1. Nórsko (Tofteová, Erdalová, Andersen, Lägereid) 1:25:56,1 h (0+8), 2. Rusko 1:26:34,8 (1+10), 3. Nemecko 1:28:53,5 (1+9), ... 17. Slovensko (Chovanová, Maxová, Zavalec, Lepeň) +12:47,7 (2+16)

Na spracúvanie osobných údajov sa vzťahujú Zásady ochrany osobných údajov a Pravidlá používania cookies. Pred zadaním e-mailovej adresy sa, prosím, dôkladne oboznámte s týmito dokumentmi.

Najčítanejšie na SME Šport

Inzercia - Tlačové správy

  1. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
  2. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
  3. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  4. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  6. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  7. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne
  8. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny
  9. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur
  10. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii
  1. Nový úver na trhu pomôže vášmu biznisu napredovať
  2. Jednoduchý návod, ako mať v roku 2019 viac peňazí
  3. Rok 2019: Začína sa éra informačného osvietenstva
  4. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny
  5. Pozvánka na udeľovanie ceny – ABF Slovakia Bakalár 2018
  6. Jedli ste už ružovú čokoládu?
  7. Deň otvorených dverí Stavebnej fakulty STU
  8. Hlas Schwarzeneggera v autokameře Mio MiVue J85 WiFi vás ochrání
  9. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom
  10. Dobrým anjelom aj vďaka pár klikom na Instagrame
  1. Obrovské zľavy na skladové Volkswageny 18 604
  2. Tipy, kam so školákmi na dovolenku cez jarné prázdniny 14 779
  3. Iba dnes: Ročné predplatné SME.sk za mimoriadnu cenu 26 eur 12 885
  4. Sviatky a voľné dni 2019: Využite ich naplno a oddychujte viac 9 120
  5. Slováci ako prví precestujú 7 divov sveta privátnym lietadlom 7 985
  6. Odhadovaný výnos 7,5 % ročne 5 597
  7. Jedli ste už ružovú čokoládu? 5 407
  8. Maurícius, Maldivy, Thajsko. Plavte sa po Indickom oceáne a Ázii 5 371
  9. Hodnotenie profesionála: Aká je dovolenka v Ománe? 3 542
  10. Audi Q3 druhej generácie: akcia na úvod 2 380