Zlato pre Slonovovú, Segečová bola na 35. mieste

Kazašská bežkyňa na lyžiach Anastassija Slonovová získala zlatú medailu.

Ilustračná snímka.(Zdroj: TASR)

ŠTRBSKÉ PLESO. Kazašská bežkyňa na lyžiach Anastassija Slonovová získala zlatú medailu v sobotňajších pretekoch s hromadným štartom na 15 km voľnou technikou na 27. Svetovej zimnej univerziáde. Na Štrbskom Plese dosiahla čas 44:47,1 min. a o 8,8 sekundy predstihla druhú Rusku Svetlanu Nikolajevovú. Na tretej priečke finišovala Ewelina Marciszová z Poľska (+15,2).

Z dvojice slovenských reprezentantiek dosiahla lepší výsledok Eva Segečová, ktorá skončila s odstupom 6:11,1 min. na víťazku na 35. mieste. Barbora Klementová obsadila 39. priečku (+7:50,3).

"Musím povedať, že mi bolo na trati aj vtipne, keď mi tréneri zakričali, že som na 35. priečke, pretože som mala aj štartové číslo 35. Zhruba tridsať sekúnd pred sebou som mala skupinku dievčat, ale už sa to nedalo dobehnúť. Na to koľko nasnežilo, tak trať bola pripravená veľmi dobre, bola pomerne tvrdá a dobre sa bežalo," konštatovala po pretekoch Segečová.

So štartovým číslom 31 sa na trať vydala druhá slovenská bežkyňa Klementová, ktorá napokon obsadila 39. pozíciu.

"Postupne sa začalo štartové pole trhať a nedokázala som sa udržať vedúcej skupiny. Dostávala som kŕče do nôh, čo si neviem vysvetliť. Máme za sebou 5 km klasicky, šprint, tímšprint, takže sme absolvovali dostatočné množstvo pretekov," uviedla Klementová.

Výsledky:

1. Anastassija Slonovová (Kaz.) 44:47,1 min., 2. Svetlana Nikolajevová (Rus.) +8,8 s, 3. Ewelina Marciszová (Poľ.) +15,2, 4. Viktoria Karkinová (Rus.) +28,8, 5. Maryna Ancyborová (Ukr.) +1:04,1, 6. Iris Pesseyová (Fr.) +1:04,1, ..., 35. Eva SEGEČOVÁ +6:11,1, 39. Barbora KLEMENTOVÁ (obe SR) +7:50,3

Severská kombinácia:

Tímová súťaž (skoky na mostíku HS-100 / beh na lyžiach 3x5 km Gundersenovou metódou): 1. Nemecko (Johannes Wasel, Tobias Simon, David Welde) 42:33,2 min, 2. Japonsko (Go Jamamoto, Aguri Šimizu, Takehiro Watanabe) +10,1 s, 3. Rusko (Samir Mastiev, Nijaz Nabejev, Ernest Jahin) +27,8, 4. Poľsko (Mateusz Wantulok, Szczepan Kupczak, Adam Cieslar) +1:14,3 min, 5. Ukrajina (Oleh Vilivčuk, Viktor Pasičnijk, Ruslan Balanda) +3:55,2, 6. Mix (Aleksei Seregin, Viačeslav Barkov/obaja Rus., Wojciech Marusarz/Poľ.) +4:13,1